Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ένας Κυρίαρχος, δύο σκλάβες στην ίδια σχέση

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM & Πολυγαμία' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 19 Μαρτίου 2011.

  1. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Απάντηση: Ένας Κ, δύο σκλάβες στην ίδια σχέση

    Αναγκαστικα φιλε Περι η αποψη μου περιλαμβανει εσενα διοτι μενω μακρια , δεν γνωριζω πολυ κοσμο και εισαι η μονη περιπτωση που εχω δει ... αλλα θα το διατυπωσω αλλιως   ...

    Οσο και να χειροκροτησω εγω μια κατασταση , δεν θα κρατησει επειδη ενας ισνογκουντ την θαυμαζει ..
    ταυτοχρονα , κανενα αρνητικο σχολιο και αντιμετωπιση (κατα την γνωμη μου) δεν ειναι αρκετη για να κανει καποιον να φυγει απο εκει που ειναι καλα και ειναι ευτυχισμενος ...

    ειναι δυσκολο σημερα να εισαι ευτυχισμενος , και αν το βρεις απλα μενεις εκει που το βρηκες , εκτος αν εισαι ανοητος ή δειλος και ακουσεις τριτους ...

    Στην Ελλαδα ζουμε ... ειμαι σιγουρος οτι περα απο την αγνοια και την επιμονη σε αυτην , θα συνατησει κανεις την ζηλεια ,τον φθονο και την γλωσσοφαγια , ακομα και μεσα στο ιδιο των χωρο του bdsm .. (μην σου πω κυριως εκει)
    Αν υπαρξει καποιος που θα ενοχληθει πραγματικα η αισθιτικη του , θα ειναι και αρκετα αγνος για να το κρατησει για τον εαυτο του .

    οσο για τις πιθανοτητες να κρατησει ειναι οι ιδιες ακριβως με οποιαδηποτε αλλη σχεση ... αμα περνας καλα (και αυτο δεν συμβαινει απο μονο του ..) θα κρατησει .. αν επαναπαυτεις στα δεδομενα .. καποιος θα αποχωρισει ...

    καθε σχεση γεννιεται και πεθαινει απο αυτους που την απαρτιζουν .. στο χερι τους ειναι να την περιφραξουν ή να την κανουν μπειτε σκυλοι , αλεστε ...
     
  2. Captain_Morgan

    Captain_Morgan https://www.youtube.com/watch?v=9wj6BqmyjM4

    Απάντηση: Ένας Κ, δύο σκλάβες στην ίδια σχέση

    πολύ σωστός
     
  3. Seduction

    Seduction Regular Member

    Απάντηση: Ένας Κ, δύο σκλάβες στην ίδια σχέση

    Δύσκολο αλλά εφικτό. Χρειάζεται δουλειά από τον Κ για την προετοιμασία, αλλά μεγαλύτερη σε ότι περιλαμβάνεται στο "έπεται συνέχεια"

    Στο πόσο θα κρατήσει, θα παίξει ρόλο η πληρότητα που νιώθουν και τα τρία μέρη μέσα στη σχέση και κυρίως, πως θα διαχειρίζεται ο Κ τις καταστάσεις

    Της σκλάβας δεν της πέφτει λόγος.-

    Το ότι πρέπει να τεθεί από την αρχή το θεωρώ αστείο και να το συζητάμε. Στο ουσιαστικό πλαίσιο M/s, για την σκλάβα μόνο δύο πράγματα υπάρχουν
    1. Ο ξεκάθαρος ρόλος της. Οσο δύσκολος είναι στην πραγμάτωση του, τόσο απλός είναι στον ορισμό του.
    2. Η συναίνεση της χρειάζεται μόνο για να μπει στη σχέση, για τίποτε άλλο. (Οταν άρει τη συναίνεση της η σχέση τερματίζεται)

    Διαβάζω για αρχικές συμφωνίες, προσυμφωνημένα πράγματα, συμβόλαια με όρους κλπ και πραγματικά απορώ πως γίνεται να στέκουν για ορισμένους-ες, όταν μια σχέση δεν είναι στατική, αλλά συνεχώς εξελισσόμενη με ασταμάτητη ροή. Στην ασύμμετρη σχέση ο Κ και μόνο ο Κ κατευθύνει τα πράγματα. Πόσο μάλλον σε σχέση Μ/s

    Δεν μπορεί να συναινέσει η σκλάβα εξ αρχής σε πράγματα που δεν γνωρίζει πως θα είναι όταν τα βιώσει και δεν μπορεί να αποκλείσει πριν το ξεκίνημα της πορείας της με τον Κ ότι πράγματα που μέχρι τότε της είναι μεν αποτρόπαια ή δεν τα γουστάρει-δέχεται ενώ στη πορεία υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να γίνουν αγαπημένοι προορισμοί της.
     
  4. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

  5. Απάντηση: Ένας Κ, δύο σκλάβες στην ίδια σχέση

    μπράβο σε αυτόν που καταφέρνει να έχει 2 σκλάβες
    όλα έχουν να κάνουν με την χημεία που έχει αναπτυχθεί στις σκλάβες
    όχι ζήλειες κτλ και αποδοχή του γεγονότος ότι είναι ΣΚΛΑΒΕΣ στον ίδιο άντρα , δεν δημιουργεί προβλήματα
    είναι ένα όμορφο τρίγωνο
     
  6. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Ένας Κ, δύο σκλάβες στην ίδια σχέση

    Αγαπητή μου Astrovroxi, δεν έχει σχέση το ένα νήμα με το άλλο, γιατί άλλο πράγμα κάποιος Κ που είναι σε σχέση με σκλάβα να παίζει (ασχολείται) με άλλη/ες σκλάβα/ες και άλλο να είναι σε σχέση μαζί με δύο σκλάβες.

    Την καλημέρα μου!
     
  7. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Ένας Κ, δύο σκλάβες στην ίδια σχέση

    Απλα το ανερτησα επειδη ειναι παρεμφερες θεμα.....συγνωμη αν εκανα λαθος dear!
    καλημερουδια
     
  8. thanasis

    thanasis Contributor

    Για σκλάβες, δεν γνωρίζω. Για υ μπορεί να λειτουργήσει, αν και αυτό συνεπάγεται άοκνη προσπάθεια από μέρους του Κ, για να διατηρείται γόνιμη και ρέουσα η δυναμική. Όπερ και είναι πολλή δουλειά. Δύσκολο πράγμα οι τριάδες.

    Δεν πιστεύω οτι υπάρχει κάποιο μείζον πρόβλημα στην Ελλάδα ως προς την αποδοχή, πέρα από μερικές αναμενόμενες μικρότητες ή/και απαξιώσεις μιας σχέσης που δεν λειτουργεί βάσει του συμβατικού/παραδοσιακού μοντέλου.
     
  9. athanasios

    athanasios Regular Member

    Απάντηση: Ένας Κ, δύο σκλάβες στην ίδια σχέση


    Μια σοβαρή ανάλυση επί του θέματος, θα μας δώσει σίγουρα ο Βασίλης Μητρόπουλος



     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  10. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  11. SlaveRose

    SlaveRose Regular Member

    Απάντηση: Ένας Κ, δύο σκλάβες στην ίδια σχέση

    δεν θα δεχόμουν ποτέ κάτι τέτοιο .. θα την είχα σφάξει την άλλη .. δεν υπάρχει περίπτωση ..   θέλω όλη την προσοχή πάνω μου  
     
  12. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Ένας Κ, δύο σκλάβες στην ίδια σχέση

    Περη μου γλυκιε μου
    ο αφεντης που ειναι σε σχεση με δυο σκλαβες πρεπει να φυλαχτει απο τον κινδυνο να παρααγαπηθουν μεταξυ τους οι δυο σκλαβες και να βρεθει αυτος "στην απεξω" μην πω τιποτα χειροτερο