Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ότι θέλετε …

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Art and Literature' που ξεκίνησε από το μέλος Ηλίας, στις 7 Φεβρουαρίου 2007.

  1. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Φράση λαγνείας , παράδοσης , υποταγής ;

    Φράση της στιγμής , που εννοεί αυτό που λέει προσωρινά ή μήπως για πάντα , αξιοποιήσιμη ή όχι ;

    Που μπορεί κάποιον να το φτάσει , είτε ως εκφραστή της , είτε ως δέκτη της ;

    Φράση εκβιαστική ; Που απαιτεί ; Που ζητάει σχεδόν με θράσος , από τον άλλο να κάνει ένα βήμα παραπάνω ;

    Φράση κλειδί για να παγιδεύσει κάποιον που έχει το πάνω χέρι ; Φράση που θα μπορούσε με την υπόνοια της μυθικής αλήθειας της , να ερεθίζει ακόμα και με το ψέμα της ; Την λέτε ; Την πιστεύετε ;

    Αν είναι αληθινή , τι κάνετε ; Την φοβάστε ; Σας τρομοκρατεί ; Σας μεθάει ;
     
  2. sapfw

    sapfw Hard to handle Contributor

    Απάντηση: Ότι θέλετε …

    Η αλήθεια μιας τέτοιας φράσης βρίσκεται, όχι τη στιγμή που μεθυσμένοι από την ηδονή της υποταγής τη ξεστομίζουμε καθώς είμαστε γονατιστές-οι απέναντί Του/Της, αλλά τη στιγμή που στον προσωπικό μας χωροχρόνο, ενδοσκοπώντας και συνειδητοποιώντας την κατάστασή μας, ρωτάμε τον εαυτό μας "τι θα έκανες γι' Αυτόν-ην;" και με ηρεμία και νηφαλιότητα απαντήσουμε "ό,τι Θελήσει".

    ΥΓ. χρειάζεται απόλυτη ειλικρίνεια μια τέτοια φράση και πλήρη επίγνωση της βαρύτητάς της.
     
  3. blindfold

    blindfold Contributor

    τις πιστεύω, ούτως η άλλως ότι λάθη κάνω είναι καθαρά λόγω δυσλεξείας.
    όσο γιαυτά που ακούω ειλικρινά με μεθάνε και έυκολα κίολας ... θέλει ώρα για να με τρομάξουν, ευτηχώς μέχρις ώρας είχα άπλετο χρόνο για να φτάσω να με τρομάξουν ...
     
  4. sapfw

    sapfw Hard to handle Contributor

    Απάντηση: Ότι θέλετε …

    (αναλαμπή)

    ... από την άλλη πάλι, αυτό το "ό,τι Θέλετε" μπορεί να λεχθεί και εκ του ασφαλούς, γιατί ξέρουμε πως δε θα Θελήσει κάτι στο οποίο δε θα μπορούμε να ανταπεξέλθουμε...

    Ίσως πάλι να είναι εκβιαστικό ή μια προσπάθεια να τραβήξουμε την προσοχή υπονοώντας "κοιτάξτε τι καλή-ός είμαι, μπορώ να κάνω ό,τι Θελήσετε". Στα λόγια... γιατί η θεωρία απέχει παρασάγκας από την πράξη.

    Εκτιμώ πως δεν υπάρχει λόγος για τέτοιου είδους δηλώσεις. Το τι είμαστε διατεθιμένες-οι να κάνουμε φαίνεται στο βλέμμα μας την ώρα που Τον/Την κοιτάμε.
     
  5. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Ότι θέλετε …

    Δεν γνωρίζει πάντα πως θα πράξουμε κάθε φορά, η συνθήκη πίστης ανανεώνεται από τα αποτελέσματα και τις πράξεις μας, δεν είναι όλα εκ του "ασφαλούς" κατά την ταπεινή μου γνώμη.
    Ακριβώς! δεν έχει σημασία να το λέμε αν το νιώθουμε αυτό μπορούμε να τα αποδεικνύουμε με πράξεις γιατί λέγοντας το σαν δήλωση είναι σαν να το λέμε για να το πιστέψουμε εμείς.
     
  6. crystal angel

    crystal angel Contributor

    Απάντηση: Ότι θέλετε …

    Κάπως έτσι.
     
  7. L_Strike

    L_Strike Contributor

    Κάποια με επίγνωση των δυνατοτήτων της και πραγματικά διαθέσιμη να προσφέρει ό,τι της ζητηθεί, θα προτιμήσει να πει "'όπως Θέλετε". Σημειολογική η διαφορά, πλην όμως σημαντική.
    Μια υποτακτική δεν κάνει επίδειξη των δυνατοτήτων της με βαρύγδουπες δηλώσεις, που πιθανότατα να μην μπορεί να ανταπεξέλθει στο βάρος τους, αλλά η ίδια γίνεται η ζωντανή απόδειξή τους.
     
    Last edited: 7 Φεβρουαρίου 2007
  8. gaby

    gaby Guest

    Κυριαρχία και καχυποψία δεν συμβαδίζουν   Αν δεν πιστεύεις στο αντικείμενό σου, αν δεν έχεις μάθει να το διαβάζεις, δεν κάνεις τίποτα...

    Πιστεύω ότι Τους ευχαριστεί και Τους δίνει ενέργεια.
     
  9. Maley

    Maley Contributor

    ..για να πιστεψεις στο αντικειμενο σου χρειαζονται αποδειξεις..οχι μονο λογια..
     
  10. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Κάποιες φορές μου Είχε ζητήσει πράγματα τα οποία γεννούσαν απίστευτες αντιδράσεις μέσα μου.
    Πράγματα που θεωρούσα πως είναι αδύνατο να εκτελέσω.
    Το μάλιστα Κύριε εκείνων των στιγμών δεν ήταν πεποίθηση πως θα καταφέρω να εκτελέσω την διαταγή. Ήταν προθυμία να δοκιμάσω, να ξεπεράσω τις αντιδράσεις, τις αντιστάσεις τον φόβο, χωρίς βέβαια να Του κρύβω πως αυτά ακριβώς ένιωθα.

    Κάποιες απ΄ αυτές τις φορές ο πόλεμος που γινόταν μέσα μου έπαυε, μέχρι να κατορθώσω να φτάσω σ΄εκείνο το σημείο που ήμουνα πλέον αποφασισμένη, είχα ξεπεράσει τα εμπόδια και ήμουν ένα βήμα πριν εκτελέσω αυτή τη διαταγή, με Σταματούσε.
    Είχε πάρει αυτό που Ήθελε και το οποίο δεν ήταν η πράξη καθ΄ αυτή αλλά η δική μου στάση και ετοιμότητα να την εκτελέσω.

    Αυτό όμως δεν με έκανε να σκέφτομαι σε όλες τις ανάλογες τέτοιες εντολές, πως θα επαναληφθεί το ίδιο, έτσι το εκ του ασφαλούς δεν λειτούργησε. Ίσως γιατί αυτό που εγώ θεωρώ πως θα με βλάψει δεν ταυτίζεται με τις δικές Του αντιλήψεις.
     
  11. Mavrobasilis

    Mavrobasilis Regular Member

    Προτιμώ λιγάκι διαφορετική διατύπωση: Ό,τι θέλετε.
     
  12. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Μεγάλη μπουκιά φάε, μεγάλο λόγο μην λες.
    Προτιμούνται τα έργα από τα λόγια γιατί όπως λέει και ο σοφός λαός μας....
    με τα λόγια χτίζω ανώγεια και κατώγεια