Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ένας Κ πολλές υ. Μια υ πολλούς Κ;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος A-C, στις 23 Οκτωβρίου 2017.

  1. A-C

    A-C Regular Member

    Feel free. Δεν χαρακτηρίζω κανέναν και για τίποτα. Άσε που από θεωρία δεν σκαμπαζω και πολλά οπότε στα συν θα είναι, είτε συμφωνώ είτε όχι. Κάθε γνώμη καθώς και γνώση, σεβαστή.
     
  2. espimain

    espimain Contributor

    Αυτό δεν λέγεται D/s, λέγεται πύργος Roissy
     
  3. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Δεν είμαι της άποψης ότι το ζευγάρι είναι μόνο μεταξύ δύο ατόμων. Δεν έχω καλύτερη λέξη για αυτό, δεν ξέρω καν αν υπάρχει. D/s όμως δεν καταλαβαίνω γιατί δεν είναι. Έχεις dominants, έχεις submissive, ιεραρχία, ασυμμετρία, όλα εκεί. Άλλωστε δεν μίλησα για κάποιο υ που προσπαθεί να υπηρετήσει δύο διαφορετικά άτομα ή δύο διαφορετικές κυρίαρχες γραμμές αν θέλεις. Μίλησα για κάτι πολύ πολύ πιο συγκεκριμένο.
     
  4. tithon

    tithon Contributor

    ένας κ μπορεί να περιορίζεται μέχρι και σε μία μόνον υ προκειμένου να εξυπηρετήσει πραγματικές συνθήκες (παραγωγικότητα, διαθεσιμότητα χρόνου, κλπ).
    δύο (ή περισσότεροι) κ μπορούν να μοιράζονται μία (ή περισσότερες) υ, εξυπηρετούντες πραγματικές συνθήκες ή και λιγότερο πραγματικές. δεν είναι δεδομένη η περιπλοκή, παρ' ότι πιθανή. επιλύεται ανάμεσα στους κ, με ιεραρχία ή χωρίς.
     
  5. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Εάν θέλεις πετάμε ένα agree to disagree και το σφυρίζουμε εδώ δεν έχω πρόβλημα.

    Αλλά εφόσον υπάρχουν όλες οι προϋποθέσεις για να το πούμε D/s γιατί να το πούμε κάτι άλλο; Ίσως δεν είναι κλασσικό D/s - που και εκεί θα είχα ενστάσεις - αλλά δεν μιλάμε για Μ/s εδώ...
     
  6. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Τετχοια ειμαι  
     
  7. espimain

    espimain Contributor

    Στο ποστ #21 το ανέφερα σαν "D/s υπό όρους"
    Δεν έχω αντίρρηση να μην το συνεχίσω και να το σταματήσουμε εδώ.
    Παρακαλώ θεώρησε δεδομένο ότι αντιλαμβάνομαι πολύ καλά αυτό που λες, απλά με τον όρο D/s δεν μπορώ να το προσδιορίσω.
    Αν βρεις κάποιον καλύτερο όρο να το προσδιορίσεις θα χαρώ να τον ακούσω.
     
  8. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Εγώ εξήγησα για ποιο λόγο θεωρώ ότι είναι D/s. Εάν θέλεις μπορείς να μου αναφέρεις τους λόγους που κατά τη γνώμη σου δεν το κάνουν D/s.

    Η φράση κάνεις δεν μπορεί να είναι σκλάβος δύο αφεντάδων δεν είναι επαρκής για τους λόγους που επίσης ανέφερα.

    Υπάρχει μια εξαιρετική ιστορία για μια υ που είχε στην αρχή δύο τοπ, οι οποίοι έγιναν οι Κ της και με τη σειρά τους την εκπαιδευσαν για να την αναλάβει στο τέλος ο Μ της. Όχι η ιστορία της Ο ή τίποτα τέτοια χολιγουντιανα.

    Απλά το να λέμε ότι δεν είναι D/s απλά και μόνο επειδή αλλάζει ο αριθμός των εμπλεκομένων από 2 σε 3 , για εμένα πάντα, δεν είναι αρκετό επιχείρημα.

    Επίσης το αρχικό ποστ ξεκινάει με την παραδοχή (η έστω την ερώτηση) ότι θα υπάρχουν τριβές μεταξύ των Κ. Και σε αυτό απαντώ ότι με τον ίδιο τρόπο που ακολουθείς τον Κ και τις επιθυμίες του, έτσι μπορείς να ακολουθήσεις την γραμμή, πλέον, των Κ και τις επιθυμίες τους. And as such, δεν αλλάζει τίποτα.
     
  9. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Το ντιες είναι πολύυυυ μεγάαααλο σύνολο για να περιορίζεται σε συντεταγμένα ζεύγη.
    Δεν έχει καθαρό ούτε βρόμικο ούτε υπό προϋποθέσεις ούτε ρίζα τρία διά δύο ούτε ροζ ούτε μαύρο ούτε μια σκέτη από γιουβέτσι.
    Αλλιώς να το γυρίσουμε στο "η τιμή της πατρίδας είναι το μουνί της αδελφής του Μήτσου * "...


    ____________________
    - Τι είπαμε Κίτσο πως είναι η τ'μή τ'ς πατρίδας?
    - ...
    - Πάει ένας Κίτσο π'δί μ', να γαμήσει την αδελφή του φίλου σ' τ' Μήτσου. Τι θ΄ κάνετε?
    - Θα τ' πάρει ο διάολος τ' μάνα και τον πατέρα που τον πέταγαν, κυρ-δεκανέα!
    - Έτσ' είναι κι η τιμή της πατρίδος Κίτσο. Τ' κατάλαβες τώρα..?
    - Μάλιστα κυρ-δεκανέα. Η τιμή τ'ς πατρίδας είν' το μ'νί τσ' αδελφής τ' Μήτσου!
     
  10. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Δεν ειχα αυτό ακριβώς στο μυαλό μου.
    Π.χ. Το αρχικό Κ πρέπει να φύγει για δουλειά στο εξωτερικο,δεν είναι πως θελει λιγότερο να είναι το Κ του υ απλά αναγνωρίζει τις όποιες ανάγκες του υ και θέλει να τις καλύψει με κάθε τρόπο.
    Σε αυτη τη φαση επιλεγει να βαλει κι αλλο ενα Κ στη σχεση.
    Τα ερωτήματά μου εξακολουθούν να υπάρχουν.
     
  11. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Η περιπτωσιολογία είναι προσφιλής ασχολία των ακολούθων.
    Αυτό χρειάζεται να έχει γίνει αντιληπτό στο ακόλουθο μέλος.
    Είναι από τα πολύ πολύ βασικά, αν κι όχι στην αρχή θα έλεγα.
    Στο ντιές...
     
  12. whisperer

    whisperer Regular Member

    Θεωρω θα υπαρξει προβλημα (αφου παρουμε ως δεδομενο οτι δεν υπαρχουν αλλα,πχ κτητικοτητας) αν οι γραμμες κι οι επιθυμιες που αναφερει η @MauveDelastrange δεν ειναι στην ιδια κατευθυνση....
    Με λιγα λογια υπαρχει κινδυνος overload και να κρασαρει το υ αν υπαρχει πολυ και αλληλοσυγκρουομενο data....conflict of interestes και τετχια.......