Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ομοφυλοφιλία: Ας ανοιχτούμε επιτέλους...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Lady_in_Red, στις 5 Μαρτίου 2008.

  1. Kits

    Kits Contributor

    Απάντηση: Re: Ομοφυλοφιλία: Ας ανοιχτούμε επιτέλους...

    μια και πηγες, θα μου φερεις και μενα μια πετρα να του την πεταξω και Εγω???
     
  2. Eri

    Eri

    Με μεγαλη μου ευχαριστηση.....Θα τον πετροβολαμε μεχρι να φτιαξει.....
     
  3. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Ισνογκουντιδηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Μην φοβασαι θα μπω μπροστα να σε προστατευσω, σαν μια αλλη μοιχαλιδα, σαν μια δευτερη Λολομπρίτζιτα, ετσι με κουρελιασμενα ιματια απο τους λιθους αλλα που εισαι????Με αψογο Max Factor μακιγιαζ. Θα τους αντεπιτεθουμε χρησιμοποιωντας για σφεντονα το σουτιεν μου.
    Μετα θα το καψουμε.
     
    Last edited: 24 Ιουλίου 2008
  4. Durcet

    Durcet In Loving Memory

    Αν και θα συμφωνήσω μαζί σου ως προς το 100%, δεδομένου ότι οι απόλυτες συνθήκες με απωθούν, η θεωρία του "θηράματος για τον καλό και γνήσιο (αλήθεια, υπάρχουν και μαϊμού; ) κυνηγό" με βρίσκει αντίθετο. Ίσως είναι μια φτηνή δικαιολογία για αυτούς των οποίων το grossen Ego δε μπορεί να δεχτεί πως άτομο διαφορετικού φύλου δε δείχνει ερωτικό ενδιαφέρον τόσο για τον ίδιο, όσο, ακόμη χειρότερα, για άλλα άτομα του αντίθετου φύλου.

    Όσον αφορά τα παραδείγματα που ανέφερες, η ζήλεια δεν είναι απαραίτητο να πηγάζει από το φόβο απώλειας του συντρόφου εξαιτίας άλλου προσώπου. Τις περισσότερες φορές, μάλιστα, προκύπτει από το ότι το "αντικείμενο" της ζήλειας δείχνει αρκετό ενδιαφέρον σε άλλα πρόσωπα ή καταστάσεις (φίλοι, δουλειά κλπ) απ΄ ότι στο "υποκείμενο" της ζήλειας. Πόσες φορές μια γυναίκα δεν κάνει σκηνή στο σύντροφό της επειδή προτιμά να περάσει το βράδυ με τους φίλους του παρά με την ίδια; Το κάνει επειδή φοβάται μήπως νιώσει ερωτική έλξη για τους φίλους του; Δεν το νομίζω...
     
  5. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    κατσε πρωτα να μετρησω τα καρουμπαλα ....
    αληθεια ελεγα τουτη τη φορα .... αλλα τεσπα
    Durcet δεν ειναι το ιδιο με το βραδυ με τους φιλους .. διοτι εκει αναλωνεις χρονο που μπορουσε να αναλωθει με την σχεση ... εδω μιλαμε για εργασιακο χρονο ....
    τελικα μου εξηγησε η ιδια ... μου ειπε οτι η φιλη της δεν ζηλευει εμενα ... αλλα τον χρονο που περναω μαζι της !! ..
    τωρα σαν απαντηση .. δινει καποιες εξηγησεις αλλα δεν με καλυψε απολυτα ....

    Μιρελλα πλακα μου κανεις ; ... αμα βγαλεις εσυ το σουτιεν για να το κανουμε σφεντονα η δικη μου η προσοχη που νομιζεις οτι θα παει ; ... στις πετρες της Ερι ; .... απο λιθοβολισμο θα φυγω ... ουτε καν ενα ριχτερ δεν θα με προλαβει ....
     
  6. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Προσφατη ιατρικη ανακαλυψη αποκαλυψε πως η κατασκευη του εγκεφαλου των ομοφυλοφιλων ειναι ολοιδια με εκεινην των γυναικων.


    Ντά-ντά το κακο νινι!
    Πιπερι στο στομα!
    Με ολοκληρο τον πιπερομυλο!  
     
    Last edited: 27 Ιουλίου 2008
  7. Kits

    Kits Contributor

    Απάντηση: Re: Ομοφυλοφιλία: Ας ανοιχτούμε επιτέλους...

    ο πιπερομυλος δεν μπαινει στο στομα... αλλου μπαινει !!
     
  8. Lady_in_Black

    Lady_in_Black MindGames

    Με απλά λόγια..

    Ζήλια , ανασφάλεια, έλλειψη εμπιστοσύνης!


    Δεν έχει να κάμει με εσένα προσωπικά αλλά με την ίδια.. Μήπως η συνάδελφος σου τις δίνει αφορμές για να ζηλέψει? Και δεν έχει να κάνει με το θέμα male/female. Μη ξεχνάς πόσο ζηλιάρες είμαστε εμείς οι γυναίκες!!
    Θα μπορούσε να ζηλεύει έτσι και ένα ζώο αν έβλεπε πως εκεί δίνει περισσότερη σημασία αντί στην ίδια!

    Οκ τωρα είδα τις απαντησεις παραπανω..

    (μα να μη διαβαζω ολα τα ποστ γμτ.
     
    Last edited: 27 Ιουλίου 2008
  9. slave xoris oria

    slave xoris oria Regular Member

    είμαι υπέρ της δισεξουαλικότητας.

    ως σκλάβος, δεν έχει νόημα να αρνηθείς τίποτα.
     
  10. Kits

    Kits Contributor

    Απάντηση: Re: Ομοφυλοφιλία: Ας ανοιχτούμε επιτέλους...

    την ελευθερια σου...
     
  11. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    ελπιζω να γινει συζητηση .... αφορμη σταθηκε η κουβεντα με μια καλη φιλη ....
    Η ερωτηση ειναι :
    Εφοσον οι ομοφυλλοφιλοι δεν ενοχλουν κανεναν ... γιατι θεωρουνται ως αμαρτωλοι για τους θρησκευομενους ή ως μη αποδεκτοι για τους υπολοιπους ... ;

    να υπογραμισω πως αποδοχη δεν σημαινει "ο καθενας ειναι ελευθερος να κανει οτι θελει και εφοσον δεν ενοχλει εγω δεν εχω προβλημα με τους ομοφυλλους" , αλλα σημαινει :
    ειμαι αντρας/γυναικα και δεν εχω προβλημα να βγω εξω και να διασκεδασω και να εχω κολητο/κολητη εναν ομοφυλλοφιλο χωρις να με νοιαζει τι θα πουνε οι αλλοι ... για να μην προσθεσω και την αποψη απο την μερια του γονεα ... το τι και πως ειναι ετοιμος να δεχτει απο το δικο του παιδι ..

    Η δικη μου θεση απεναντι στην ερωτηση που εγραψα :
    Το συναισθημα ειναι ο κινητηριος μοχλος ολων , ΟΧΙ η σεξουαλικη προτιμηση . Πιστευω οτι καμια σεξουαλικη προτιμηση δεν υπερτερει απο την δυναμη της αναγκης για συναισθηματικη εκφραση .. και η συναισθηματικη επενδυση ΕΙΝΑΙ επιλογη μας ..
    Οταν το κριτηριο σου , ειναι σεξουαλικης φυσεως , ειναι εκ των προτερων καταδικασμενο το συναισθημα ή τουλαχιστο περιορισμενο σε δευτερη θεση ...
    Η αναπτυξη ερωτικου συναισθηματος μεταξυ ομοφυλλων ανθρωπων , δημιουργει μικρης σημασιας κενα που ομως παραμενουν ΑΛΥΤΑ , λογο της φυσικης ασυμβατοτητας της σχεσης ... η δε αποδοχη των κενων αυτων που φαινομενικα οι ομοφυλοι εραστες την ονομαζουν "αμοιβαιες υποχωρησεις" ειναι στην ουσια "παραχωρισεις" και οχι "υποχωρησεις" ... Η επαναλαμβανομενη και συνεχης αυτη παραχωρηση , γεννα και κρυβει μεσα της σοβαροτατα ψυχολογικα προβληματα που εμφανιζονται κατα καιρους σε μορφη ζηλειας , εκδικητικοτητας , απογοητευσης (για ασχετους λογους) , καθως επισης και κυνικης ή βιαιης συμπεριφορας , ακομα και προς τον ιδιο τον εαυτο ...
    Ως εκ τουτου , θα μπορουσα να δεχτω την ομοφυλλοφιλια ως πειραματικη σεξουαλικη εξερευνηση των νεαρων ηλικιων αλλα οχι ωριμη σταση ζωης ....
     
  12. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Ομοφυλοφιλία: Ας ανοιχτούμε επιτέλους...

    Γιατί οι υπερθρησκευόμενοι είναι νοσηροί και ελάχιστη επαφή έχουν με την πνευματική ελευθερία και την ψυχικη ισορροπία.Οι περισσότερες θρησκείες ή θρησκευτικές τάσεις ή αιρέσεις υπερπροβάλλοντας την λεγόμενη ηθική η οποία βρίσκεται στην αναπαραγωγή του είδους με βάσει την οικογένεια και μόνο
    κατακεραώνωσαν κάθε """"αποκλίνουσα"""" συμπεριφορά.Στο στόχαστρο δεν είναι μόνο η ομοφυλοφιλία(η οποία βρίσκεται στην κορυφή της διωκτικής λίστας),αλλά και οι προγαμιαίες σχέσεις,οι ανύπαντρες μητέρες και γενικά οι ελεύθερη ερωτική ζωή εκτός γάμου.Βλέπεις ο καλός θεούλης τελικά δεν τους αγκαλιάζει όλους και για να τους αγκαλιάσει πρέπει να φωνάξουν πως είναι ανωμαλάρες και μετά να έρθουν στο "σωστό δρόμο"..  
    Η θρησκεία ειδικά που πρεσβεύεις ιζνο έχει κάνει εγκλήματα κάθε τύπου και για αυτό κάποια στιγμή θα έπρεπε να προβληματίζεσαι τι είναι ανώμαλο και τι όχι..  

    Θα σου δώσω και ένα παράδειγμα.Η θρησκεία -πάλι-που πρεσβεύεις κάποτε θεωρούσε τις γυναίκες ανάξιες παιδείας και μόρφωσης εξαιρώντας τις πριγκηποπούλες  ..Έπρεπε να μείνουμε εκεί;(Και μη μου πεις το τετριμμένο πως δεν ισχύει γιατί ο χριστός είχε και μαθήτριες,γιατί το θεωρώ βλακώδες σε σχέση με την ιστορική πραγματικότητα στο πέρασμα των χρόνων)

    Πως το προσδιορίζεις το "δε σημαίνει";"Δε σημαίνει" κυριολεκτικά ή ισούται με το "σήμερα νοείται";

    Ο γονέας όπως έκανε τις επιλογές του ,ας αφήσει να κάνει και το παιδί του τις επιλογές του,αρκεί ναα μη βλάψει τον εαυτό του.Σε αυτό το επίπεδο όπως είχα για το θέμα αυτό χεσμένους τους δικούς μου γονείς,έχω και τους υπόλοιπους γονείς του κόσμου.Ας κοιτάξει ο κάθε γονιός τον κόσμο που κληροδότησε και ας κρίνει εκεί τη συνείδηση του και ας αφήσει τα υπόλοιπα..Οι γονείς σου εσένα τι λένε για τις επιλογές σου στο χώρο αυτό;

    Δεν καταλαβαίνεις όμως πως συναίσθημα και έκφραση του ξεκινάνε για εμάς από το ίδιο φύλλο.Χώνεψε το αυτό.αλλά βλέποντας και τη μπούρδα που έγραψες στο τέλος καταλαβαίνω γιατί το λες..

    Είσαι σοφός..

    Ομόφυλος(το είδα και πιο πάνω) είσαι εσύ=ανήκουμε στην ίδια φυλή.Ομοφυλόφιλος να λες.. Δεν ξέρω τι παραστάσεις σου έδωσε η μικρή καταπιεσμένη κοινωνία που ζεις,αλλά η ομοφυλοφιλία είναι ένας μικρόκοσμος και καθρέπτης της μεγαλύτερης με αρκετές διαφοροποιήσεις βέβαια,εφόσον δεν έχουμε τα ίδια δικαιώματα και αποδοχή.Όσο τα δικαιώματα διεκδικούνται τόσο και ο ομοφυλόφιμος τείνει να δει το είδωλο του στο μεγάλο καθρέπτη,τηρουμένων όλων των αναλογιών,εφόσον πλέον εκφράζεται πιο ελεύθερα και πλέον θα μπορεί σε λίγα χρόνια να κατοχυρώνει τη σχέση του με τον γάμο..

    Και να η μπούρδα που λέγαμε.Σέβομαι τη διαφορετική σου άποψη,αλλά την έχω και χεσμένη γιατί την εκφέρεις για μια μεγάλη ομάδα ανθρώπων αυθαίρετα,έχοντας συγκεκριμένα ερεθίσματα και όντας σε αυτή την ηλικία γαλουχημένος από ακραίες θρησκευτικές απόψεις..Ξέρω πως θα με ματαξαναειρωνευτείς πως δε σέβομαι τη διαφορετική σου άποψη και πως σε ματαξαναβαπτίζω σηντηρητικό επειδή δε συμφωνείς μαζί μου,αλλά θα το ξαναντέξω,όσο και αν υιοθετείς προσβλητικές για εμένα πεποιθήσεις,ευτυχώς ανούσιες και μη δικαιωμένες από κανέναν επιστημονικό κλάδο..

    Και εν τέλει δε μπορώ να καταλάβω τι σκάλωμα τρως και κάθε λίγο και λιγάκι τρώγεσαι.Τις απόψεις σου μας τις έχεις πει.Επί τους θέματος με διάφορους τρόπους και διάφορες αφορμές πάλι μας τα έχεις πει;Γιατί δεν τα γράφεις στο profile σου,να μπαίνει ο κόσμος να τα βλέπει και να μην κουράζεσαι ανά τακτά ή άτακτα διαστήματα;

    Πι ες:άλλαξε φίλες!  
     
    Last edited: 3 Ιανουαρίου 2009