Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Άνδρες υποτακτικοί και σκλάβοι Μαθήματα υποταγής . (4)

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 30 Ιουλίου 2006.

  1. Έλεος ρε παιδιά με αυτή την καραμέλα!
    Έχει καταντήσει κλισε πια!
    Κατι σαν "οι άντρες δεν υπάρχουν πια τους πάτησε το τρένο!!! "

    Σαφώς και υπάρχουν αυθεντικές κυριαρχικες γυναίκες. Απλά δεν έτυχε για χ λόγους να γνωρίσεις καποια.
    Η να της βγει μαζί σου αυτό το συναίσθημα.
     
  2. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Έχω γνωρίσει 2 πραγματικές αφεντρες.

    Εκτός Ελλάδος όταν εμενα.

    Εντός Ελλάδος πλήρης δυστυχια.

    Άκου που σου το λεω....
     
  3. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Α και να μην ξεχασω. Να θέλει μια κοπελλα να γαμαει με στράπ ον δεν την κάνει αφεντρα. Για να μην μπλέκουμε τα σωβρακα με τις φανελλες.
     
  4. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Ισχύει.
    :- )
     
  5. Οι περισσότερες γυναίκες κυριαρχικές είναι, αφέντρες όπως τις φαντάζονται οι υπό δεν είναι. Υπάρχει πρόβλημα ορισμών και ως εκ τούτου και ασυνεννοησία .
     
  6. Λαέρτης

    Λαέρτης Regular Member

    Μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι με αυτο που μόλις διάβασα.. Είσαι τυχερός που δεν ξέρω που μένεις  . Α και κατι αλλο. Αυτά τα πόδια στη φωτογραφία δεν μου αρέσουν. Φαίνεσαι πολύ ψηλός. Θέλουν γύρο στους 15 πόντους κόψιμο. Μην αγχώνεσαι, δεν θα πονεσεις.
     
  7. sylviacross1965

    sylviacross1965 Regular Member

    Σε κανενα σταδιο δεν προχωρας περισσοτερο όταν ο υποτακτικος αρχιζει να εχει αντιστασεις, αυτές καλειται ο Κυριαρχος / Κυριαρχη η να μεινει σε αυτό το στδιο η να καμψει με υπομονη και μεθοδο αυτές τις αντιστασεις διευρυνωντας τα ορια του υποτακτικου τους ειτε να τον διωξουν, αρα υπαρχει συναινεση. Οσον αφορα το μη αναστρεψιμο, από αυτό το σταδιο οπου θα γινει μη αναστρεψιμο ο Κυριαρχος / Κυριαρχη θα πρεπει οπωςδηποτε να εχουν την συναινεση του υποτακτικου τους.
     
  8. sylviacross1965

    sylviacross1965 Regular Member

    Παντα σεβομενη τα ορια του υποτακτικου συνεχιζεις ένα βημα παρακατω,οταν φτασεις στο σημειο οπου τα πραγματα πανε σε μη αναστρεψημη κατασταση απαιτηται να εχεις και την συμφωνη γνωμη του υποτακτικου σου, κατά την γνωμη μου ενας εντρας που ανεχεται να τον εξεφτελιζουν δεν μπορει να συνεχιζει να λεγεται αντρας, είναι βεβαια προσωπικη μου αποψη αυτό, ετσι το εχω νιωσει, τι σοι αντρας είναι αυτος που δεχεται να ξεφτιλίζεται? Αρα κατ' εμενα είναι καλυτερο να παψει να λεγεται αντρας, τουλάχιστον να μεινουν οι αντρες που είναι πραγματικοι αντρες και όχι κατ' ονομα ανδρες.
     
  9. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Ο ποιητής έλεγε "Πολλά έχουν δει τα μάτια μου, μ' αυτό μου φέρνει τρόμο"...Εγώ τον παραφράζω και λέω, πολλά έχουν δει τα μάτια μου, μ' αυτό μου φέρνει λύπη...
    Στην άκρη η αηδιαστική πολιτική ορθότητα ( Λέγε με υποκρισία δηλαδή )...Κάποια λόγια ή σκέψεις από άτομα νεαρής ηλικίας τα παραβλέπω...Τα δικαιολογώ...
    Ποιος/α δεν ήταν νέος/α και δεν νόμισε ότι τα ήξερε ήδη όλα...Ότι η αλήθεια του/της ήταν η μοναδική, η απόλυτη...
    Ίσως και να παρά είμαι κλειστόμυαλος, αφού ακόμη η κλειστομυαλιά και τα "κουτάκια" του/της οποιουδήποτε/οποιασδήποτε άλλου/ης μου προκαλούν εντύπωση...

    Ο εξευτελισμός θα είχε φύλο...ΟΚ ...Εκείνοι που θα αποδεχόντουσαν το ξεφτιλίκι, που θα το γούσταραν, θα έπρεπε να πάψουν ν' αποκαλούνται άντρες...Ξανά ΟΚ ...
    Αφού δεν θα ήταν "αληθινοί" άντρες...Σωστό κι αυτό...Έτσι το γράφω δηλαδή...Σωστό για όποιον/α το σκέφτεται έτσι...
    Τουτέστιν η αξιοπρέπεια έχει φύλο και η γυναίκα είναι by default μόνο λόγω φύλου ξεφτιλισμένη aka υποδεέστερη...
    Άρα ο άντρας που γουστάρει/δέχεται να εξευτελίζεται, χάνει την "κορώνα" του "ανώτερου" όντος και κατά συνέπεια γλιστρά στους βούρκους της γυναικείας "κόλασης"...
    Εκεί που του "πρέπει"...Μ' ένα σμπάρο άπειρα τρυγόνια...Στο ίδιο καζάνι και οι γυναίκες και οι υποτακτικοί άντρες...Εκείνοι κι εκείνες που θα ήθελαν βέβαια να "καζανιαστούν"...

    Κάντε ένα "πείραμα"...Καθίστε για λίγες μέρες εκτός Forum και παρατηρείστε αυτά που γράφονται...Μην έχετε καμία συμμετοχή...Κάντε το σαν να διαβάζετε μια εφημερίδα...
    Μετά προσθέστε αυτά που διαβάσατε, σε κείνα που ακούσατε/ακούτε στον πραγματικό κόσμο...Σε κείνα που βλέπετε και ζείτε ( ή έχετε δει/ζήσει στην μεγαλύτερη/μικρότερη πορεία της ζωής σας )...
    Και μετά σκεφτείτε, αν αλήθεια δεν πρέπει να τα κόψετε ( ή να το ράψετε )....Και τα γεννητικά σας όργανα και τα μάτια και τ' αυτιά και το στόμα σας...
    Και να μην έχετε σχεδόν καμία επαφή με τ' ανθρώπινο είδος πέρα απ' την αναγκαία ( εργασία, κοινωνικές "υποχρεώσεις", οικογένεια κλπ )...

    Έχω δει κι έχω δει...έχω ακούσει κι έχω ακούσει...έχω αντιμετωπίσει καταστάσεις...όπως όλοι και όλες μας πιστεύω...
    Αλλά κάποιοι "αχταρμάδες" σκέψεων/επιθυμιών/στερεοτύπων/αξιωμάτων συνεχίζουν, όχι πια να μ' αφήνουν άναυδο, αλλά ολίγον τι μαλάκα, εκείνο ναι...
    Βέβαια είναι πάντα θέμα γούστου και θέασης των πραγμάτων...Ο εξευτελισμός a la carte για μένα δεν υπάρχει...Δεν τον ψάχνεις, τυχαίνει...
    Και σίγουρα δεν έχει να κάνει με τίποτε το σεξουαλικό...

    Τεσπα, καλή σας ημέρα και σας ζητώ ειλικρινά συγνώμη, αν πετάχτηκα σαν την πορδή να γράψω τις παπαριές μου...
    Έτσι κι αλλιώς, δεν έχουν καμία αξία...Είχα 5 λεπτά και είπα να τα σπαταλήσω έτσι...Γράφοντας δυο μπούρδες...
    Στο κάτω κάτω της γραφής, οι ευσεβείς πόθοι και προσωπική υπόθεση είναι και τσάμπα είναι...Και τ' άλλοθι είναι ακόμη πιο τσάμπα...
    Λέτε να έχει και το κουράγιο φύλο?  
     
    Last edited: 7 Νοεμβρίου 2015
  10. Αυτό ακριβως ηθελα να σχολιασω. Το ότι εξισώνει τα θηλυκά με τον εξευτελισμό ο φιλτατος στο προηγούμενο σχόλιο ,αλλά με προλαβες.
     
  11. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Μην τα βάζουμε μόνο μαζί του, αν μου επιτρέπεις...Δεν μου άρεσαν ποτέ τα λιντσαρίσματα...Ούτε τα πραγματικά, ούτε τα εικονικά...Όλοι/ες είμαστε ελεύθεροι/ες να έχουμε την γνώμη μας...
    Για το αν είναι εξευτελισμένα τα θηλυκά, δεν θα ήξερα τι να σου πω...Προτιμώ να συναναστρέφομαι γυναίκες, φιλικά ή ερωτικά...Στα θηλυκά δεν δίνω καμία σημασία...Όχι γιατί τα θεωρώ "λίγα"...
    Αλλά γιατί δεν έχουν κάτι να μου δώσουν...Ως προς τον εξευτελισμό...άλλη μια έννοια που είναι σαν τα σύννεφα...Ο/η καθένας/καθεμία μας της δίνει την σημασία που θέλει... 

    Υ.Γ. Στην θέση του εξευτελισμού, κάποιος/α θα μπορούσε να βάλει οτιδήποτε άλλο...
    Πιθανότατα πολλοί/ες να κατέληγαν - για τον εαυτό τους πάντα - στο ίδιο συμπέρασμα με μένα...
    Λιγότεροι/ες από ελάχιστοι/ες και καλοί/ες...Αφού δεν έχει κανένα νόημα, να σπαταλάς ενέργεια με το συναναστρέφεσαι τις "μάζες"...πουθενά... 
     
    Last edited: 6 Νοεμβρίου 2015
  12. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Αναρωτιέμαι γιάντα λες ότι ψάχνεις και για γυναίκα Κ και δε μένεις στα στιβαρά σερνικοπούλια...