Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΈΛΕΓΧΟΣ

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος crystal angel, στις 22 Μαρτίου 2007.

  1. Kits

    Kits Contributor

    Re: Απάντηση: Re: ΈΛΕΓΧΟΣ




    Δωσε θαρρος στο χωριατη ....

     
     
  2. Kallia

    Kallia New Member

    Απάντηση: ΈΛΕΓΧΟΣ

    Αν καταφέρει και κερδίσει την εμπιστοσύνη μου θα μου αρέσει να έχει τον απόλυτο έλεγχο στα πάντα..
     
  3. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Φυσικά στα πάντα και πάντοτε. Τι λέμε τώρα. Αλλά είναι πρακτικά δύσκολο.
     
  4. SMiss_angel2307

    SMiss_angel2307 Regular Member

    ο Αφέντης στα πλαίσια αυτής της σχέσης που έχουμε μπορεί να ελέξει τις επιθυμίες μου, τις κινησεις μου κ τα θέλω μου αφού κάθε Του επιθυμία είναι διαταγή. Όμως σε θέματα που έχουν να κάνουν με την οικογένεια μου, την δουλειά μου τα οποία είναι έξω από αυτή την σχέση δεν Του πέφτει λόγος κ όχι επειδή δεν είναι αρκετά καλός Αφέντης κάθε άλλο! ο σωστός Αφέντης πάνω απ'όλα δεν θελει το κακο της υποτακτικής Του κ το να σταθεί εμπόδιο στην όποια επαγγελματική καρίερα κ στις σχέσεις με γονείς κλπ συγγενείς θα σήμαινε πως όντως δεν τον ενδιαφέρει... Κ στην τελική! αυτά δεν την κάνουν λιγότερο υπάκουη στις διαταγές Του σε ότι έχει να κάνει με την σχέση M/s.
     
  5. DOMant

    DOMant New Member

    Ο έλεγχος ειναι βασική προυπόθεση σε μια BDSM σχέση
    ειναι αυτο που ξεχωρίζει απο τις αλλες σχέσεις
    Μπορει να είναι ειτε απο απόστση είτε κόντα δημιουργεί την σχέση εξαρτησης
    Ο βαθμός ελέγχου ειναι το καθοριστικό σημείο
     
  6. theSainOne

    theSainOne Regular Member

    Οσο ελενχο θελει να δοσει θα παρω, αλλα η ολη φαση χρειαζετε την απαρετηττη ξενεροτη κοθωεδοθλα στην αρχη η αλλιοσ , αργη εξερευνητηκη προσεγγηση.
     
  7. sk

    sk Regular Member

    Απάντηση: ΈΛΕΓΧΟΣ

    κάθε μέρα που περνάει και χτίζεται η εμπιστοσύνη μου παραπάνω, τόσο παραπάνω έλεγχο παραδίδω. Και όσο παραπάνω έλεγχο παραδίδω, τόση περισσότερη ηδονή απολαμβάνω. Έλεγχος σε πράγματα απλά, ανούσια, σε πράγματα που δεν έχουν καμία σημασία και όμως αποκτούν σημασία επειδή τα ζητάει Εκείνος.

    το τι θα φορέσω, πώς θα έχω τα μαλλιά μου, το που θα πάω, το πότε θα πάω, το τι ώρα και ποιες μέρες πρέπει να κάνω συγκεκριμένα πράγματα...ποτέ δεν περίμενα ότι θα μπορούσα να λαμβάνω τόση ηδονή στέλνοντας απλά μήνυμα ότι τώρα φεύγω από εδώ και πάω εκεί LoL. Είναι όμως ηδονή, απίστευτη ηδονή, το να ξέρω ότι Εκείνος θέλει να ξέρει ανά πάσα στιγμή πού είμαι, τι κάνω, με ποιόν είμαι,τι σκέφτομαι και γιατί το σκέφτομαι.

    Δεν είναι πάντα εύκολο. Υπάρχουν στιγμές που με δυσκολεύει απίστευτα το να μοιραστώ κάποιες σκέψεις. Αλλά, όπως μου είπε, "έλεγχος γιαλαντζί δεν γίνεται"  . Και πάνω από όλα ελέγχεται το μυαλό. Όλη η ουσία της σχέσης, αυτή είναι ...τουλάχιστον για εμένα.


    sk (MSp)
     
  8. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    Re: Απάντηση: ΈΛΕΓΧΟΣ

       
     
  9. Απάντηση: ΈΛΕΓΧΟΣ


    Μέχρι εκεί που αντέχει να με ελέγχει.
    Δεν νομίζω ότι υφίσταται απόλυτος έλεγχος, τα απόλυτα έχουν εφαρμογή μόνο στα μαθηματικά.
    Θεωρώ ότι η ευχαρίστηση των Κ, ξεκινά όταν αντιληφθούν ότι όλο και κάτι έχει μείνει εκτός του πεδίου του ελέγχου τους.

    Κάτι που με έχει απασχολήσει είναι το εξής: μήπως οι υ, εκμεταλλεύονται τον έλεγχο των Κ τους, ως επιβεβαίωση και απόδειξη του ενδιαφέροντός τους?
    Για παράδειγμα...
    "Για μένα είναι τεράστια απόλαυση να του λέω πού είμαι, με ποιόν, τί κάνω ανά πάσα στιγμή, τί έφαγα, τί απόλαυσα, τί με στενοχώρησε".
    Μήπως μεταφράζεται κάπως έτσι;
    "Για μένα είναι τεράστια απόλαυση να του δίνω αναφορά για τα πάντα, εφόσον μου ζητηθεί, εκδηλώνοντας με αυτό τον τρόπο, ότι δεν αδιαφορεί για μένα".
    Σε vanilla σχέσεις, ας πούμε, όταν ο άλλος δεν ρωτά, θεωρούμε ότι πιθανότατα αδιαφορεί.

    Επίσης, το να δίνω αναφορά για το πού είμαι, τί κάνω, τί σκέφτομαι, να του παραδίδω τις σκέψεις μου κάθε βράδυ πριν κοιμηθώ, είναι ένας τρόπος να τον διευκολύνω, και να μάθει πτυχές του εαυτού μου, τις οποίες σε άλλη (άνευ ελέγχου) περίπτωση, θα πάσχιζε να ανακαλύψει....;
     
  10. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: ΈΛΕΓΧΟΣ

    Ο έλεγχος έχει την εξής ξεκαρδιστική συνέπεια, πέραν της σεξουαλικής διέγερσης: ξεμπροστιάζει σύντομα όσους δεν μετέχουν του βιτσίου, διότι αυτοί γρήγορα κουράζονται και τον αφήνουν στην άκρη. Έτσι καταλαβαίνουμε σχετικά γρήγορα και με αρκετή βεβαιότητα αν έχουμε να κάνουμε με έναν απατεώνα του BDSM, λολ. Κάποιον που βρίσκεται εκεί για αρπαχτές. Κάτι είδε, κάτι άκουσε, και είπε, για να δοκιμάσω κι εγώ τί είναι αυτό το μπιντιεσέμι...Κι έτσι αρχίζει και τελειώνει το νταλαβέρι, που συνήθως επικεντρώνεται σε κάποια εξωτερικά στοιχεία, όπως τα ρούχα που φοράει κάποια (βρακί ή μη βρακί, είναι το πιο κλασικό, λολ), ο έλεγχος οργασμού θεωρείται εκ των ουκ άνευ σε όλα τα αξιοπρεπή εγχειρίδια επίδοξων κυρίαρχων, έλεγχος συναναστροφών, έλεγχος κινήσεων κουλουπου. Όλα αυτά βέβαια είναι εξαιρετικά διεγερτικά και πράγματι αρχίζουν και δημιουργούν το σκοινί που δένει μαζί τα δύο ατυχή βιτσιόζικα πλάσματα. Double lol.

    Κατά την άποψή μου, ο έλεγχος είναι έλεγχος όταν παύει να είναι επιφανειακός, όταν ο Κ αρχίζει και αναλαμβάνει τις ευθύνες που του παρέχει ο ολοένα και αυξανόμενος έλεγχος, που έχει πλέον να κάνει, όχι μόνο με την επιβίωση, αλλά και την ευζωία του Υ που του παρέδωσε τον έλεγχο. Όχι τον έλεγχο του βρακιού του, αλλά της ζωής του, της ανάσας του, της κάθε του στιγμής. Της ηδονής και της οδύνης του, εν τέλει, διότι όλα εκεί ανάγονται, και όλα είναι απλώς παρακλάδια αυτών...

    Πολύ σωστά σου τα είπε ο Μάστερ σου. Τα Υ δεν είναι βλαμμένα ζωντόβολα, λοβοτομημένες ζητιάνες του ελέγχου...Θα καταλάβουν αν κάποιος τις δουλεύει. Θα καταλάβουν, γιατί μόλις έρθει η ώρα να περάσουν στον έλεγχο της ηδονής και της οδύνης και όχι του βρακιού, ο Μάστερ θα μεταμορφωθεί σε...κολοκύθα. Δεν θα μπορέσει να το κάνει, διότι δεν θα έχει ιδέα πώς. Δεν θα ξέρει τις ανάγκες, δεν θα ξέρει τις επιθυμίες, δεν θα ξέρει τίποτις, πέραν του βρακιού. Ποιος είπε ότι είναι εύκολο - ή καλό - να γίνει κανείς Μάστερ;
     
  11. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: ΈΛΕΓΧΟΣ

    Τωρα γιατι εγω αταν τα διαβαζω αυτα μου'ρχεται στο μυαλο κατ'ευθειαν -μα κατ'ευθειαν - η Κυρια Μερκελ;
     
  12. XplorR

    XplorR Regular Member

    Απάντηση: ΈΛΕΓΧΟΣ

    RESPECT