Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ένας /μια Κ - δύο υ. Ειρηνική συνύπαρξη ή καζάνι που βράζει ;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος Vakhos, στις 7 Οκτωβρίου 2014.

  1. Marqui

    Marqui sitting on a park bench

    @MasterJp : Ορθότατος, ως είθισται. Μια σημαντική επισήμανση. Ο κριτής του "εφ ω ετάχθη".
    Να εισφέρω όμως και μια διαφορετική οπτική ή μάλλον ορθότερα πρακτική.
    Δεν είναι υπέροχα αποτελεσματικό εργαλείο του Κ. ο χειρισμός των υπονομευτικών τάσεων των ανταγωνιστικών υ.? Και να διασαφηνίσω ότι μιλάω για χειρισμό και όχι διαχείριση.
    Επί παραδείγματι, το παρασκηνιακό τάισμα των υπονομευτικών τάσεων μιας ανταγωνιστικής υ. και ο επί σκηνής αποκεφαλισμός των εκδηλώσεων των αυτών τάσεων, θεωρείτε ότι δεν είναι αποτελεσματικότερο μέσον για να εκριζωθούν? Η όποια εμπειρία μου, μου έχει δείξει ότι η εντολή, η επιβολή, απλά κοιμίζει τις ανεπιθύμητες τάσεις, οι οποίες όταν ξυπνούν, είναι εντονότερες.

    Τέλος, να επαναλάβω, προκειμένου να μην θεωρηθώ αιθεροβάμων, ότι επί του πρακτέου, άπαξ έως τώρα είχε πλήρη επιτυχία η συνταγή και δη υπό απιστευτα ειδικές συνθήκες. Πλην όμως αυτό το άπαξ, αξιζε το κοπό.

    Υ.Γ
    Αρκούντως of topic, πλην όμως σημειολογικά και εννοιολογικά σημαίνον ( ή και σημαινόμενον).
    Έχει εδραιωθεί η τάση, έκδηλη σε μη ελληνικό ιστότοπο γνωστό εις άπαντες (δεν γνωρίζω εάν κατά τους κανόνες του φορουμ δύναμαι να αναφέρω το όνομα), ο όρος "sister" να χρησημοποιείται μετάξυ Dom και Domme που μοιράζονται υ.
    O tempora, o mores
     
  2. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Sisterhood το λένε και στο M/s αν δεν κάνω λάθος.
     
  3. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    και αποτελεσματικό είναι και εξαίσια τέρψη των σαδιστικών αναγκών του μπορεί να προσφέρει, αποσκοπεί όμως, στην πρώτη τουλάχιστον περίπτωση, στην μείωση των ανταγωνιστικών τάσεων και όχι στην τόνωση τους.
    Δεν είμαι βέβαιος ότι αντιλαμβάνομαι ορθώς σε τι αναφέρεστε, πάντως η χρήση του Bro(ther) και Sis(ter) συναντάται παλαιόθεν στις αμερικανικές κοινότητες μεταξύ Κ που μοιράζονται κάποιο/α υ. αλλά και ευρύτερα, κάτι σαν το "αδελφοί εν αμαρτίαις"

    ΥΓ. Κριτής εν προκειμένω μπορεί να είναι μόνο ο έχων τους χαλινούς, ο τάσσων.
     
  4. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    @Marqui
    "...προκειμένου να μην θεωρηθώ αιθεροβάμων, επί του πρακτέου έως τώρα η συνταγή είχε πλήρη επιτυχία άπαξ και δη υπό απίστευτα ειδικές συνθήκες. Πλην όμως αυτό το άπαξ, αξιζε το κόπο..."
    Συντακτικές, ορθγραφικές παρεμβάσεις έγιναν...

    Καταλάβαμε, καταλάβαμε...
    Αλλά προσωπικώς...
    ...επειδή δεν είμαι Σουν Τζου, που έσφαξε την "φοράδα" του αυτοκράτορα για να στρώσουν οι άλλες, και άκουσε κι ευχαριστώ, πού να τρέχω..?
    Να περιμένω να γαμηθεί ο σύμπας να μού κάτσει πέμπτη φορά εξάρες και δώρο νησί..?
    Α πα πα πα...
     
  5. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Συντάσσομαι με τον σύντροφο @cadpmpc  
    Το θέμα κάνει σκλιάτς. Το λίγο πριν ή λίγο μετά νομίζω ότι τελικά είναι θέμα τύχης.
    Τουλάχιστον εγώ δεν ξέρω κανέναν που να κατάφερε να μην του έκανε σκλιατς (πολύ γέλασα με τη λέξη       ), με απώλειες από πολύ μικρές έως μέγιστες, προς όλες τις κατευθύνσεις.
    Στην καλύτερη περισώθηκε κάτι με πολύ κόπο.
    Στη χειρότερη...
    Δύσκολο πράγμα η διαχείριση. Πολύ.
    Ακόμη και οι ικανότεροι δεν...
    Αυτή είναι η μέχρι τώρα εμπειρία μου. Θα χαρώ να την αναθεωρήσω  
     
  6. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Είχα επιχειρήσει σχετικά πρόσφατα ένα σχήμα με δύο υ. Ένα θηλυκού γένους κι ένα αρσενικού γένους.
    Δεν έχω κανένα παράπονο από πλευράς των υ. Ωστόσο δεν τελεσφόρησε καθώς δεν είχα κι έχω στη διάθεσή μου αυτήν την περίοδο τον χρόνο για να ασχοληθώ στο μοτίβο ανταλλαγής ισχύος όπου επιθυμώ με υψηλές προσδοκίες και στόχους.
    Πιστεύω ότι η βιωσιμότητα ενός τέτοιους πλασίου συναρτάται από τα μέλη που το απαρτίζουν (συνετή διαλογή) με κύρια την Διαχείριση από πλευράς Κ καθώς και τις συνθήκες που το περιβάλλουν.
    Επιφυλάσσομαι...
     
  7. VickyS

    VickyS Sneaky

    Σε έναν ιδανικά πλασμένο κόσμο θα μπορούσα να το δω να γίνεται σε εμένα...
    Αλλά επειδή έχω πάθη και χεράκια που ξεμαλλιάζουν!... και ναι είμαι μονοφαγού δεν θα το δεχόμουν... Θα έφευγα αν ήταν τελεσίδικη απόφαση και θα χτυπιόμουν μόνη μου μέχρι να συνέλθω...

    Προς το παρόν βέβαια τα παραπάνω, γιατί αυτά απόψεις είναι και αλλάζουν και σε όσα λέω όχι τα λούζομαι οπότε κρατάω και μια πισινή...
     
  8. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Έχω κάνει απόπειρα για αρχή μιας τέτοιας κατάστασης. Στην αρχή έμεινε.
    Ούσα άπειρη και στο πολυγαμικό κομμάτι και στο βδσμ τότε, μπήκα με μεγάλο ενθουσιασμό και αποχώρησα με μεγάλη απογοήτευση. Δεν έχει να κάνει μόνο με την υ, έχει να κάνει και με το σημείο που βρίσκεται.
    Μεγάλα λάθη από μέριας μου. Βγήκε ένας πραγματικά πολύ κακός εαυτός για τον οποίο ακόμα ντρέπομαι και παράλληλα καμμία ανάληψη ευθυνών από το Κ μέρος πράγμα που με άφησε εντελώς εκτεθειμένη ψυχολογικά.

    All in all κακή εμπειρία. Μαύρη σελίδα στην (ακόμα) μικρή βδσμική μου πορεία.
     
  9. VickyS

    VickyS Sneaky

    Από όλο αυτό θα σταθώ σε δύο σημεία...

    1. Ένας έμπειρος Κ δεν νομίζω πως έπρεπε να βάλει μια υ χωρίς εμπειρία σε τέτοια διαδικασία ακόμα και αν ήταν ενθουσιασμένη και δεκτική..
    2. Άντε και το έκανε... ως Κ λες ότι δεν υπήρξε ανάληψη ευθυνών... δηλαδή σε άφησε ακάλυπτη μιας και εσύ δεν μπόρεσες να λειτουργήσεις σε αυτό?

    Δεν ξέρω την περίπτωση αλλά σίγουρα για μένα τα δυο παραπάνω είναι βασικά σημεία και δεν έχουν να κάνουν με λάθη δικά σου....
     
  10. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Θα σταματήσω τα υπέροχα δαχτυλάκια μου από το να γράψουν περαιτέρω πράγματα επί του θέματος.
    Ήθελα απλά να καταθέσω την προσωπική μου εμπειρία  
     
  11. VickyS

    VickyS Sneaky

    Σε ευχαριστώ   όπως και να έχει.