Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ελληνικη τηλεοραση

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM & Νόμος' που ξεκίνησε από το μέλος Mike240, στις 19 Φεβρουαρίου 2024.

  1. Mike240

    Mike240 New Member

    Καλησπερα οι ελληνικες σειρες ειναι αυτες που μου κινησαν το ενδιαφερον στο bdsm απο τοτε που ημουν μικρος και αναρωτιεμαι: εχει υπαρξει ποτε σκηνη στην ελληνικη tv με καποιο πιο βαρυ βαθμο bondage πχ κανα hogtie κλπ η εως και σημερα εχουν παραμηνει ολες light? Θα θελα επισης να ακουσω και τις δικες σας αγαπημενες σκηνες αν εχετε καποια φυσικα
     
  2. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Οι Απαραδε(κ)τοι ας πούμε;
     
  3. skia

    skia Contributor

    Οι σειρές που ήταν σκληρό bdsm ήταν δύο. Λάμψη και Καλημέρα ζωή. Χωρίς safe word..
     
  4. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Όχι μόνο.
     
  5. Fortinbras

    Fortinbras New Member

    Στις 15 Μαρτίου του 1983 παίζεται το πρώτο επεισόδιο της σειράς "Οικογένεια Ζαρντή" (https://www.retrodb.gr/wiki/index.php/Οικογένεια_Ζαρντή). Είναι διαθέσιμο αυτό το επεισόδιο στο youtube Εκεί ο πρωταγωνιστής Νίκος Τζόγιας που υποδύεται τον τσιφλικά Γρηγοράκη Ζαρντή μαστιγώνει την Καλαμίνα που υποδύεται η πρώην σταρ Ελλάς και ηθοποιός Μαρία Σπαντιδάκη. Η σκηνή είναι είναι από το 37ο λεπτό και μετά.
     
    Last edited: 20 Φεβρουαρίου 2024
  6. Master Electro-pain

    Master Electro-pain Staff Member

    Παρουσιάζεται, επιτέλους, και ένα τεκμήριο για το φλέγον ερώτημα της καταλληλότερης ατμοσφαιρικής μουσικής για session...
     
  7. Yiyi

    Yiyi ——



    απο 32:40 μέχρι τέλος επεισοδίου
     
  8. Iagos

    Iagos Contributor

    Θα ήταν θαρρώ στα 6-7 Μου χρόνια όταν ένιωσα σκίρτημα από την εικόνα ενός παράξενου στην όψη σκλαβωμένου πλάσματος.

    Στα παιδικά Μου μάτια αυτό το ερωτικό πλάσμα, το σκλαβωμένο, έμελλε να εντυπωθεί ως ισχυρό ερωτικό φαντασιακό που Με καθόρισε.

    Το "γιουσουφάκι" του Πασά από τη σειρά "Ο Χριστός ξανασταυρώνεται" βασισμένη στο ομώνυμο μυθιστόρημα του Νίκου Καζαντζάκη σε σκηνοθεσία Βασίλη Γεωργιάδη.

    Η μουσική που ακούγεται στην παρακάτω σκηνή είναι του Τούρκου ταμπουρατζή Osman Pehlivan.



    Ένα ακόμα μικρό δείγμα της δεξιοτεχνίας του Osman Pehlivan (1847-1942)
     
  9. rea..

    rea.. Contributor

    Όλα ξεκίνησαν από το χιουμιλιέισο του Θεοχάρη.. και η ζωή μου άλλαξε!
     
  10. iolanda

    iolanda Contributor

    Εγώ πάντως φτιαχνόμουν με Ανέστη Βλάχο  
     
  11. τασος0

    τασος0 Regular Member

    Δροσουλίτες....πριν από χρόνια ήταν αυτή η σειρά με Φιλιππίδη Λουιζίδου κλπ. Η Λουιζίδου Είχε μια υπηρέτρια που την εξευτελίζε συνεχως.
     
  12. King A

    King A ♾️

    Στην τηλεοπτική σειρά Χατζημανουήλ στην ΕΡΤ το 1984 σε μία σκηνή ο Γιάννης Μόρτζος μαστιγώνει την Κάτια Δανδουλάκη, η σκηνή ήταν τόσο αληθοφανής που μας είχε σοκάρει όλους μας τότε.
    Θυμάμαι να γίνονται συζητήσεις επί συζητήσεων γι αυτό το θέμα. Σε μία συνέντευξη που είχε δώσει η Κάτια Δανδουλάκη ρωτήθηκε γι αυτή τη σκηνή αλλά δεν θυμάμαι να πω τι απάντηση είχε δώσει.