Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Έχω θυμώσει μαζί σου Μεγάλε!

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος dina, στις 25 Σεπτεμβρίου 2017.

  1. skia

    skia Contributor

    Ποιος είπε ότι μια σκλάβα δεν έχει άποψη; ή ανάγκες; Το αν θα μιλήσει γι αυτές ή αν θα ληφθούν υπόψιν είναι μια άλλη ιστορία.
     
  2. Elena_gr

    Elena_gr Regular Member

    Ναι! Σε αυτό συμφωνώ.
     
  3. Elena_gr

    Elena_gr Regular Member

    Μια σκλάβα έχει ανάγκες αλλά δεν είναι σημαντικές αν δεν το κρίνει ο Κύριος της. Όσον αφορά για την άποψη...μέσα στο μυαλό της μπορεί να έχει ότι θέλει αλλά δεν έχει δικαίωμα να εκφραστεί εκτός και αν της ζητηθεί όπως αναφέραμε παραπάνω. Από εκεί και πέρα αν οι απόψεις της είναι διαφορετικές απο αυτές του Κυρίου της και θυμώνει καλό θα ήταν να ξανασκεφτεί αν ο τίτλος της σκλάβας της ταιριάζει και δεύτερον αν την καλύπτει ο Κύριος της.
    Εμένα έτσι μου τα έμαθαν...
     
  4. skia

    skia Contributor

    είπα κάτι διαφορετικό;
     
  5. Elena_gr

    Elena_gr Regular Member

    Κατάλαβα λίγο διαφορετικά την πρόταση σου γι'αυτό και σου απάντησα πιο αναλυτικά..
     
  6. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Υπάρχει τρόπος να εξωτερικεύσει αυτό που θέλει να επικοινωνήσει, να εκφραστεί χωρίς πολλά πολλά. Το τι αξίζει στον καθένα δε θα το κρίνουμε εμείς αν μη τι άλλο.
     
  7. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Άλλο ο φόβος άλλο η εμπιστοσυνη.
    Φοβάμαι τον καινούριο δρόμο που μου ανοίγεται αλλά έχω εμπιστοσύνη να τον περπατήσω.
    Κανείς δε μου εγγυάται πως θα είμαι όταν βγω στο ξέφωτο.
    Αν βγω τελικά.
    Αν τα καταφέρω όμως,θα έχω εξελιχθεί ως προσωπικότητα.
     
  8. whisperer

    whisperer Regular Member

    Εφ οσον η δοσολογια ειναι αναλογη της εντασης του μπουρινιου ,οπως σ εχω καταλαβει το βλεπω να το χεις κανει σφεντονα το εργαλειο  
     
  9. Elena_gr

    Elena_gr Regular Member

    Αν υπάρχει τρόπος θα μπορούσε να μας το εξηγήσεις (αν ανήκεις σε αυτήν την κατηγορία) ή να μας το εξηγήσει κάποιος αρμόδιος τέλος πάντων. Εδώ εγώ δεν έχω άποψη γι' αυτό.
     
  10. charlotte

    charlotte «Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω μοι την θύρα»

    Βλέπουμε διαφορετικά την εμπιστοσύνη και τον φόβο  
    Οπως και την εξέλιξη, θεωρώ πως την αποκτάμε και με την προσπάθεια, όχι μόνο με την επιτυχή έκβαση.
     
  11. whisperer

    whisperer Regular Member

    Αυτο το κανω κι εγω με τα κουτακια.
    Ειναι σα να χεις ενα πλοιο φορτωμενο.
    Το φορτιο του καθε αμπαριου/δεξαμενης δε πρεπει ν αναμειχθει με τ αλλα.
    Αν γινει στραβη και υπαρξει ριγμα ,θα εχουμε μετατοπιση φορτιου και βυθιση.
     
  12. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Τις εμπειρίες αποκτάμε έτσι.