Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Άνθρωποι υψηλής κυριαρχικότητας

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος athanasios, στις 12 Μαρτίου 2011.

  1. athanasios

    athanasios Regular Member

    Οι Ανθρωποι υψηλής κυριαρχικότητας
    << Ο μύθος του κυρίαρχου >>
    Οι άνθρωποι υψηλής κυριαρχικότητας σπάνια ενδιαφέρονται ερωτικά για άτομα που δεν ανήκουν στην “τάξη” τους. Μπορούν εύκολα να ενδώσουν και να κοιμηθούν με άτομα χαμηλής ή μέσης κυριαρχικότητας, αλλά αδυνατούν να ενδιαφερθούν προσωπικά γι’ αυτά. Πάντως, μερικές φορές συνδέονται ερωτικά με άτομα χαμηλότερης κυριαρχικότητας, επειδή αισθάνονται μοναξιά ή μελαγχολία, παίρνει τρομερά πάνω του το ηθικό τους και το χρησιμοποιούν όπως ακριβώς άλλοι χρησιμοποιούν τα ναρκωτικά. Αλλα τι λέω, από όσο ισχυρίζονται σύγχρονες έρευνες, το σεξ μπορεί εύκολα να γίνει ναρκωτικό. Σε ένα ισορροπημένο άτομο αυτό δεν συμβαίνει, να συνάπτει σχέση με άτομο εκτός της ομάδας κυριαρχικότητάς του, συμβαίνει όμως συχνά στον υπερφορτισμένο κυριαρχικό. Αυτός ο άνθρωπος γεννήθηκε έτσι, με περισσότερη ζωική ενέργεια από τους υπόλοιπους και πρέπει να επιβιώσει, να κάνει το δικό του. Συνήθως όμως γεννιέται σε ένα κόσμο που έχει ήδη αρχηγούς και πρέπει να παλέψει για να καταφέρει αυτό που του τρώει τα σωθικά, να επιβάλλει την κυριαρχικότητά του, να δείξει τη μοναδικότητά του. Μπορεί να στραφεί στη βία, και πολύ συχνά το κάνει, αλλά μπορεί να στραφεί και προς τις επιστήμες ή τις τέχνες.
     
  2. Πολλοί νομίζουν ότι είναι άτομα υψηλής κυριαρχικότητας αλλά τελικά
    είναι άτομα υψηλής παστερίωσης. Λέγονται και μαστερς εβαπορέ.
     
  3. Απάντηση: Άνθρωποι υψηλής κυριαρχικότητας

    Μπορείτε να μας πείτε με ποιο τρόπο διακρίνονται οι "τάξεις";

    Καλώς ήρθατε, παρεμπιπτόντως.
     
  4. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Άνθρωποι υψηλής κυριαρχικότητας

    Επειδη η κατα τ' αλλα υψηλη νοημοσυνη μου, δεν μπορεσε να αποκωδικοιποιησει τα γραπτα σας, ειναι ευκολο να μας τα αναλυσετε λιγο παραπανω?
    Για ποιες ταξεις λετε?
    Τι σημαινει υψηλη και χαμηλη κυριαρχικοτητα?
    Πως μετριουνται?
    Τι σημαινει υπερφορτιμενος κυριαρχος?
    Και το νημα εχει ως ευνασμα καποιον συγκεκριμενο υπαρκτο τυπο, ή απλα ειναι αποτελεσμα καποιας ερευνας καπου στο διαδικτυο?
     
  5. athanasios

    athanasios Regular Member

    Απάντηση: Άνθρωποι υψηλής κυριαρχικότητας

    Αναφέρομαι σε βαθμό κυριαρχίας, γιατί όλοι κρύβουμε ένα κυρίαρχο μέσα μας.
    Σας ευχαριστώ για τήν υποδοχή.

    ---------- Post added at 17:12 ---------- Previous post was at 17:11 ----------

    Αναφέρομαι σε βαθμό κυριαρχίας, γιατί όλοι κρύβουμε ένα κυρίαρχο μέσα μας.
    Σας ευχαριστώ για τήν υποδοχή.
     
  6. scarface

    scarface New Member

    Απάντηση: Άνθρωποι υψηλής κυριαρχικότητας

    Εγώ πάντως δεν εχω προβλήματα τέτοια σε σχέση με τάξεις.το θέμα είναι να κάνει το κλικ ο άνθρωπος ανεξάρτητου κωδικής τάξης.
     
  7. Seduction

    Seduction Regular Member

    Απάντηση: Άνθρωποι υψηλής κυριαρχικότητας

    Το κείμενο είναι από τις Ερευνες του Ψυχολόγου Αβραάμ Μάσλοου. Εκπρόσωπος (άλλοι λένε και ιδρυτής) της Ανθρωπιστικής ψυχολογίας και δημιουργός της πυραμίδας των αναγκών.

    Ολο το κείμενο ΕΔΩ. Εχει ενδιαφέρον
     
  8. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Άνθρωποι υψηλής κυριαρχικότητας

    Γι αυτο εμειναν αναπαντητα τα ερωτηματα μου......
    Ο μονος αρμοδιος να μου απαντησει ειναι ο mr Mασλοου.
    Φέξε μου και γλυστρησα δηλαδη.

    Παιδια να γραφουμε ,δεν λεω, αλλα να καταλαβαινουμε τι γραφουμε και να μπορουμε να απανταμε στα ερμα ερωτηματα των υπολοιπων.
    Γιατι αλλιως το νημα μοιαζει με το γλυκο που εφτιαχνε η μανα μου στην γιορτη μου και μια χρονια που ειπα οτι το εφτιαξα εγω, εγινα ρεζιλι οταν με ρωτησαν υλικα και συνταγη.....
    Συγνωμη για την παρατηρηση αλλα λογικη νομιζω.
     
  9. striggla

    striggla Regular Member

    Απάντηση: Re: Άνθρωποι υψηλής κυριαρχικότητας

       
     
  10. camera_obscura

    camera_obscura Regular Member

    Εμένα ποιος θα μου απαντήσει αν οι υδροχόοι ταιριάζουν με τους κριούς;
     
  11. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Re: Άνθρωποι υψηλής κυριαρχικότητας

    Κριός με Υδροχόο: Σχέση αρμονική γεμάτη κοινά ενδιαφέροντα, πάθος και γοητεία. Συχνά όμως χρειάζονται αλληλουποχωρήσεις για να υπερνικήσουν τις εντάσεις και τα μικροεμπόδια στη συνύπαρξη.

    Κριός με Υδροχόο
     
  12. athanasios

    athanasios Regular Member

    Απάντηση: Άνθρωποι υψηλής κυριαρχικότητας