Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

«Θα το κανες ; ...»

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Guest05, στις 1 Ιουνίου 2006.

?

Ναι ή όχι;

  1. (υ)ναι

    27,0%
  2. (υ)όχι

    36,5%
  3. (Κ)ναι

    16,2%
  4. (Κ)όχι

    20,3%
  1. G_E

    G_E Contributor

    Αυτό το σε αμοραλιστική βάση μου άρεσε πολύ.

    Το σπάσιμο των ηθικών κανόνων αφορά κυρίως τον εαυτό μας και όχι τους άλλους. Σαν πρόκληση και διερευνηση ορίων. Στο κάτω κάτω πως θα φτάσεις στην αρετή και την ελευθερία αν δεν βουτήξεις στην αμαρτία (μ’ έπιασε το σύνδρομο του Δάντη και του Μαρκησίου).

    Το να βλέπεις τους ανθρώπους σαν αντικείμενα είναι οφθαλμολογική πάθηση. Το να τους χειρίζεσαι έτσι μονίμως και ερήμην τους είναι ψυχολογική νόσος ή επιεικέστερα ανωριμότητα. Αλλά το να το επιτρέπεις κι αυτό κάποτε στον εαυτό σου είναι γλυκιά αμαρτία.

    Δε νομίζω πως διαφωνούμε και πολύ.
     
    Last edited: 25 Ιουλίου 2006
  2. kinkylina

    kinkylina New Member

    Απάντηση: «Θα το κανες ; ...»

    Μου κάνει μεγάλη εντύπωση το ποσοστό των αρνητιμών απαντήσεων. Είσται σίγουροι;
     
  3. G_E

    G_E Contributor

    Re: Απάντηση: «Θα το κανες ; ...»

    Μιας και τοφερες στην επιφάνεια εμένα μου κάνει εντύπωση πως πλειοψηφεί (εστω και οριακά) το ναι.
     
  4. phoenixxx

    phoenixxx Regular Member

    Χα! Το Καλό (ξανα)πήρε το πάνω χέρι!

    13 προς 12 το όχι, και 4 ολόκληρες ποσοστιαίες μονάδες μπροστά...

    May the Force be with you και τα ρέστα...  
     
  5. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    χμ.... μα ειναι δυνατον?
    γιατι καλοι μου ανθρωποι να ξεφτυλισω κατι που αγαπω τοσο?
    θα βαλω τα χερακια μου να βγαλω τα ματακια μου?
    μπαααααααα!
    καλε με τοσα λεφτα φανταζεστε τι tools αγοραζει κανεις?
    χαχαχαχα ας μη μιλησω για ενα πληρως εξοπλισμενο dungeon!
    για ξανασκεφτειτε το λοιπον εσεις που απαντησατε (ναι)
    μακια! 
     
  6. peterpan

    peterpan New Member

    Παραθέτω τις γενικές εκλαϊκευμένες τοποθετήσεις δύο επιφανών στη σύναξη επιστημόνων του 1924 στη Γενεύη.

    1.Ποτε μη λες Ποτέ (Dr Καρβέλας στη διατριβή του περι συγκινωνούντων δοχείων)

    2.Τα λεφτά δεν φέρνουν την ευτυχία ,... αλλά καλό είναι να υπάρχουν (Dr Δημήτριος Πανούσης στο διδακτορικό του "και τώρα, έχει δικό του βενζινάδικο ο Μανώλης"

    Καλημέρα σας.
     
  7. gaby

    gaby Guest

    Λοιπόν... κάνω χρήση του γυναικείου δικαιώματός μου ν αλλάζω γνώμη όποτε έτσι αισθάνομαι και λέω ότι όχι μόνο θα το έκανα, εφόσον το δεχόταν ή το απαιτούσε κι Εκείνος, αλλά απορώ με την ξεροκεφαλιά μου στην αρχή του καλοκαιριού να λέω εξυπνάδες περί όχι. Μάλλον αβέβαιη ως προς την υποτακτικότητά μου θα πρέπει να ήμουν και να φοβόμουν ότι θα την έχανα έτσι κι έκανα κάτι τέτοιο   Πάντως δεν είχα ψηφίσει τότε απ ότι είδα κι έτσι ψήφισα τώρα.

    Αν και πράγματι η ματαιοδοξία μου είναι μεγαλύτερη από την απληστία μου εν γένει, τώρα λέω ναι, θα το έκανα.

    Μα δεν ζήτησε ν αγοράσει κανείς την αξιοπρέπειά σας, αυτό είναι το πρόβλημα, την κυριαρχικότητά σας για διάρκεια ενός session ζήτησε ν ανταλλάξετε με την υποτακτικότητά σας.

    Καλή βάση για BDSM swaps μου φαίνεται...
     
  8. L_Strike

    L_Strike Contributor

    Χμμ... μαλιστα, κατάλαβα... το να γελιοποιήσει μια υποτακτική τον Κύριό της δημόσια υπό τη μορφή ραπίσματος δεν αποτελεί ακύρωση του Ιδίου και εμπαιγμό στο πρόσωπό Του (κυριολεκτικά και μεταφορικα)... πόσο λάθος ήμουν! Το μόνο αναπάντητο ερώτημα πλέον είναι "πόσο πάει τη σήμερον ημέρα ένας Κυρίαρχος;" Εκπτώσεις πότε γίνονται;
    Το θέτεις σε λάθος βάση. Αν η απληστία σου είναι τέτοιου μεγέθους τότε έχει υπερκεράσει την διάθεση υποταγής σου. Αλλα μη σκάτε καλές μου σκλάβες που απαντήσατε "ναι"... με 10 εκατομύρια μπορείτε να "ψωνίσετε" άνετα την υποταγή σας. Θα σας κάνουν και σκόντο! Τι διάολο, cash θα πληρώσετε...
    Διορθώστε με αν κάνω λάθος, αλλά το μέγα ζητούμενο είναι να βιώνει κάποιος την σχέση του εναρμονισμένος με την φύση του... τουλάχιστον αυτό εισέπραξα τόσον καιρό στο forum. Αν ο ρόλος που έχει επιλέξει είναι ξεκάθαρος και όχι switch, τότε ποια η "καλή βάση"; Αν ζητήσει Κάποιος από την σκλάβα του να Τον χτυπήσει, είναι στα πλαίσια της Κυριαρχίας του, καθώς απαιτεί μια επιθυμία Του να πραγματοποιηθει. Αν το χαστούκι δεν είναι επιθυμητό από Εκέινον, πιστεύετε πως δεν αμαυρώνεται η εικόνα Του; Δεν αναφέρομαι στο κύρος της εικόνας Του που θα σπιλωθεί σε τρίτους, αλλά προς τον άνθρωπο που Του έδειξε περιφρόνιση, που Τον "κοστολόγησε". Αυτό θα Τον έκανε να νιώσει "φτηνό". Ευχομαι τα φράγκα να απαλύνουν τον πόνο της υποτακτικής... πόνος που η ίδια προκάλεσε στον εαυτό της.
     
  9. gaby

    gaby Guest

    Pecunia non olet, τα χρήματα δεν έχουν μυρωδιά, L_Strike  

    Κανένας πόνος και κανένα πρόβλημα για την υποτακτική. Το είχε προσυμφωνήσει με τον Κύριό της να προχωρήσουν στην ανόσια πράξη, το είχε θεωρήσει λογικό και ο ίδιος για τέτοιο ποσό, είχαν διαπράξει ότι ήταν να γίνει, πήραν τα λεφτά, τα έδωσε η υποτακτική στον Κύριό της κι έφυγαν και όλοι τους ζήλεψαν και ουδείς τους κορόϊδεψε, αντίθετα όλοι ήθελαν να γίνουν φίλοι τους.

    Αν είναι να νιώσει ο Κυρίαρχος ότι ξεφτιλίζεται, ότι χάνει την αξιοπρέπειά του, το κυριαρχιλίκι του και όλα αυτά, τότε να λείπει η αντιστροφή των ρόλων μένουμε στα καθ ημάς και δεν πειράζει ας μην έχουμε τα 10 εκατομμύρια ευρώ, τί να γίνει.
     
  10. chocollata78

    chocollata78 Regular Member

    Απαντηση στην πρωτη ερωτηση-και 100 εκατομυρια ευρω να πεσουνε ξαφνικα στα χερια μου δεν θα μπορω να εξευτελισω την Αφεντρα, η Αφεντρα για να εξευτελιστει πρεπει να το αποδεκτει η ιδια(οπως αλλωστε και ενας κανονικος σκλαβος). Αλλιως θα μιλουσαμε για βιασμο, με την βια που προσφερουν τα εκατοτομυρια. Αρα η ερωτηση πρεπει να απευθυνεται στις Κυριαρχες/ους.
     
  11. sapfw

    sapfw Hard to handle Contributor

    Απάντηση: «Θα το κανες ; ...»

    Αυτή είναι η μία περίπτωση που είναι προσυμφωνημένο... όλα καλά, όλα ανθηρά!
    Στην περίπτωση που Ο Κυρίαρχος δεν Ξέρει κάτι ή Ξέρει και δε Συμφωνεί τι γίνεται? Θα παρακούσεις εντολή Του, ή θα κάνεις κάτι εν αγνοία Του?
    (ο β' ενικός δεν απευθύνεται προσωπικά σε σένα tender, γενική ερώτηση είναι)

    ρωτάω εγώ τώρα...
     
  12. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: «Θα το κανες ; ...»

    Φυσικά απαντάμε χωρίς να έχουμε να κερδίσουμε η να χάσουμε κάτι στην ουσία.

    Καλό όμως είναι να βλέπουμε τα πράγματα και με άλλο μάτι πολλές φορές,
    (Φοράει το άλλο μάτι  )
    Πείτε μου όμως άξιζαν όλοι οι Κυρίαρχοι που είχατε στην ζωή σας καλές μου
    υποτακτικές τόσα λεφτά;

    Μήπως δεν σας ¨΅πούλησαν΅ για πολύ λιγότερα; Μήπως τα λεπ(φ)τά αισθήματα που πουλάγανε και εμείς ψωνίζαμε με μεγάλο κόστος δεν ήταν μια αγοραπωλησία με πολύ ΅βάθος;΅
    Πάντως σκεπτόμενη το παρελθόν μου σκέφτομαι πως κάποιοι άξιζαν μια τέτοια συμπεριφορά. Αλλά τι να κάνουμε όταν είμαστε υπό την επήρεια των βαριών ΅΅ναρκωτικών΅΅ οι σκέψεις μας είναι ανόητες. Προς γνώση και συμμόρφωση λοιπόν
    Υ.Γ οι παρόντες εξαιρούνται  
    Ααα και κάτι ακόμα όταν ψήφισα ήμουν υπό την ΅επήρεια΅