Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΈΛΕΓΧΟΣ

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος crystal angel, στις 22 Μαρτίου 2007.

  1. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Δεν θα ήταν πολύ όμορφο Κυρία Princess_of_Pain αυτό που περιγράψατε?Μου αρέσει να με ελέγχουν.Να δίνω το στίγμα μου κάθε στιγμή όσο είναι εφικτό.

    xanthi ίσως έχεις δίκιο   Άσε με όμως να ονειρεύομαι και συγχρόνως να ζω τη ζωή μου προσπαθώντας να την βάλω σε τάξη.
     
  2. WildRose

    WildRose New Member

    Μου αρέσει να ελέγχω τα πάντα στον σκλάβο μου αφού πρώτα ο ίδιος έχει φτάσει στο σημείο να το αποζητάει..
     
  3. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Re: Απάντηση: Re: ΈΛΕΓΧΟΣ

     
     
  4. Dolce

    Dolce Regular Member

    Συμφωνώ και επαυξάνω zinnia. Καλή η φαντασία, αλλά να μην μπερδευόμαστε κιόλας.

    Τελικά κάθε Dom ελέγχει τον/την υποτακτικό του/της στο βαθμό που ο υποτακτικός το δέχεται και το επιτρέπει. Πέρα από εκεί ξεφεύγουμε από τα όρια της συναίνεσης και πάμε σε ιστορίες ποινικού δικαίου. Όχι ότι δεν υπάρχουν θύματα εκεί έξω, αλλά όσοι έχουν έστω και λίγο αυτοσεβασμό ψάχνουν για συντρόφους που τους υποτάσσονται γιατί το θέλουν και όχι γιατί δεν καταλαβαίνουν τι τους γίνεται.

    Πάντως ο βαθμός στον οποίο ο υποτακτικός το επιτρέπει... αυτό το συζητάμε. Κάποια πράγματα που ξέρω ότι κάνει ένα φιλικό ζευγάρι ξεφεύγουν κατά πολύ από τα δικά μου όρια. Υπάρχει μεγάλος βαθμός ελέγχου στην καθημερινή ζωή της κοπέλας, από τα ρούχα και το φαγητό μέχρι... δεν ξέρω αν θέλω να ξέρω μέχρι πού.   Αλλά τα παιδιά περνάνε καλά μεταξύ τους και η σκλάβα είναι μια έξυπνη, σκεπτόμενη, συνειδητοποιημένη κοπέλα και όχι ένα ηλίθιο θύμα. Αυτό είναι που κάνει και την υποταγή της ιδιαίτερη και πολύτιμη, ή τουλάχιστον έτσι το βλέπω εγώ. Και επιπλέον, είναι μαζί ΠΟΛΛΑ χρόνια. Και ξεκίνησαν πολύ πιο απλά. Όποιος φαντάζεται οτι μπορεί μια σχέση να φτάσει από το μηδέν σ'αυτό το σημείο με το καλημέρα σας.... θα απογοητευτεί πολλές φορές, ας το θέσουμε έτσι.

    Αλλά στον καθένα όπως του αρέσει. Φαντάζομαι ότι κάποιοι πιάνουν και το Λόττο με την πρώτη. (Σας μισώ!   )

    Εγώ προσωπικά παίρνω το φραπέ μου με γάλα και το BDSM μου με συνεδρίες και μόνο. Προς το παρών τουλάχιστον.
     
  5. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Re: ΈΛΕΓΧΟΣ



    Και ομως zinnia μου ειναι δυνατο και συμβαινει .
    Σιγουρα οχι σε πολλους ανθρωπους , αλλα συμβαινει .
    Αυτο που εσυ λες φαντασια , ειναι πραγματικοτητα για καποιους .
     
  6. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Re: ΈΛΕΓΧΟΣ

    Συμφωνώ με την anasia μπορεί να συμβαίνει, δεν είναι εύκολο ούτε μπορούν όλοι οι Κυρίαρχοι/υποτακτικοί να το κάνουν.
     
  7. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Re: Απάντηση: Re: ΈΛΕΓΧΟΣ

    Τόσο απλά...
     
  8. africanmaster

    africanmaster New Member

    για πολλα χρονια πιστευα οτι δε θα ηταν εφικτο να πραγματοποιησω τισ master φαντασιωσεις μου.
    δε μπορουσα να φανταστω ποσοι male female slave υπαρχουν
     
  9. Gandalf

    Gandalf Storyteller, Rebel, Mentor

    Απάντηση: ΈΛΕΓΧΟΣ

    Αυτό ακριβώς. Συμφωνώ.
     
  10. adelina

    adelina Regular Member

    Τοτε γιατι να ειναι μπερδεμα φαντασιας αν αυτο που επιθυμει ο σκλαβος ειναι ο απολυτος ελεγχος?
    ή μηπως ακομη κι αυτο
    με το οποιο συμφωνω ειναι επισης μπερδεμα φαντασιας?

    αν εκεινο στο οποιο εξαρχης εδωσε συναινεση ο σκλαβος ειναι να Αποφασιζει Ο Ιδιοκτητης για το βαθμο του ελεγχου και τους τροπους που τους Εξασκει χρειαζεται να δινει συναινεση καθε φορα για το καθε μεμονωμενο περιστατικο αλλιως μιλαμε για θυματα και ποινικο δικαιο?
    αν αυτο που επιθυμουσε ηταν συνεδριες στο κρεβατι ή περιορισμενο ελεγχο τοτε δεν θα εψαχνε για ενα εντελως διαφορετικο ειδος σχεσης απο το TPE?
    ή ειναι και το TPE μπερδεμα φαντασιας  
     
  11. Kits

    Kits Contributor

    Μου αρκει να ελεγχω το μυαλο της...

    Ολα τα αλλα έρχοντε σε 2η μοιρα
     
  12. skia

    skia Contributor

    το θέμα είναι πόσοι κυρίαρχοι επιθυμούν να διαχειρίζονται και να ελέγχουν απόλυτα τον υποτακτικό?μπορούν να το κάνουν?