Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

«Θα σε γαμήσω!»

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Ricardo, στις 1 Φεβρουαρίου 2006.

  1. Mistress_Vanda

    Mistress_Vanda Regular Member

    Φίλτατε Χάϊνριχ,

    Θεωρώ την τελευταία σου ανταπόκριση ώς απάντηση σε όλες Μου τις ερωτήσεις. Πράγματι η ειρωνία είναι ένα πολύ καλό όπλο κρούσης και αντιπερισπασμού όταν δέν υπάρχουν άλλα μέσα- όπως επιχειρήματα.

    Σ΄έυχαριστώ που απέδειξες ότι για άλλη μία φορά είχα δίκιο!

    ΥΓ- Επειδή δέν έχω καμία σχέση με παιδιάστικους online κατινο-καυγάδες, απο εδώ και στο εξής οτιδήποτε πείς θα αγνοηθεί.

    Mistress_Vanda.
     
  2. Mavrobasilis

    Mavrobasilis Regular Member

    Φίλτατε oscarwil, το κείμενό σου είναι εξαιρετικά καλογραμμένο και οφείλω να παραδεχθώ πως σε πολλά σημεία με βρίσκει σύμφωνο. Λεπτή ειρωνία (μου θύμησες λιγάκι Ευ. Λεμπέση...)- πρέπουσα στην περίσταση- και εύστοχη ανάλυση αρκετών από τις κωμικές συνέπειες απόδοσης υπερβολικής βαρύτητας σε ζητήματα ήσσονος σημασίας. Είναι μονάχα οι γενικεύσεις σε συνδυασμό με το απαξιωτικό ύφος που αφήνουν μια στυφή γεύση στο τέλος.
    Πάντως γέλασα αρκετά.  
     
  3. inlx

    inlx Regular Member

    RE: RE: «Θα σε γαμήσω!»

    Περίτεχνα λόγια, αγαπητέ oscarwil τα οποία κρύβουν τι; Μία προσβολή σε όλους τους άνδρες "υποτακτικής ψυχολογίας". Τι "ενδιάθετες ομοφυλοφιλικές ροπές" τι "αποτίναξη της ευθύνης διαχείρισης"... Τι να σου πω: Ανοίγεις το κουτί με το όμορφο περιτύλιγμα και βρίσκεις μέσα μια μπουνιά που σου σκάει στα μούτρα, όπως στα παλιά φιλμάκια κινουμένων σχεδίων.

    Αν σας αρέσει, κι εσένα και μερικούς άλλους, να γράφετε περίτεχνα (και -μετα συγχωρήσεως- ως επί το πλείστον κενά περιεχομένου) πράγματα, είναι ανάγκη να το κάνετε σε ένα φόρουμ για άτομα που ενδιαφέρονται για το BDSM? Όταν το μόνο που έχετε να πείτε γι΄ αυτό το lifestyle δεν είναι παρά προσβολές (έστω και τυλιγμένες με φανταχτερό χαρτί) βασισμένες σε απλουστευτικά στερεότυπα?
     
  4. gaby

    gaby Guest

    αγαπητέ inlx,

    Πάντα υπάρχουν αυτοί που γράφουν όταν εχουν κάτι να πουν και αυτοί που γράφουν όταν δεν έχουν να πουν τίποτα.

    Υπάρχουν επίσης και αυτοί που γράφουν κυρίως γι αυτά που γνωρίζουν ή συναισθάνονται και αυτοί που αισθάνονται πιό ασφαλείς όταν γράφουν γι αυτά που δε γνωρίζουν.

    Αν θέλεις τη γνώμη μου, μη σε πολυαπασχολεί.

    Πάντως, ευπρόσδεκτη σ εμέ η παρένθεσή σου  

    Υ.Γ Η Ελένη Καζαντζάκη στον πληθυντικό δεν μίλαγε στον άντρα της;
     
    Last edited by a moderator: 18 Νοεμβρίου 2006
  5. Guest05

    Guest05 Guest

    RE: RE: «Θα σε γαμήσω!»

    Μόνο που Αυτός λάτρευε τη Γαλάτεια!
     
  6. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Σωστό και αυτό... ;)
     
  7. Mparmpara

    Mparmpara New Member

    Απευθυνομαι προς τους Dom και masters.
    Δεχομαι οτι στην Ελληνικη κοινωνια ο αντρας θεωρητε ο δυνατος και η γυναικα ως η αδυναμη αυτη που χρειαζεται την προστασια του αντρα .Ετσι εχουμε μεγαλωσει οι περισσορεροι και οι περισσοτερες απο εμας. Ποιος λοιπον ειναι αυτος που οδηγησε την γυναικα στο να θελει να ειναι Mistres? εχω την εντυπωσει πως ο ιδιος ο αντρας την οδηγησε εκει με την συμπεριφορα του , με το να θεωρει την γυναικα κατωτερο ον και το απεδειξε αυτο ειτε με λογια ειτε με πραξεις .Τι θελετε λοιπον εσεις οι Αντρες , Τι ζητατε ?κατι που ειχατε και το χασατε ?κατι που σας ανοικε και το πεταξατε? ΤΙ?
     
  8. Astarty

    Astarty Contributor

    RE: RE: «Θα σε γαμήσω!»

    Όλα τα παραπάνω δεν μου δείχνουν υγιές κίνητρο για να γίνει μία γυναίκα Mistress αγαπητή μου Mparmpara.

    Αστάρτη
     
  9. Guest05

    Guest05 Guest

    RE: RE: «Θα σε γαμήσω!»

    Και μετά λέτε εμένα φαλλοκράτη!
     
  10. gh_kai_ydwr

    gh_kai_ydwr Regular Member

    RE: RE: «Θα σε γαμήσω!»

    άνδρες κυρίαρχοι = "καθ' έξιν καβλοστυτικοί",
    υποτακτικές γυναίκες = "περιδεείς κορασίδες, ανίκανες να επωμισθούν το βάρος των κοινωνικών ανατροπών",
    υποτακτικοί άνδρες = "εξουθενωμένοι ψυχικώς άρρενες που βολεύονται με τα λίγα",
    όλοι οι παραπάνω μαζί = "αφελείς θεωρητικολογούντες"
    D&S = "διανοητική, τάχα, Κυριαρχία/υποταγή - όπου πλανάται και ο Αφέντης/τρα για τη δύναμη του και ο υποτασσόμενος/η για την ενδοτικότητα του"

    Κατα τα άλλα:

     
  11. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    RE: RE: RE: «Θα σε γαμήσω!»

    Ως κορασίδα ανίκανη να επωμισθώ το βάρος τον κοινωνικών ανατροπών, και πιστή της τάχα διανοητικής Κυριαρχίας/υποταγής, έχω να κάνω μια ερώτηση.

    Σκέφτεστε μερικοί πριν να γράψετε ή απλά κάθεστε μπροστά από το pc και λέτε, ας ισωπεδώσω σήμερα τους πάντες, εγώ ο Ένας, ο Παντογνώστης, Ο Θεός!
    Πως μπορείτε να τα βάζετε όλα σ΄ ένα καλάθι, επειδή απλά εσείς τα βλέπετε αλλιώς?
    Πως μπορείτε αλήθεια να διαγράφετε όλα όσα δεν χωράνε στο κεφάλι σας? Κάποιοι από σας μοιάζουν πραγματικά απίστευτα έξυπνοι άνθρωποι, και δυσκολεύομαι να κατανοήσω αυτό που αναβλύζει μέσα από κάποια συγγράμματα σας που ουδεμία σχέση δεν έχουν με την εξυπνάδα.

    Τι φασισμός είναι αυτός πια?
     
  12. Mparmpara

    Mparmpara New Member

    Αγαπητη Astarty μπορεις να μου πεις εναν υγιει λογο που οδηγει καποιον /α στο να γινει Αφεντης/α και δουλος/α ? εκτος απο τον αισθησιασμο και την καποια μαγεια που εχει αυτος ο χωρος για τον καθενα μας.