Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ένας Κ πολλές υ. Μια υ πολλούς Κ;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος A-C, στις 23 Οκτωβρίου 2017.

  1. A-C

    A-C Regular Member

    Πολύ ενδιαφέρουσα η τοποθέτηση σου. Συμφωνώ πως το θέμα δεν είναι μόνο των Κ, αλλά και τι ισορροπίες θα καταφέρει να κρατήσει και η υ, και δεν φτάσει σε σημείο να μπερδεύει την βούρτσα με την ...
     
  2. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    @whisperer, all

    Βγείτε κ πείτε ότι είστε κτητικοί, κ αφήστε τα "θα κρασάρει το υπό". Χιχι  
     
  3. whisperer

    whisperer Regular Member

    μαντλιν μου ο καθενας με την ιδιοκτησια του κανει οτι καλυτερο θεωρει για να τη προσεξει....
     
  4. A-C

    A-C Regular Member

    Δεν το αρνήθηκα, το αναφέρω σε προηγούμενο σχόλιο, αλλά δεν μπορείς να αρνηθείς το γεγονός πως υπάρχει αντίστοιχα μεγάλη πιθανότητα να συμβεί και κάτι τέτοιο. Ακόμα και κρατιούνται οι ισορροπίες από τα Κ, έστω και από μια κλωστή, να δεις τι έχει να γίνει αν το υ αρχίσει να ρετάρει. Μιλάμε πάντα στην περίπτωση κτητικών Κ που κρατούν ισορροπίες. Μην παρεξηγηθώ. Είναι και αυτό μέρος της όλης οπτικής, αν και εφόσον μπορεί να υπάρξει τέτοιο σχήμα και με τις συνθήκες αυτές.
     
  5. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    Madame @MauveDelastrange , τελευταίως δεν μας τα λέτε κααααθόλου μα καθόλου καλά... το νου σου...  
     
  6. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Μπα;
     
  7. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Σεβαστό ότι το σκεπτόσουν αλλιώς και καταλαβαίνω ότι ήμουν κάπως τσουχτερή, ζητώ την ανοχή σου παρακαλώ σε αυτό  

    Η γενική μου άποψη των πραγμάτων είναι ότι το Κ που αναχωρεί για ταξίδι είναι αποκλειστικά αρμόδιο να επιλέξει αν θα κρατηθεί η συγκεκριμένη D/s σχέση και ποια ακριβώς μορφή θα πάρει λόγω της απόστασης αν μη τι άλλο. Δεν ξέρω αν η επιλογή αυτή είναι συνάρτηση και των λοιπών συνθηκών δηλαδή διαθέσιμων και επιθυμητών από άποψη νοοτροπίας Κ.

    Εφόσον αυτό το Κ κρίνει και αποφασίσει ότι οι ανάγκες του υ συνεχίζουν να το αφορούν τότε, μια από τις δυνατές επιλογές είναι άλλος Κ.

    Λες ότι το ρίσκο ο άλλος Κ να γίνει, μακροπρόθεσμα ο μόνος Κ, δεν υπάρχει, δεκτό και αυτό. Εμένα μου φαίνεται πολύ περιοριστική η υπόθεση ότι έτσι θα γίνει οπωσδήποτε, πάντως.

    Ανάλογα με τη συμφωνία που έχουν κάνει τα δύο Κ.

    Το πρώτο Κ δεν μπορει να ζητάει από το υ όσον καιρό διαρκεί αυτή η συμφωνία για αυτόν ακριβώς τον λόγο. Ούτε μπορεί το υ να αφήνεται να επιλέγει ποιον θα υπακούει κάθε φορά.

    Ναι, θα έλεγα ότι έχει όχι μόνο δικαίωμα αλλά και υποχρέωση στο πρώτο Κ, να διατηρήσει το υ που του παραχωρήθηκε σε καλή φόρμα υπακοής  
     
  8. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Στη δική μου εμπειρία, ως υ μου είναι αδύνατον να έχω δυο Κ.
    Μπορώ να έχω πολλά είδη σχέσεων, σε όλα τα επίπεδα αλλά στο ερωτικό ως υ είμαι μόνον με/σε έναν Κ.

    Αυτό μπορεί να είναι θέμα δικών μου περιορισμών, αντίληψης ή και τύχης (συγκυρίας εννοώ, όχι εύνοιας της μοίρας).

    Το Αφεντικό λέει ότι μια υ μπορεί να έχει 2 Κ μόνον σε μια περίπτωση: ο ένας Κ να είναι μέντορας του άλλου. Δηλαδή να έχουν την ίδια "γραμμή". Συμφωνώ απόλυτα με αυτό (φάσηθαδιαφωνούσακαιμανούραμέχριναυιοθετηθείηάποψημου  ).

    Σε κάθε περίπτωση, αφού υπάρχουν υ που υπηρετούν δυο Κ, μπορώ να αντιληφθώ ότι δουλεύει κάπως το σύστημα, ακόμη και αν εγώ δεν θα μπορούσα.
    Θεωρώ όμως ότι ακόμη και έτσι υπάρχουν κάποια πράγματα που δεν γίνονται όπως πχ το να φέρει η υ τον δεύτερο Κ στο σχήμα ή να πει "να ξέρεις αφεντικό γνώρισα άλλον ένα τύπο που είναι καλός κυριαρχικός (φίνος, σένιος και μπαμπάτσικος) και θα σας υπηρετώ και τους δυο". Ή να συμφωνήσουν δυο Κ να έχουν μια κοινή υ και όταν διαφωνούν μεταξύ των να βάζουν την υ να διαλέξει, να αποφασίσει ποιον θα ακούσει ή να την αφήνουν να βολοδέρνει μεταξύ δυο αντιφάσεων/αντιθέσεων.  
     
  9. Dasein

    Dasein Regular Member

    Θεωρώ ότι η ισχύς στα πλαίσια D/s δεν μπορεί να μοιραστεί σε κομματια/τομείς, συνθήκη που θα ήταν αναγκαία για να δύναται η/ο υ να έχει δύο Κ    
     
  10. Dapom

    Dapom Contributor

    Μη μου τους μονογαμικους ταραται
     
  11. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Δεν μπορώ να φανταστώ πώς θα μπορούσε ένα υ να έχει λειτουργική σχέση με παραπάνω από ένα Κ. Τι θα γινόταν αν δέχονταν αντικρουόμενες εντολές; Ποιον θα υπάκουε;
     
  12. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    τον πιο ωραίο εμφανισιακά