Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Άρνηση οργασμού

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος blonde mermaid, στις 16 Αυγούστου 2016.

  1. erosexy69

    erosexy69 New Member

    Δεν αισθάνομαι ότι έκανα κάτι άσχημο, απλά δεν μπόρεσα να κρατηθώ όταν με έβαλε να παίξω με ένα θυλυκό και να συγκρατήσω τον οργασμό μου, αλλά και την επιθυμία μου. Ήμουν ήδη σε ένα μήνα άρνησης οργασμού και απλά το σώμα μου δεν άντεξε. Με είχε ήδη φτάσει στα όριά μου και τώρα που με έχει σχεδόν στον τρίτο μήνα άρνησης οργασμού, ακόμη και άρνησης αυνανισμού και άρνησης ερωτισμού, νοιώθω ότι απλά θέλει να με βασανίσει και δεν υπάρχει έξαψη κι ερωτισμός πλέον.
    Εγώ δεν νοιώθω τίποτε ερωτικό, το σώμα μου πονάει συνεχώς και είναι σχεδόν μουδιασμένο από πίσω από τα τεράστια αντικείμενα που μου βάζει και υποφέρουν όλα τα σημεία που μου μαστιγώνει (πλάτη, κλπ.)
    Νοιώθω ότι απλά ακτονώνεται πάνω μου και δεν υπάρχει από τη μεριά της η φροντίδα που υπήρχε κάποτε. Εγώ ήμουν πάντα υπάκουος κι εξαρτημένος και τώρα ακόμη δεν μπορώ να απομακρυνθώ αλλά ξέρω ότι σύντομα θα με χωρίσει αφού με πονέσει όσο περισσότερο μπορεί… (μου το έχει ανακοινώσει μάλιστα)

    Εγώ βρίσκομαι ήδη στο στάδιο να έχω αρχίσει αντικαταθλιπτικά και περιμένω να με χωρίσει για να απαγκιστρωθώ και να κάνω μια νέα σχέση που να με ελέγχει και να με κάνει να νοιώθω ξανά όμορφα και να την κοιτάω στα μάτια με λατρεία…
     
  2. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

     

    @erosexy69

    Απορώ γιατί μένεις εκεί, πραγματικά.
     
  3. erosexy69

    erosexy69 New Member

    Κι εγώ απορώ!
    Ίσως περιμένω να ξαναγίνει η κατάσταση όπως παλιά...
    Ίσως απλά είναι το σοκ από την ραγδαία εξέλιξη της κατάστασης και δεν μπορώ να αντιδράσω. Είμαι συνεχώς μουδιασμένος και ανόρεκτος...
    Σας ευχαριστώ για τη συμβουλή. Έχω υποσχεθεί στον εαυτό μου να την εφαρμόσω, απλά δεν είμαι έτοιμος ακόμη.
     
  4. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Απλά ορισμένα πράγματα θέλουμε να τα βλέπουμε μέχρι το τέλος τους  
     
  5. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Απ' την μεριά εκείνου που την επιβάλλει. Τις φορές που το κάνω, είναι μια εύγευστη μερίδα για την σαδιστική μου όρεξη.
    Σε κάθε περίπτωση, γίνεται για πολύ μικρά χρονικά διαστήματα, αλλιώς δεν θα είχε για μένα κανένα νόημα.
    Αφού την όποια υ μου ήθελα και θέλω να την γεύομαι και σεξουαλικά. "Αχρηστεύοντας" την για μεγάλα διαστήματα, θ' αχρήστευα κατά συνέπεια και μένα.

    Αν δεν είσαι τρολ, μου κάνουν μεγάλη εντύπωση όσα έγραψες ( ειδικά η τελευταία περίοδος ). Αποφεύγω να εκφράσω οιαδήποτε, "προτροπή" ή γνώμη.
    Πάντως, αν μη τι άλλο τα λόγια σου δίνουν τροφή για σκέψη. Εννοείται για όποιον/α θα ήθελε, να λάβει υπόψη του/της την πιθανότητα ύπαρξης ( και ) κάποιων καταστάσεων.
    Ίσως και κάποια πραγματάκια που θα είχαν να κάνουν με τις επιλογές, τις συνέπειες τους καθώς και τις ευθύνες για την όποια τύχη μας.  

    * Σαν τύχη στην προκειμένη εννοώ την προσωπική μας πορεία.
     
  6. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    καλή δύναμη, μέσα απο την καρδιά μου
     
  7. erosexy69

    erosexy69 New Member

    Η τροφή για σκέψη είναι μπόλικη σε αυτή την περίπτωση... Θα ήθελα κι εγώ να μάθω οτιδήποτε σχετικό. Μια άρνηση οργασμού αλλοίωσε τόσο πολύ ένα σώμα και σε τόσο μικρό διάστημα διότι εξελίχθηξε σε άρνηση της σεξουαλικότητας. Η απόλαυση που νοιώθω πλέον δεν προέρχεται από το μονότονο και αδιάφορ πλέον παιχνίδι (ξύλο - ξέσκισμα από πίσω - ξύλο - ξέσκισμα από πίσω, κ.ο.κ.) ή από την προσωπικότητα του άλλου αλλά από το αγκάλιασμα της κατάθλιψης και της εγκατάλειψης που έρχεται μετά το καταστροφικό και ανιαρό παιχνίδι... Μου φαίνεται απίστευτο ότι υπάρχει ένα τέτοιο είδος λαχτάρας για αποστασιοποίηση και κατάθλιψη διότι πριν 4 μήνες το σώμα λειτουργούσε εντελώς διαφορετικά. Θεωρώ πλέον ότι το σώμα μπορεί ταξιδέψει προς οποιαδήποτε κατεύθυνση, πολύ γρήγορα και μερικές φορές χωρίς να το καταλάβουμε ή να το επιλέξουμε...
    Στην συγκεκριμένη περίπτωση ελπίζω να περάσει αλλά πραγματικά δεν μπορώ να κάνω απολύτως τίποτε. Απλά έχω αγκαλιάσει τη νέα πραγματικότητα και περιμένω...
     
  8. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Εγώ την κατάθλιψη δεν θα την αγκάλιαζα. Μάλλον γιατί με είχε αγκαλιάσει αρκετά από μόνη της ( και για λόγους τελείως άσχετους με τα ερωτικά/σεξουαλικά ).
    Όλα είναι θέμα επιλογής - ναι ναι, στα λέω "εύκολα" -. Εγώ πάντως όταν κάποτε είχα αφεθεί στις περιστάσεις/μοίρα/πες το όπως θες, τ' αποτέλεσμα ήταν ακόμη πιο δυσοίωνο απ' τις πιο δυσοίωνες προβλέψεις μου. Και από τότε έμαθα, να μην εγκαταλείπω στο ελάχιστο τον εαυτό μου στις "ορέξεις" κανενός πεπρωμένου ( ή "πεπρωμένου" ).
    Καλύτερα ν' ακρωτηριάσω το "πόδι" που μου έπιασε η όποια "φάκα", παρά να μείνω μέσα της "σαπίζοντας". Αλλά εσύ για τον εαυτό σου γνωρίζεις σίγουρα καλύτερα απ' οποιονδήποτε άλλο. Μόνο καλή συνέχεια σου εύχομαι, από άγνωστο σ' άγνωστο.  
     
  9. Circe

    Circe Lemon zest

    Μόνο εσύ @sokolata θα μπορούσες να το σκεφτείς αυτό!!! Και Θα'μουν κι από πάνω!!!
     
  10. Nikos_34_Thess

    Nikos_34_Thess Regular Member

    Ενδιαφέρουσα πρόκληση...Το έχω κάνει και έχω έρθει αντιμέτωπος με άλλες πτυχές του εαυτό μου,πιο υποτακτικές από ποτέ!
     
  11. el pastigio

    el pastigio Bis vivit qui bene vivit

    Σκέφτηκες μήπως ότι ίσως αυτό να είναι το κλειδί του παραδείσου...  
     
  12. gkass

    gkass τέταρτος τοίχος

    δεν μου αρέσει η λέξη "άρνηση". προτιμώ τη λέξη "έλεγχος". και έτσι καθίσταται αυτονόητη μια ερώτηση : εάν απαιτείς (ως Κ) ή επιθυμείς (ως θ) τον έλεγχο, είναι δυνατόν να τίθεται σε διαπραγμάτευση ο έλεγχος του οργασμού;

    ο έλεγχός του είναι θεμελιώδης προϋπόθεση σε μια D/s σχέση. όχι υποχρεωτικά με σαδιστική διάθεση. αλλά μέσα στη δυναμική της παραχώρησης ολοένα και περισσότερων δικαιωμάτων στον Κ από το υ Του.

    σε μια σχέση που δεν στηρίζεται σε λογιστικές πρακτικές - σου δίνω κάτι για να κερδίσω κάτι άλλο- αλλά επενδύει σε βαθύτερες αλληλοεπιδράσεις, ο Κ πρέπει να έχει λόγο για το πότε, που, πως, κάτω από ποιες διαδικασίες, και πόσο συχνά θα έχει οργασμό το υποτακτικό μέλος.

    δεν τον απαγορεύει
    δεν δίνει στον έλεγχο χαρακτηριστικά τιμωρίας
    δεν τον αποστειρώνει από ερεθιστικές προκλήσεις
    δεν υπάρχει περίπτωση να τον επιτρέψει χωρίς την άμεση ή έμμεση παρουσία του
    τελικά στόχος του είναι πάντα ένας...χορταστικός οργασμός

    ΥΓ...ώρες, ώρες...σε κρίσεις μεγαλομανίας, χρησιμοποιώ το τρίτο ενικό