Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΈΛΕΓΧΟΣ

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος crystal angel, στις 22 Μαρτίου 2007.

  1. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Έλεγχος!
    Υποτακτικοί μέχρι που θέλετε να σας ελέγχει;
    Κυρίαρχοι πόσο και πια σημεία θέλετε να ελέγχετε;
    Ύπάρχει απόλυτος έλεγχος;

    Υ.Γ. Γράφω για σχέσεις οχι για συνεδρίες μόνο.
     
  2. WisDomme

    WisDomme I am just Myself - that's all.

    Πιστεύω πως για μία/έναν κυρίαρχο, όσο μεγαλήτερος είναι ο βαθμός του ελεγχου που έχει στην/στον υποτακτικη/ο της/του τόσο μεγαλήτερο ποσοστό απόλαυσης αποσπά, εφόσον ο έλεγχος της/του αποδίδει ευχαρίστηση... Άρα στην ερώτηση "πόσο?" θα έδινα την απάντηση "όσο γίνεται περισσότερο". Είναι πραγματικά απίστευτο συναίσθημα να ελέγχεις, να εξουσιάζεις έναν άλλο άνθρωπο...
    Όταν λές ποιά σημεία τί ακριβώς εννοείς? Σημεία του σώματος? Σημεία κατά την διάρκεια της εξέλιξεις του παιχνιδιου? Ή κτ άλλο?
    Απόλυτος έλεγχος πιστεύω πως βρίσκεται εκεί που υπάρχει συναίσθημα... Η αγάπη (η αμιβαία αγάπη μάλλον) προκαλεί την πλήρη παράδοση της/του υποτακτικης/ου και κατά συνέπεια δίνει στην/στον κυρίαρχο την δυνατότητα να την/τον ελέγχει πλήρως...
     
  3. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Ο απόλυτος έλεγχος είναι ο ιδανικός αλλά είναι πάρα πολύ δύσκολο να συμβεί.Οι ρυθμοί της ζωής είναι τέτοιοι που σπάνια υπάρχουν οι προυποθέσεις να κατάφερει μία Αφέντρα να ελέγχει όλες τις εκφάνσεις της ζωής του σκλάβου Της.Μερικές φορές με πιάνει το παράπονο.Το ονειρεύομαι από τη μία αλλά από την άλλη δεν ξέρω αν κι εγώ θα ήμουν έτοιμος να το δεχτώ...
     
  4. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Re: ΈΛΕΓΧΟΣ

    Ναι έχετε δίκιο θα έπρεπε να την βαλω σε '' '' την λέξη σημεία, από σώμα και συμπεριφορά εώς τρόπος ζωής ακόμα και την σκέψη. Απο ρούχα μέχρι φαγητό, απο φίλους μέχρι οικονομικά, τα πάντα.
     
  5. hermis

    hermis Regular Member

    Απάντηση: ΈΛΕΓΧΟΣ

    Έλεγχο ??  

    Γιατί τι κάναμε οι καημένοι οι υποτακτικοί??  

    Δεν μασάω πουθενά πλην της εργασίας μου και κατ επέκταση της τσέπης μου…  



    Με εκτίμηση

    hermis

    Υ.Γ. Ο έλεγχος περεταίρω πραγμάτων είναι σχετικός. Γίνεται πάντα από το ζευγάρι και έγκειται και στο πόσο καιρό είναι μαζί αλλά και στην ικανότητα του ατόμου να λάβει από τον άλλο απλόχερα το αποτέλεσμα.
     
  6. savra

    savra Guest

    Είναι όλα θέμα γεύσης και όρεξης υπάκουο σκυλάκι.
     
  7. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: ΈΛΕΓΧΟΣ

    Μου αρεσει να ελεγχω τα παντα στην σκλαβα μου, αφου πρωτα εχει *αφεθη*σε εμενα με την θεληση της ολοκληρωτικα, και μου εχει απολιτη εμπιστοσυνη σε οσα ορια και αν της ξεπερναω.
     
  8. Maley

    Maley Contributor

    ο έλεγχος ειναι το Α και το Ω στις σχεσεις M/s..αν δεν υπαρχει, τοτε δεν υφισταται τετοια σχεση..
     
  9. Maley

    Maley Contributor

    και οταν λεμε έλεγχος εννοω ΑΠΟΛΥΤΟ ΕΛΕΓΧΟ ΣΕ ΟΛΑ..
     
  10. alnair

    alnair Regular Member

    Απάντηση: ΈΛΕΓΧΟΣ

    Έλεγχο, θυμάμαι, παίρναμε στο σχολείο κάθε τρίμηνο.
    Έκτοτε, προσπαθώ να μην τον παίρνω, αλλά να τον δίνω σε αυτούς που, παίρνοντάς τον, φτιάχονονται εξίσου ή περισσότερο από εμένα που τον δίνω.
     
  11. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Re: Απάντηση: ΈΛΕΓΧΟΣ

    Δούναι και λαβείν.

    Ποιοτικώς ξεκάθαρο, ποσοτικώς;
     
  12. alnair

    alnair Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: ΈΛΕΓΧΟΣ

    Ποσοτικώς εξαρτάται από τον σεφ. Νομίζω ότι αυτά τα έχουμε ήδη ξεκαθαρίσει