Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Είδα και μου άρεσε ... (ή όχι!)

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος sk, στις 28 Μαρτίου 2010.

  1. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: Είδα και μου άρεσε ... (ή όχι!)

    Το πολύ αξιόλογο φωτογραφικό blog του Γ. Καυκιά τον οποίο σάπισαν στο ξύλο τα ΜΑΤ και μεταφέρθηκε σε προθανάτια κατάσταση στο Γενικό Κρατικό Νίκαιας:

    kafkas photoblog
     
  2. Kaveiros

    Kaveiros Regular Member

    Απάντηση: Είδα και μου άρεσε ... (ή όχι!)



    Πραγματι,η συγκρουση της τεχνης με την εξουσια...δυστυχως και σε πρακτικο επιπεδο 


    υ.γ welcomeback  
     
  3. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: Είδα και μου άρεσε ... (ή όχι!)

    Eίναι σημαντικό να μάθουμε 2 πράγματα για τον άνθρωπο που χαροπαλεύει για όσα ζούσε και πίστευε.

    υ.γ. 'φχαρ'στώ!  
     
  4. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Απάντηση: Είδα και μου άρεσε ... (ή όχι!)

    Εσεις το ξερατε αυτο ?
    οτι τα κινητα τηλεφωνα που ΟΛΟΙ εχουμε εχουν καποιο ουσιαστηκο χαρακτηριστικο για την επιλογη τους που ελαχιστες εταιρειες το δημοσιευουν ???????
    ειναι ο δεικτης ακτινοβολιας της συσκευης ... το SAR ....
    εδω η λιστα με τον SAR για τις περισσοτερες γνωστες συσκευες ...
    SAR
    αν δεν βρειτε εδω την δικη σας συσκευη , ψαξτε τη με το ονομα της γραφοντας και SAR ....
    προσωπικα ειμαι πολυ τυχερος διοτι εχω συσκευη με μια απο τις χαμηλοτερες ακτινοβολιες (Νοκια 3720) και τωρα με την ανανεωση ηθελα να παρω καποια αλλη που ειναι 100% αδιαβροχη (samsung b2710) αλλα ανεβαζει τον SAR στο 0,66 απο το 0,48 που ειναι της τωρινης συσκευης και μαλλον θα επιλεξω και παλι την ιδια αγνωοντας τυχον αλλα χαρακτηριστικα.....

    ισως να ειναι ψιλα γραμματα για πολλους , αλλα νομιζω πως οσο και απο οπου μπορουμε να προστατευτουμε ειναι το καλυτερο ....
     
  5. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Είδα και μου άρεσε ... (ή όχι!)

    Παναγια μου.....BlackBerry 8520 Curve 1,02!!!!
    Τι μου εκανες Σαββατιατικα.Με εβαλες σε σκεψεις και αντε τωρα να εξοικονομησω χρηματα να αλλαξω κινητο.
     
  6. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Απάντηση: Είδα και μου άρεσε ... (ή όχι!)

    ειχα σαν δεδομενο οτι ολα τα κινητα εκπεμπουν την ιδια ακτινοβολια , αναλογα με την ισχυ του σηματος στην περιοχη που βρισκεσαι ....
    θεωρουσα πως ημουν ασφαλης , οταν φροντιζα , τουλαχιστο για τα μεγαλης διαρκειας τηλεφωνηματα , να εχω φουλ σημα , αποφευγοντας να μιλαω οταν το σημα ειναι χαμηλο ....
    φαινεται ομως οτι οι κατασκευαστες των κινητων δεν επιθυμουν να αναφερουν αυτο το ουσιαστικο συγκριτικο χαρακτηριστικο των συσκευων τους και αυτο το βρισκεις μονο σε πινακες τεστ 'η preview των μοντελων απο ιδιωτες ....

    τελικα ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο το δικο μου , πολυ χαμηλο SAR , πολυ ανθεκτικο στα νερα (εξακριβωμενο) , στα χτυπηματα και την σκονη και εχει τα βασικα που θελω οπωσδηποτε (φακο , καρτα SD για τα τραγουδια μου και καμερα)
     
  7. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Είδα και μου άρεσε ... (ή όχι!)

    Σομαλία, 3 Οκτωβρίου 1993. Εκατό επίλεκτοι Αμερικάνοι στρατιώτες καταφθάνουν με ελικόπτερα στην πρωτεύουσα Μογκαντίσου. Εκτελούν μια μυστική και επικίνδυνη αποστολή με στόχο να απάγουν κορυφαίους αξιωματικούς του δικτάτορα Mohamed Farrah Aidid, βασικού υπεύθυνου για τον εμφύλιο πόλεμο στη Σομαλία. Η αποστολή είναι οργανωμένη άριστα στα χαρτιά μέχρι και την τελευταία λεπτομέρεια. Η πραγματικότητα όμως είναι πολύ σκληρή. Οι υποστηρικτές του Aidid θα καταφέρουν καίρια πλήγματα στις Αμερικανικές δυνάμεις καταρρίπτοντας δύο ελικόπτερα προηγμένης τεχνολογίας, γνωστά και ως "Μαύρα Γεράκια". Οι ακόλουθες 15 ώρες θα στείλουν την Αμερικάνικη διοίκηση στην κόλαση καθώς οι πολλοί στρατιώτες θα εγκλωβιστούν στο χάος της πρωτεύουσας, σαν ποντίκια στη φάκα που έχουν στήσει οι αντάρτες και η καλά εξοπλισμένη πολιτοφυλακή.

    Η ταινία του Riddley Scott μετά το Gladiator δεν είναι μια απλή περιπέτεια. Είναι μια ταινία που μιλά με σκληρότητα για τη φρίκη του πολέμου.


     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  8. nikolakisn86

    nikolakisn86 Regular Member

    Απάντηση: Είδα και μου άρεσε ... (ή όχι!)



    ---------- Post added at 02:55 ---------- Previous post was at 02:53 ----------

    επίσης κ αυτό
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  9. striggla

    striggla Regular Member

    Απάντηση: Αφιερώσεις!!!

    επειδή δοκίμασα να ανοίξω το link της astrovroxis στο "είδα και μου άρεσε" και δε μπόρεσα, το έκανα διαφορετικά...

    θέλω να μοιραστώ μαζί σας μια απίστευτη ομορφιά, την Καππαδοκία τραβηγμένη από αερόστατο....




    κι έναν καταπλκτικό χορό της κοιλιάς....

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  10. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Απάντηση: Είδα και μου άρεσε ... (ή όχι!)

    Πως βοηθάει η σύγχρονη Ελληνική τηλεόραση τα παιδάκια να καταλάβουν εάν έχουν BDSM libido...


     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  11. Απάντηση: Είδα και μου άρεσε ... (ή όχι!)

    Like like like!  
     
  12. jorge1970

    jorge1970 Regular Member

    Απάντηση: Αφιερώσεις!!!


    Είχα την τύχη να δω την Καππαδοκία από το αερόστατο πέρυσι ..
    Ακριβώς έτσι!
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014