Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Όρια

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Art and Literature' που ξεκίνησε από το μέλος Arioch, στις 19 Ιουλίου 2017.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Iagos

    Iagos Contributor

    Επιτέλους αγαπημένη μίλησες...

    Λόγος δυνατός και ερωτικός όπως πάντα
     
  2. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Το είχα γράψει και κάπου αλλού - πάνω κάτω μ' αυτά τα λόγια και δεν ήταν καμιά σοφία. -.

    Όσο κάποιοι/ες αγαπούν τα "δεσμά" τους, θα υπάρχουν "δεσμοφύλακες".
    Που να κοιμούνται και να έχουν γραμμένους τους "φυλακισμένους", που να μην τους βάζουν καν μέσα στα "κελιά".
    Που να τους τραβούν απ' τα "μαλλιά", για να βγουν έξω.
    Εκείνοι, - οι "φυλακισμένοι" -, προτιμούν να μείνουν πίσω απ' τα φαντασιακά τους κάγκελα και να "οδύρονται" για τις σύνθηκες "κράτησης" τους.

    Αν δεν καταλάβατε ακόμη, ότι το μαμήσατε και ψόφησε, πολλά συγχαρητήρια.
    Αν βέβαια η κοινή λογική γλυστράει στο νερό της θάλασσας μαζί με το αντηλιακό.
    Αν το μέτρο καταντά άλλη μια λέξη σε κάποιο σκονισμένο λεξικό. Αυτά είναι τ' αποτελέσματα.

    Αυτό το νήμα ήταν foul και πηγή flame απ' το εισαγωγικό του post.
    Και η "ντροπή" είναι, τόσο όσων γράψαμε, όσο και κείνων που δεν το κλείδωσαν ανά τη γέννηση του.
    Είπαμε, και ο σκύλος ολάκερος και η πίτα χορτάτη δεν γίνεται.
    Και όσο πιστεύουμε ότι θα γινόταν, τα κάνουμε ακόμη χειρότερα.

    Παίζει πάντως, το "μπάχαλο" ν' αρέσει σε όλους, γιατί κάνει "τηλεθέαση". Σε κείνη την περίπτωση, τίποτε το new.

    Αυτό που καταφέραμε όλοι στο τέλος, είναι να θάψουμε τις απόψεις μας - σωστές ή λάθος - κάτω από μια μάζα....( εδώ βάλτε την λέξη που αγαπάτε ).

    Ευτυχείτε και "καλή" συνέχεια. Υπάρχει κι ένα ρεκόρ σελίδων να σπάσει.
    Ο αείμνηστος "στραποναφέντης", έχει παρά κρατήσει για καιρό τα σκήπτρα.
     
  3. Gloriana Majestica

    Gloriana Majestica Notorious

    -Τι δουλειά έχει το Cosmopolitan και γιατί σαρκάζετε την @Queen87 κατ’ αυτόν τον τρόπο ;

    -Αμφισβητείτε μήπως ότι για την πλειοψηφία της κοινής γνώμης, ίσως και παγκοσμίως, ο βιασμός, μαζί με την παιδοφιλία θεωρούνται εξίσου ειδεχθή, εάν όχι ειδεχθέστερα εγκλήματα από τον φόνο τον ίδιο ;

    ‘Η μήπως πιστεύετε ότι οι κρατούμενοι στα σωφρονιστικά καταστήματα όλου του πλανήτη, ακόμη και οι δολοφόνοι, οι οποίοι δεν ανέχονται να κρατούνται στον ίδιο χώρο με βιαστές και παιδόφιλους, είναι αναγνώστες του Cosmopolitan ; Σας λέει κάτι το γεγονός ότι βιαστές και παιδόφιλοι κρατούνται σε ξεχωριστές πτέρυγες, ειδάλλως είναι προεξοφλημένο το λιντσάρισμά τους από τους συγκρατουμένους τους, οι οποίοι τους θεωρούν μιάσματα ακόμη και για τα δεδομένα της φυλακής ;

    Urban legend ? Δε νομίζω. Τουναντίον, μάλιστα : Αντιλαλούνε οι φυλακές, Ανάπλι και Γεντί Κουλές.
     
  4. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @Tenebra_Silente : Όταν βρεθεί ένα φτυάρι στο δρόμο σας, αφημένο σε μέρος εμφανές, γνωρίζετε, είμαι σίγουρος, πως δεν υποχρεούστε να το σηκώσετε και ν' αρχίσετε τη δουλειά, ούτε εσείς ούτε κάποιος άλλος. Ο Νοών νοείτο.
     
  5. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    @MasterJp ο Πιλάτος μπορεί να ήταν βιβλικό πρόσωπο, αλλά δεν έχει σταματήσει να έχει μιμητές εδώ κι αιώνες.
    Νόησα και θαρρώ ότι νοείται κι εσείς.

    Λυπάμαι, αν άσκησα κριτική και σε σας.
    Πάντως την επόμενη φορά, θα σας παρακαλούσα να μ' εγκαλέσετε ευθέως.
    Όσο κι αν πιστεύω ότι καταλαβαίνω τα "πυθιονικά" ( μπορεί να κάνω και λάθος, ποιος ξέρει ). Καλή σας νυχτα
     
  6. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @Tenebra_Silente : Σας χρησιμοποίησα ως εφαλτήριο, δεν σας ενεκάλεσα, γνωρίζετε πιστεύω πως γράφω όταν εγκαλώ.

    Αντεύχομαι.
     
  7. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

  8. Queen87

    Queen87 Summer mood Contributor

    Θέλεις να σου πω εγώ το γιατί; διότι δόξα τον θεό... τα μυαλά μου είναι στην θέση τους.... γι'αυτό.

    Βρήκε ευκαιρία και πήρε αφορμή... τι δεν καταλαβαίνεις; αλλά δεν ειρωνεύεται.

    Ξεκίνησα Λέων Τολστόη... προλαβαίνω για cosmopolitan?
     
  9. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Queen μου κι εγώ δεν συμφωνώ ότι οι γυναίκες είναι γενικά και αόριστα πιο ευαίσθητες.
    Αν εννοούσες πιο ευαίσθητες με το θέμα των βιασμών συγκεκριμένα τότε συμφωνώ. Αλλά έχω δει και ακούσει τέρατα και από γυναίκες που προωθούν την κουλτούρα του βιασμού. Πολλές ως ανενημερωτες, πολλές για να χαιδεψουν και να είναι αρεστές σε αντρικά αυτάκια και άλλες επειδή απλά είναι ουφατα.
     
  10. Queen87

    Queen87 Summer mood Contributor

    Δεν με ενοχλεί η διαφωνία αλλά η ειρωνεία μέσα σε αυτό το φόρουμ. Δεκτή η αποψή σου. Ναι είπα γενικά και αόριστα χωρίς επιχειρήματα διότι δεν έκρινα οτι χρειάζονται. Είπα κάποιες όχι όλες είναι ευαίσθηητες... αλλά που να φανταστώ Seras οτι εδωμέσα ζούν για το μαλλιοτράβηγμα και "αυτή" η φράση θα γινόταν αποδέκτης ειρωνείας ενώ το όλο θέμα του νήματος είναι άλλο;

    Συγνώμη δεν καταλαβαίνω την τελευταία σου πρόταση... μπορείς λίγο να μου την εξηγήσεις; με ποιο τρόπο δηλαδή προωθούν τέτοια κουλτούρα;
     
  11. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Είναι τεράστια συζήτηση αυτό που με ρωτάς. Θα μου επιτρέψεις αντί απάντησης τώρα οταν εχω χρόνο θα ανοίξω κάποιο σχετικό νήμα στο μέλλον, είναι κάτι που σκεφτόμουν να κάνω έτσι κι αλλιώς, όπως και το να αναλύσω τι εστί κουλτούρα βιασμού και πόσες γκρίζες γραμμές κρύβονται στην κοινωνία μας που την προωθούν.
     
  12. Revenant

    Revenant Staff Member

    Καλησπέρα,

    Ευχαριστούμε τα μέλη που θέλησαν διακριτικά να μας δώσουν ένα feedback μέσα από αυτό το νήμα αν και δεν ήταν αυτός ο σκοπός του μιας και υπάρχει το Support Forum γι'αυτό, θα χρειαστεί όμως για τώρα να το κλείσω.

    Όσον αφορά τους όρους χρήσης θα πρέπει να εξετάσουμε το ενδεχόμενο τροποποίησής τους, πάντα ομως στα πλαίσια της νομιμότητας.
     
Thread Status:
Not open for further replies.