Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Όταν η αισθητική δεν είναι μαζί μας

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Art and Literature' που ξεκίνησε από το μέλος Mind'n'Flesh, στις 26 Μαϊου 2017.

  1. folha

    folha deja vu

    Εμένα πάντως μου άρεσε ο Κυνόδοντας (!!!) και είναι από τις ταινίες που συστήνω, όπως συστήνω και το I saw the devil, με την προειδοποίηση ότι περιέχει σκληρές σκηνές.

    Προσωπικά πιστεύω ότι η αισθητική διαμορφώνεται κι επηρεάζεται από το περιβάλλον και τις συνθήκες: κάτι αισθητικά αποδεκτό στο δυτικό πολιτισμό μπορεί να φαντάζει άσχημο στον Ασιατικό πολιτισμό και το αντίθετο.

    Ακόμα και για τον ίδιο άνθρωπο, η εμφάνιση ή η τέχνη στη Νότια Αφρική πχ μπορεί να του φανεί όμορφη όταν ειδωθεί στο νοτιοαφρικανικό περιβάλλον. Ο ίδιος ο παρατηρητής αντικρίζοντας το ίδιο το "αντικείμενο" σε άλλες συνθήκες μπορεί να το κρίνει ως αντιαισθητικό.

    και ναι, όταν η αισθητική δεν είναι μαζί μας, είναι με τους άλλους  
     
  2. Νομίζω ότι χάσαμε λίγο το δρόμο μας από τη στιγμή που έγινε ταύτιση αισθητικής και τέχνης,
    ενώ το θέμα του νήματος είναι σεξουαλικότητα και αισθητική.
     
  3. lotus

    lotus Silence

    Ιιιιιιιιι ζντουπ!!!