Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Άπνοια & Ασφυξία

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Dante, στις 12 Νοεμβρίου 2008.

  1. Nesaea

    Nesaea Guest

    Απάντηση: Άπνοια & Ασφυξία

    Πεταχτηκες μωρο μου...σε περιμενα.  
     
  2. thanasis

    thanasis Contributor

    Re: Απάντηση: Άπνοια & Ασφυξία

    Δεν ισχύει η αναλογία. Σε αυτές τις περιπτώσεις, αν το σώμα αντιληφθεί οτι τα πράγματα ετοιμάζονται να πάνε άσχημα, παίρνει τον έλεγχο το Αυτόνομο Νευρικό Σύστημα και ξεκινάς πάλι να ανασαίνεις, θες δεν θες.
     
  3. Nesaea

    Nesaea Guest

    Απάντηση: Άπνοια & Ασφυξία

    Αστειευομαι φυσικα ενω δεν θα επρεπε με το συγκεκριμενο θεμα. Το εχω δοκιμασει χωρις να μου συμβει κατι εκτος απο ενα "ελαφρυ" κεφαλι για το υπολοιπο της μερας. Μετα απο αυτα που διαβασα και σε ενα αλλο νημα, δεν θα προτεινα ποτε σε κανενα να το κανει μιας και στη τελικη μπορει εγω να σταθηκα απλα τυχερη και δεν συνεβη τιποτα δυσαρεστο.
     
  4. thanasis

    thanasis Contributor

    Re: Απάντηση: Άπνοια & Ασφυξία

    Μανιφέστο, λοιπόν:
    Αφήστε τα μπρεθοπλέι και πιάστε τα τσίπουρα.  
     
  5. Nesaea

    Nesaea Guest

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Άπνοια & Ασφυξία

      
    Αφορμη δε γυρευες..
     
  6. mini

    mini New Member

    Απάντηση: Άπνοια & Ασφυξία

    γεια σας!πρωτη φορα μπηκα στο σα'ι'τ αυτο.ελπιζω να βρω κι αλλους σαν κι εμενα.απο μικρη που θυμαμαι τον ευατο μου,διακινδινευω με αυτο το σπορ.ειμαι υποξυφιλικη.τον ορο αυτο ομολογω οτι τον εμαθα προσφατα.τρελαινομαι να νιωθω την αισθηση του πνιγμου ή να πνιγω εγω καποιον.οτι εχει σχεση με το λαιμο,οχι με κλεισιμο μυτης και στοματος.ουτε με πνιγμο σε νερο.δυστυχως με εξιταρει μονο το πιο επικινδυνο απο ολα αυτα.εχω προβλημα,το ξερω!πολλες φορες κοιτιεμαι και στον καθρεφτη για να δω το χρωμα του προσωπου μου.η ηδονη που νιωθω ειναι τρομερη.πολλες φορες αδυνατω να τελειωσω αλλιως.οπως μ' αρεσει το ιδιο να κανω και στο συντροφο μου,να βλεπω να δυσκολευεται ν' αναπνευσει.το καλυτερο μου ειναι με καποια ζωνη ή κασκολ.αλλα αν δεν υπαρχουν αυτα,βολευομαι και με τα χερια.
     
  7. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Άπνοια & Ασφυξία

    Εσένα δεν σε παντρεύομαι , είσαι επικίνδυνη  
     
  8. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Απάντηση: Άπνοια & Ασφυξία

    Ωραία παιχνίδια... κι επικίνδυνα.

    Δεν είναι για sessions. Είναι μόνο για ανθρώπους που γνωρίζεις καλά.
     
  9. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Απάντηση: Άπνοια & Ασφυξία

    Είναι θέμα εμπειρίας.
    Καλό είναι βέβαια να ξέρεις το ιατρικό ιστορικό του/της άλλου/ης πριν το δοκιμάσεις.

    Αλλά είναι εκπληκτικό τι μπορείς να πετύχεις!  
     
  10. Ωκεανός

    Ωκεανός Flüggåэnk∂€čhiœßøl∫ên

    Ναι, είναι πράγματι επικίνδυνο. Θάνατοι από ΑεΑ συμβαίνουν συχνά, και μάλιστα λόγω του συνδεόμενου κοινωνικού στίγματος τείνουν να καταγράφονται απλά ως αυτοκτονίες, πράγμα που σημαίνει ότι οι επίσημες στατιστικές δεν καλύπτουν παρά μόνο ένα ποσοστό των πραγματικών θανάτων από ΑεΑ.

    Ένα σύντομο άρθρο: Autoerotic Asphyxiation: No Choking Matter

    Ένα κάπως εκτενέστερο άρθρο: The Orgasm to die for?

    Ένα σχετικά πρόσφατο, σύντομο άρθρο: Teen Deaths Prompt Police Alert Over 'Choking Game'

    (Όλα από σκοπιά εντελώς, μα εντελώς βανίλια και mainstream.)

    Εγώ νομίζω πως ίσως (λέω ίσως) κάτι να έχουν παρεξηγήσει οι ειδήμονες που προσπαθούν να εξηγήσουν την Αυτοερωτική Ασφυξία (ΑεΑ) αποκλειστικά με ιατρικούς όρους, μιλώντας για έκκριση ενδορφινών που προκαλεί η μείωση της οξυγόνωσης του εγκεφάλου, κλπ. Κατ' αρχήν, το πνίξιμο φαίνεται να έχει τόσο άμεσες επιπτώσεις στη σεξουαλική ικανοποίηση, που αμφιβάλλω αν προλαβαίνει να επιδράσει η όποια υποξυαιμία. Αναφέρονται περιστατικά όπου (και κάποιοι από εμάς γνωρίζουν εκ προσωπικής πείρας ότι) κατά τη διάρκεια του σεξ, όταν ένα άτομο είναι ήδη κοντά στον οργασμό, ένα σφίξιμο στο λαιμό μπορεί να φέρει τον οργασμό ακαριαία. Επίσης, τα περί μειωμένης οξυγόνωσης του εγκεφάλου δεν εξηγούν καθόλου γιατί κάποιοι επιθυμούν να ασκήσουν ΑεΑ σε άλλους! Δεν αμφισβητώ ότι η μείωση της οξυγόνωσης του εγκεφάλου παίζει ρόλο, απλά αμφισβητώ ότι αρκεί από μόνη της για να εξηγήσει ολόκληρο το φαινόμενο.

    Πάντως, mini, μπροστά σε εσένα, εγώ δεν είμαι παρά ένας ταπεινός ερασιτέχνης.
     
  11. blindfold

    blindfold Contributor

    Απάντηση: Άπνοια & Ασφυξία

    σε θέλω για σκλάβα μου .
     
  12. Ninevi

    Ninevi Regular Member

    Απάντηση: Άπνοια & Ασφυξία

    Όπως θα 'λεγε και ο σχωρεμένος ο Michael Hutchence (από αυτό), "Get ready for a Noose sensation!"

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014