Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Όταν οι σκλάβοι και οι σκλάβες είναι δύο ...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM & Πολυγαμία' που ξεκίνησε από το μέλος Incomplete_, στις 1 Ιουνίου 2006.

  1. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    ...τι γίνεται τότε;

    Να διευκρινίσω ,πως μιλάμε για την περίπτωση,που ένας-μία Αφέντης-ρα ,έχει δύο σκλάβους-ες,με τους οποίους-ες συνεβρίσκεται ταυτόχρονα...

    Τα ερωτήματα είναι τα εξής:
    α.Ποιες ισορροπίες πρέπει να κρατιούνται,πως πρέπει να κρατιούνται και γιατί;
    β.Υπάρχει θέμα διεκδίκησης του Αφέντη ή της Αφέντρας,από τους-τις σκλαβους-ες;(αφού μ αρέσει το θέμα,αφήστε με να το βολιδοσκοπήσω   )
    γ.Η εκπαίδευση και οι δραστηρίοτητες,κατα πόσο θα ήταν πιο πλούσιες;
    και δ.Πόσα κιλά @@ χρειάζεται ένας Αφέντης ή μια Αφέντρα για να το πετύχει αυτό;

    Θα παρακαλούσα εκ των προτέρων,να απαντήσουν όσοι-ες έχουν βιώσει μια τέτοια κατάσταση
    ,θα μπορούσαν να τη φανταστούν ή θα ήθελα να την βιώσουν,διευκρινίζοντας την πηγή γνώσης τους...

    Οι εντελώς κάθετοι σε ηθικό ή σε υπαρκτό επίπεδο,ας διατυπώσουν γρήγορα την αντίθεση τους,χωρίς να αποτελέσουν τροχοπέδη.Σας ευχαριστώ...
     
  2. gaby

    gaby Guest

    Ακριβώς 26 μέρες είχε να ανέβει νήμα για πολυάμορους Κυρίαρχους, ευχαριστούμε Incomplete  

    ... πάντως έχω την αίσθηση ότι το έχεις θέσει ωραία το θέμα ευχαριστούμε Incomplete  
     
  3. Astarty

    Astarty Contributor

    Και όταν μία σκλάβα έχει δύο αφέντες; Τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση;


    Αστάρτη
     
  4. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Όταν οι σκλάβοι και οι σκλάβες είναι δύο ...

    Δε νομίζω να υπάρχει τέτοια περίπτωση.Εκτός αν δε το γνωρίζουν ....

    my sweet tender lilly  
     
    Last edited: 2 Ιουνίου 2006
  5. Kits

    Kits Contributor

    Απάντηση: Όταν οι σκλάβοι και οι σκλάβες είναι δύο ...

    Γνωρισα κάποτα ενα Αφεντη που ειχε 3 σκλάβες... ζουσαν και οι 4 σε ενα σπιτι και δεν υπηρχε κανενα προβλημα απο πλευρα ζηλιας η ανταγωνισμου ( απο τις σκλαβες). Μαλιστα υπηρχε και ''υγειης'' συναγωνισμος αναμεσα τους, προς οφελως του Αφεντη! Δεν υπηρχε ''αρχηγος'' σκλαβα και η μια βοηθουσε την αλλη σε ολες τις φασεις (εκπαιδευση - Τιμωρια κτλ κτλ)
     
  6. Kits

    Kits Contributor

    Απάντηση: Re: Όταν οι σκλάβοι και οι σκλάβες είναι δύο ...


    I Agree.
    Αλλωστε η ψυχολογια των slave ειναι οτι πρεπει να ανοικουν σε Εναν/Μια Αφεντη/ντρα... (Αρκει να μιλαμε για ατομα που ειναι ''καθαρα'' slave)
     
  7. Dom80

    Dom80 Regular Member

    πολύ ενδιαφέρον θέμα αν και δεν έχω εμπειρία...θα το παρακολουθήσω ανελλιπώς
     
  8. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Όταν οι σκλάβοι και οι σκλάβες είναι δύο ...

    Εκτός ,αν μιλάμε για μια πρωτόγνωρη προσωπικότητα,που η αντίληψη και στάση ζωής της,μας είναι εντελώς άγνωστη ...
    Έχω μάθει να σηκώνω τα χέρια ψηλά με το (γνήσιο) ψυχικό χάος ..και όταν συμβαίνει το απολαμβάνω...
    Αν και ο ίδιος αποπροσανατολίζω το θέμα μου,ειλικρινά μου προκαλεί κατάπληξη το πόσες συμπεριφορές σπάνε κάθε φράγμα δεδομένης και ενταγμένης οπουδήποτε συμπεριφοράς..Τόσο πολύ μάλιστα,που ούτε μπορούμε να το κοιτάξουμε,ακόμα περισσότερο να το κατανοήσουμε και πόσο μάλλον να το αντιμετωπίσουμε..Απλά απορρίπτουμε την ύπαρξη και και ανατρέχουμε στα ασφαλή στεγανά της υπάρχουσας γνώσης..

    Δεν υποβάλλω τον εαυτό μου να γίνει open minded,τον προετοιμάζω να αντιλαμβάνεται τις αλήθειες γύρω του...
     
  9. creteboyman

    creteboyman Regular Member

    Απάντηση: Re: Όταν οι σκλάβοι και οι σκλάβες είναι δύο ...

    εν αρχη η ληψη .. μετα the rest...as κανοuμε λιπον τη πολiτικη διευρiνση τι γινετε σε ενα δυαρι με 5 slaves-p
     
  10. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Όταν οι σκλάβοι και οι σκλάβες είναι δύο ...

    Μετά το σύντομο διαφημιστικό διάλλειμα,περιμένουμε τις απαντήσεις σας...(coolαρε κρητάνθρωπε...)
     
  11. creteboyman

    creteboyman Regular Member

    Απάντηση: Όταν οι σκλάβοι και οι σκλάβες είναι δύο ...

    iam cool thats why i give an opinion...cause its an opinion .. sorry u cant see it-)))
     
  12. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Αλήθεια και εμένα με ενδιαφέρει το θέμα και δεν έχω βιώσει κάτι ανάλογο , στο Bdsm .