Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Έμπειρες vs άπειρες: Ποιες γυναίκες προτιμούν οι άνδρες;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος daniela100, στις 25 Νοεμβρίου 2015.

  1. daniela100

    daniela100 FREE-DOM

    Οι εποχές έχουν αλλάξει άρδην και πλέον λίγο πολύ άνδρες και γυναίκες έχουν το δικό τους σεξουαλικό παρελθόν. Τα νέα ήθη, τα δίκτυα κοινωνικές δικτύωσης αλλά και η ραγδαία εξέλιξη της τεχνολογίας άλλαξαν όχι μόνο την ζωή των δυο φύλων αλλά και τη σεξουαλική τους ζωή.
    Παρόλα αυτά τελικά οι άνδρες, ποιες γυναίκες επιλέγουν στο σεξ τις έμπειρες ή τις άπειρες;
    Μελέτη που πραγματοποιήθηκε από το Πανεπιστημίου του Cornell σ ε 751 φοιτητές έδειξε ότι παρά το γεγονός ότι το ευκαιριακό σεξ έχει εισβάλλει στην ζωή των νεαρών ζευγαριών, οι χαρακτηρισμοί που αποδίδονται σε όσες γυναίκες επιδίδονται σε αυτό, εξακολουθούν να κρίνονται αρνητικά από τους συνομηλίκους τους αν και δηλώνουν σεξουαλικά απελεθευρωμένοι.
    Από την άλλη οι άνδρες που συμμετείχαν στην ίδια έρευνα δεν δίστασαν απαντώντας σε σχετικό ερωτηματολόγιο να τις χαρακτηρίσουν «εύκολες».
    Την ίδια στιγμή όμως οι εκπρόσωποι όμως του ισχυρού φίλου που έχουν έντονη σεξουαλική ζωή θεωρούνται ώριμοι και περισσότεροι έτοιμοι να συνάψουν σχέση.
    Ιδιαίτερη εντύπωση πάντως προκάλεσε στους ερευνητές το εύρημα ότι ακόμη και οι ίδιες οι γυναίκες σε ένα ποσοστό που άγγιζε το 45% δεν ήθελαν για φίλες τους τις «έμπειρες».
    Τελικά η ίδια έρευνα συμπέρανε ότι οι άνδρες είναι ακόμη παραδοσιακοί παρόλο που δηλώνουν ότι είναι απελευθερωμένοι σεξουαλικά αφού δεν θέλουν το έτερο ήμισυ να έχει πολλούς ερωτικούς συντρόφους.
    Έτσι στην ερώτηση με ποια γυναίκα θα έκανα σχέση με τις έμπειρες ή της άπειρες η πλειονότητα των ανδρών απάντησε πως για μόνιμη σχέση θα προτιμούσε η σύντροφός του να μην έχει παρελθόν ενώ για τις εφήμερες δεν θα είχε πρόβλημα.

    παρακαλώ...ελεύθερα την γνώμη σας  
     
  2. dimfetishman

    dimfetishman Ζεις μονάχα μια φορά. Ενίοτε και καμία. Contributor

    Ωραίο θέμα...

    Κινούμενος στη λογική ότι όσες γυναίκες δεν έχουν παρελθόν έχουν συχνά (λαμπρό) μέλλον, και όχι απαραίτητα με το σύντροφό τους, ίσως κατά μία έννοια θα προτιμούσα να είναι "χορτάτη" και κυρίως κατασταλαγμένη και συνειδητοποιημένη.

    Από την άλλη βέβαια πάντα ελλοχεύει ο κίνδυνος να συνεχίσει ακούραστη να ψάχνει και να ψάχνεται... ενώ μία πιο μετριοπαθής και "μαζεμένη" να βρει ιδανικές συνθήκες και να αναδείξει όσα τόσα χρόνια έκρυβε επιμελώς μέσα της.

    Όλα είναι σχετικά. Ωστόσο είμαι της άποψης ότι γυναίκες και άντρες θα πρέπει να έχουν εμπειρίες και "παραστάσεις". Όχι κάθε μέρα και με άλλα άτομα, για να μην παρεξηγούμαι, όμως να έχουν βιώσει 5 πράγματα και να έχουν καταλήξει στο τι θέλουν και τι όχι. Για να το διεκδικήσουν όμορφα και αποτελεσματικά. Με γνώμονα την ευτυχία και την ευημερία τους.
     
    Last edited: 25 Νοεμβρίου 2015
  3. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Προτιμώ μακράν μια "έμπειρη" γυναίκα.
    Ο αριθμός σεξουαλικών συντρόφων που είχε πριν από μένα, δεν είναι κάτι που μ' ενδιαφέρει.
    Και σίγουρα ένα πιθανό μη αμελητέο νούμερο πρότερων εμπειριών, δεν την καθιστά στα μάτια μου "εύκολη".
    Αυτή την διάκριση μεταξύ άνδρα "επιβήτορα" και γυναίκας "χαλαρών ηθών" βάσει του αριθμού.
    Την έβρισκα πάντα τελείως γελοία.
    Μια πιο "έμπειρη" γυναίκα θα είχε τα κατάλοιπα της.
    Αλλά ίσως και γι' αυτό τον λόγο και να μπορούσαμε να συνεννοηθούμε καλύτερα.
    Αφού κουβαλάω κι εγώ την δική μου "βαλίτσα" και δεν θα την έλεγα ελαφριά.
    Μετά, κανείς και καμία δεν μένει απαράλλακτος/η για πάντα.
    Και μια χορτάτη από εμπειρίες γυναίκα ( συναισθηματικές και όχι μόνο σεξουαλικές ), ίσως και να έχει θέλω, που να πλησιάζουν αρκετά στα δικά μου.
    Ίσως και κάποιες για μένα αρνητικές συμπεριφορές να τις έχει πια τουλάχιστον μετριάσει.
    Και βασικότερο απ' όλα, πιθανότατα να έχει φτάσει στην πλήρη σεξουαλική και συναισθηματική της συνειδητοποίηση.
    Κάτι που τουλάχιστον εγώ βρίσκω άκρως θελκτικό.
     
    Last edited: 25 Νοεμβρίου 2015
  4. folha

    folha deja vu

    Είχα ένα φίλο που μου έλεγε ότι προτιμάει τις γυναίκες που δεν είχαν μεγάλες και μόνιμες σχέσεις, γιατί έχουν πηδηχτεί λιγότερες φορές!

    Προσωπικά πιστεύω ότι η εμπειρία δεν συμβαδίζει απαραίτητα με τον αριθμό των συντρόφων που έχει κάποιος. Συνήθως σεξουαλική εμπειρία αποκτά κανείς στις μακροχρόνιες σχέσεις.

    Θα είχε ενδιαφέρον αν υπήρχε αντίστοιχη έρευνα και για άλλες ηλικιακές ομάδες αντρών.
     
  5. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Ημείς που είμεθα νέοι και άπειροι, προτιμούμε τις έμπειρες, να μας μεταλαμπαδεύσουν την γνώση τους.
     
  6. Δε με απασχολεί ο αριθμός των συντρόφων. Αρκεί να ξέρει τι θέλει από εμένα. Ο μεγάλος αριθμός σχέσεων μπορεί να είναι ένδειξη εξερεύνησης των επιθυμιών και προτιμήσεών της, μπορεί να είναι ένδειξη επιπολαιότητας, μπορεί, μπορεί... Δεν το εξετάζω. Όποια και αν είναι, ότι και αν θέλει, θα φανεί στην πράξη, μέσα στη δική μας σχέση.
     
  7. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Ας αρχίσουμε απο το No 1) ΣΕΞ

    Μελέτες έχουν δείξει ότι το τακτικό σεξ κάνει καλό στην επιδερμίδα μου.~
     
  8. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Σε περίπτωση τρίτου παγκοσμίου, θα είναι ηθικά αποδεκτή η πολυγαμία.  
     
  9. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    σαν το ακατέργαστο το μποτομάκι, δεν έχει  
     
  10. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art

    αυτά τα περί ισχυρού φύλου, όχι φίλου   και μάλιστα χωρίς καν εισαγωγικά... με κάνουν δύσπιστο ως προς τον/την αναλυτή της έρευνας.
     
  11. whisperer

    whisperer Regular Member

    μια διευκρινιστικη ερωτησις η κουβεντα ειναι για την εμπειρια στο ''σχετιζεσθαι'' η καθαρα μονο αφορα τους σεξουαλικους συντροφους?
     
  12. daniela100

    daniela100 FREE-DOM

    και για τα δύο....
    η έρευνα βέβαια τα ξεχωρίζει... λέγοντας ότι ακόμα και σήμερα υπάρχουν στερεότυπα. Για φίλη μου είσαι καλή , για σύζυγος δεν μου κάνεις....