Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Έχω θυμώσει μαζί σου Μεγάλε!

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος dina, στις 25 Σεπτεμβρίου 2017.

  1. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    καλά κάνεις και το ελέγχεις... κρίμα είναι το τραπεζάκι...  
     
  2. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Αυτό σκεφτομαι και εγω κάθε φορά και ηρεμώ....  
     
  3. lexy

    lexy .ti.va.

    Ως παγόβουνο, είναι κομβικό το σημείο που θα επικοινωνήσω ή θα αφήσω να φανούν τέτοια "ποταπά" συναισθήματα.

    Συνήθως, θυμώνω με εμένα.

    Συνέρχομαι μόνη.
     
  4. Daiana

    Daiana B R A T........

    Αν γίνεται επίτηδες.. Του βγαζεις τ έντερα του τα κανεις κολιέ και τον κρεμάς με αυτα....η επικοινωνία ειναι το παν....λες τι θες και τι δεν θες...τα πρεπει όλοι πανω κατω τα ξέρουμε..
     
  5. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Δύο περιπτώσεις:

    Α) εάν έχω θυμώσει με κάτι σοβαρό θα πω "ειμαι θυμωμένη με αυτό". Εάν θέλει να μάθει παρακάτω θα μου πει να εξηγήσω εάν όχι δεν θα μου πει αλλά θα ξέρει ότι "είμαι θυμωμένη με αυτό".

    Β) εάν έχω θυμώσει με μαλακιουλα θα πω "ΈΧΩ ΝΕΥΡΑ" και γενικά θα γελάσει και θα ρωτήσει γιατί και θα πω *ανασαανασαανασα* γιατιχτεςπουπηγαμεεκεικαικαναμεαυτοκαιλεγαμεεκεινομουειπεςτοαλλογιατιιιιιιιτοεκανεςαυτοοοοοιι" ε και θα γελάσει και θα το κλείσουμε εκεί  

    Αλλά γενικά δεν θυμώνω. Είμαι τρελός τσαντιλας ναι αλλά δεν θυμώνω κυρίως γιατι βαριέμαι και καταναλώνω τόση ενέργεια που ειμαι γενικά τσαντιλας που δεν φτάνει να θυμώσω σαν κανονικός άνθρωπος  
     
  6. stratos83

    stratos83 Regular Member

    Όταν είσαι θυμωμένος, μέτρα μέχρι το 10 προτού μιλήσεις. Όταν είσαι πολύ θυμωμένος, μέτρα μέχρι το 100.

    Τόμας Τζέφερσον, 1749-1826, Αμερικανός πρόεδρος [1801-1809]
     
  7. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    @stratos83

    Αν κάτσω να μετρήσω, τι λέω, ούτε καν μέχρι το 100 οι χριστοπ@ναγίες 8α εκτοξεύονται βζνννν-βζννν παντού, χα!
     
  8. sweet_release

    sweet_release ~she looks like the moon~

    Αν δεν υπάρχει διάθεση συζήτησης:
    -Φτιάχνω το φαγητό του με λιγότερη αγάπη. 

    -κάθομαι στο κρεβάτι και κλαίω μέχρι να ξεθυμάνω ή να με πάρει ο ύπνος(αφού έχω κοπανίσει αρκετές φορές τα μαξιλάρια και τα πόδια μου με δύναμη στο στρώμα και αφού έχω αλλάξει 800 στάσεις μέχρι να βολευτώ τινάζοντας το σεντόνι πέρα δώθε με νεύρο).
    -χαζεύω αστεία πράγματα στο ιντερνετ για να ηρεμήσω
     
  9. Amoreisa

    Amoreisa Regular Member

    Ο θυμός είναι ένα συναίσθημα αρκετά έντονο και ψυχοφθόρο από μόνο του.
    Συνοδεύεται ή προέρχεται ίσως από μια κάποια απογοήτευση...
    Απογοητεύεται κάποιος όταν περιμένει...
    Συγκεκριμένες συμπεριφορές, αναγνώριση που πιστεύει πως δεν λαμβάνει ή ό,τι άλλο.
    Το να περιμένω από το Κ να λειτουργήσει με συγκεκριμένο τρόπο, ανάλογο των δικών μου προσδοκιών, το αφήνω στην άκρη σαν ενδεχόμενο. Το να έχω μέσα στο μυαλό μου εγώ προκαταβάλλει τα πως, τα πότε και τα γιατί θα έπρεπε να πράξει όπως εγώ αναμένω, θα σήμαινε (για μένα και μόνο) πως δεν αναγνωρίζω ως Κ μου το συγκεκριμένο άτομο.
    Γενικά όμως μιλώντας...
    Το μόνο σίγουρο είναι πως όντας θυμωμένοι δεν μπορούμε να επικοινωνήσουμε σωστά σε κανέναν τα όσα θα θέλαμε.
    Προσωπικά ασχολούμαι με κάτι άλλο μέχρι να ηρεμήσω...
    Έπειτα προσπαθώ να καταλάβω ποιός ήταν ο πραγματικός λόγος που θύμωσα ψάχνοντας στα μέσα μου.
    Τέλος συζητώ για τα αίτια και για τα όποια συμπεράσματα στα οποία έχω καταλήξει.

    Ξέρεις απόσπαση προσοχής!
    Όπως στα παιδάκια  

    p.s. Μου συμβαίνει σπάνια... Μου επιτρέπω πλέον να φτάσω μέχρι την ενόχληση συνήθως. Γενικά...
     
  10. sapphire

    sapphire ☙❀❧

    Είχα πάντοτε μια φυσική τάση να αποφεύγω τις εντάσεις. Κάθε φορά που ένιωθα πως κάποιος με προκαλούσε, έβρισκα τον τρόπο να αποφύγω την σύγκρουση μαζί του, μολονότι μέσα μου ξεσπούσε διαδικασία ταχείας ανάφλεξης που με συντάραζε.
    Μεγαλώνοντας, συνειδητοποίησα πως όλος αυτός ο εσωτερικός εύφλεκτος εκρηκτικός μηχανισμός του στιγμιαίου θυμού μου, είναι τελείως ασύμβατος με φυσικές ευαλωτότητες και συνεσταλμένες ευαισθησίες. Η σύγκρουση είναι μια μικρή μάχη που απαιτεί τσαμπουκά, αντοχές και τεχνάσματα, οπότε άλλος δρόμος δε μου 'μενε παρα να μάθω σταδιακά να προσαρμόζομαι στις περιστάσεις.
    Ξεκινώ με την αποστασιοποίηση. Παίρνω έτσι λίγο χρόνο ώστε να καταλαγιάσει μέσα μου η φωτιά, εστιάζοντας στο τι στ' αλήθεια συνέβη, ως παρατηρήτρια.
    Στη συνέχεια, προσπαθώ να επικοινωνήσω αυτό που νιώθω όσο πιο απλά και σύντομα γίνεται, αποφεύγοντας μελοδραματισμούς, υπερβολές και λοιπές συναισθηματικές κορώνες. Τον ακούω με προσοχή καθώς μου εξηγεί την οπτική του και συχνά προσπαθώ να διαβάσω κινήσεις και βλέμματα ώστε να αποκρυπτογραφήσω ακόμη περισσότερα. Μέσα μου βροντάνε αστραπές και κεραυνοί εκείνη την ώρα, έξω χαμογελάει ψυχρή λιακάδα.
    Όσο περνάει ο καιρός, σπανίζουν τέτοιες συζητήσεις. Ο κώδικας ανάμεσά μας γίνεται πιο εύγλωττος, λειαίνονται οι "γωνίες" του καθενός ώστε να μην πληγώνεται η πορεία που επιλέξαμε, στις δύσκολες "στροφές" μας.

    Το μόνο παράπονο που έχω ακόμη, είναι αυτή μου η τάση να φορτώνομαι τα λογής ακατονόμαστα με κάποιο αίσθημα ευθύνης. Λες κι όταν έρχομαι αντιμέτωπη με κάποια αδικία, πρέπει να εκλογικευτεί, να στρώσει με συζήτηση, με το θυμό να ισιάξει. Το οποίο είναι βέβαια πράγμα φύσει αδύνατον, ανούσια χρόνου σπατάλη.
     
  11. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Μαντ,υπάρχει κι αυτο:
     
     
  12. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor


    Ακόμη κι έτσι,κρύβει πολλή αγάπη αυτό