Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ένας Κ πολλές υ. Μια υ πολλούς Κ;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος A-C, στις 23 Οκτωβρίου 2017.

  1. A-C

    A-C Regular Member

    Μιας και είμαι καινούριος στον χώρο τουλάχιστον στο θεωρητικό επίπεδο.
    Ένας Κ μπορεί να έχει περισσότερες από μία υ. Μπορεί μια υ να έχει περισσότερους από έναν Κ; Και αν ναι πόσο μπορεί να περιπλέκονται οι ισορροπίες;
     
  2. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Μπορεί, αν το θέλει και αν οι περισσότερες/οι υ γνωρίζουν τα περί πολυγαμίας ή πολυερωτίας του/της Κ και αποδέχονται την κατάσταση.
    Άρα, είναι υπό αίρεση ότι ο/η Κ μπορεί.

    Ότι ισχύει και για τον/την προαναφερόμενο/η Κ.

    Από καθόλου έως ελάχιστα καθώς και από αρκετά ως μπάχαλο. Υποθετικές επιπλοκές? Αρκετές και κείνες.
    Παραθέτω σκόρπια εν είδει ( και επαναλαμβάνω στη σφαίρα της υπόθεσης ) παραδείγματος:

    1) Αδυναμία εξεύρεσης χρόνου για όλα τα Κ.
    2) Μειωμένης ποιότητας υπηρεσίες προς ένα ή περισσότερα απ' τα Κ.
    3) Εκδήλωσης ζήλιας ( ή παραπόνων ) απ' ένα ή περισσότερα απ' τα Κ.
    4) Σύγκρουση "διδαχών"/τρόπου ή στοιχείων "εκπαιδεύσεως" των περισσότερων Κ.

    Αυτά...( μπορεί να υπάρχουν και άλλα, μα δεν μου έρχονται αυτή την στιγμή. Στην περίπτωση, ας τα γράψει κάποιος/α άλλος/η ).
     
    Last edited: 23 Οκτωβρίου 2017
  3. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Έξυσα το κεφάλι μου το γεμάτο με θεωρητικές ας μην πω τι και βρήκα ένα πρόβλημα σύζευξης θεωρίας με πραγματικότητα. Δεν ξέρω ούτε έναν, ούτε έναν, ούτε μισό θα έλεγα Κ, που θα αναλάβει υ άλλου Κ. Ξέρω Κ που μπορεί να πηδάει ή να δέρνει υ άλλου Κ είτε με συμφωνία με τον άλλον Κ είτε χωρίς αλλά να αναλάβει με την D/s έννοια κανέναν.

    Παρόλα αυτά, είμαι βέβαιη ότι το μοντέλο αυτό υπάρχει. Δεν λέω my vice is o.k. yours is not επειδή ο Αφέντης δεν θα το έβλεπε με την καμία για λόγους στάσης ζωής και άποψης πάνω απ όλα. Μπορεί να συμβαίνει.

    Και ξέρεις τι νομίζω εγώ τώρα αν συμβαίνει; Πως σε μια τέτοια περίπτωση οι δύο Κ κάνουν D/s μεταξύ τους και το υ είναι ο ιμάντας μεταβίβασης.
     
  4. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Εμπειρικά δε γνωρίζω να στο απαντήσω,ωστόσο το θέμα που ανοίγεις με έχει απασχολήσει κι εμένα τον τελευταίο καιρό.
    Και η απορία που μου γεννήθηκε είναι η εξης:
    Υπάρχει μια D/s σχέση που την απαρτίζουν 1 Κ και 1 υ.
    Αν για κάποιον προσωπικό λόγο ο Κ ,για ένα δεδομένο χρονικό διάστημα,δε μπορεί να ανταποκριθεί στις υποχρεώσεις του,θα μπορούσε να βάλει στην ήδη υπάρχουσα σχέση άλλο ένα Κ;
    Το δεύτερο Κ θα λειτουργεί μόνο του ή θα πρέπει να συζητάει τις αποφάσεις του με τον πρωτο;
    Κι αν αυτά που ζητούν οι Κ από το υ είναι διαφορετικά,ποιον πρέπει να ακούσει το υ;
    Μετά το άλλο Κ έχει δικαίωμα να τιμωρήσει το υ για ανυπακοη;

    Δύσκολο θέμα...
     
  5. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    @dina τότε το Κ είναι ένα, το πιο πρόσφατο χρονικά, γιατί; Γιατί είναι το Κ που θέλει περισσότερο να είναι Κ του συγκεκριμένου υ.
     
  6. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

  7. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

  8. A-C

    A-C Regular Member

    Όλες οι απαντήσεις έως τώρα έχουν ιδιαίτερο ενδιαφέρον ακόμα και οι ερωτήσεις. Έχω διαβάσει και το νήματα που παρατέθηκαν πιο πάνω.

    @tenabra_silente δεν θεωρώ σαν δεδομένο ότι ένας Κ μπορεί να έχει παραπάνω από μια υ. Ίσα ίσα που εγώ λειτουργώ καλύτερα όταν είμαι σε μονό ταμπλό.
    Δεν γνωρίζω αν θα μπορούσα εγώ να λειτουργήσω ως Κ με μια υ γνωρίζοντας την ύπαρξη δεύτερου Και. Εκτός και ήμουν ο Alpha Κ. Εδώ βέβαια χανεται μέρος της κυριαρχίας του δεύτερου και θεωρώ πως τέτοιο μοντέλο δύσκολα μπορεί να υπάρξει.
     
  9. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Κανείς δε χάνεται. Συννενόηση να υπάρχει.
     
  10. A-C

    A-C Regular Member

    Εμ εδώ είναι το θέμα. Θα μπορεί να υπάρχει συνεννόηση; Πόσο εύκολο είναι σε μια αγέλη λύκων να συνυπαρξουν δύο alpha makes?
     
  11. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    @A-C δεν έγραψα, ότι το θεωρούσες δεδομένο. Απάντησα απλά ακολουθώντας τα δεδομένα του εισαγωγικού post.
    Ούτε εγώ ανήκω στην συνομοταξία των πόλυ- για κείνο που αφορά το D/s, πες το θέμα προσωπικού γούστου και ορίων ( χρόνου, ενέργειας κλπ ).
    Αν μπορεί να υπάρχει τέτοιο μοντέλο ή όχι, ειλικρινά δεν το γνωρίζω. Πάντως δεν αποκλείω τίποτε. Σε μένα - και για μένα - μοιάζει ανούσιο.
    Βέβαια το D/s αν κι έχει κάποιες "σταθερές", έχει εξίσου πλείστες παραλλαγές ( αναλόγως των εμπλεκομένων ).
    Αν D/s θεωρείται και το ηλεκτρονικό/τηλεφωνικό/κατόπιν "αλληλογραφίας", η υπόθεση που παραθέτεις στο εισαγωγικό σου post τόσο "παράδοξη" δεν μου φαίνεται.
    Σε κάθε περίπτωση περί ορέξεως...
     
  12. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Aν έχoυν χρόνο και αντοχές και μπορούν να το διαχειριστούν, μια χαρά.