Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΑΠΟΔΈΣΜΕΥΣΗ. ΠΟΙΟΣ ΑΠΟΦΑΣΙΖΕΙ ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος Illustration, στις 17 Σεπτεμβρίου 2016.

  1. Μπορεί να το αποφασίσουν και οι δύο από κοινού. Μπορεί και ο υπο να το πει ή μπορεί να το πει ο Κυρίαρχος.
     
  2. Μαύρη Ντάλια

    Μαύρη Ντάλια Η μόνη ανωμαλία είναι η ανικανότητα να ερωτευθείς.

    Οπως ολες οι σχέσεις το ίδιο και μια τετοια σχεση εχει αρχη μεση κ τελος. Οσο και να θελουμε να πιστεύουμε πως ειναι αεναη ερχονται στο προσκήνιο οι πραγματικες καταστασεις χωρις περιτυλιγμα που ορίζουν το τέλος. Ειτε απο τη μερια του υ ειτε απο τη πλευρα του Κ
    Το μονο σιγουρο ειναι οτι δε τελειωνει η σχεση κ τα συναισθηματα και στους 2 ταυτόχρονα. Καποιος μενει για λιγο πισω
     
  3. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Εδώ στην Ελλάδα δεν θα απορούσα αν τελικά την Αποδέσμευση την όριζε το Κράτος με Υπουργική Απόφαση...

    Από τα χούγια της δουλειάς, ήθελα απλά να το βγάλω από μέσα μου. Μην ασχολείσαι...
     
  4. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Που η απόφαση θα είχε προσβληθεί δικαστικώς και θα γνωμοδοτούσε στο φινάλε το Συμβούλιο Επικρατείας.
    Στην ανακοίνωση της απόφασης στην Πανόρμου θα ήταν η Ελενίτσα η Λουκά σε "ανίερη συμμαχία" με τα μέλη της αυτόνομης γκρούπας για την αυτοδιάθεση των βουδουσουμιάρηδων της Νέας Σμύρνης, που διαφώνησαν με την άποψη των 22χρονων πάνω-κάτω μελών της γκρούπας της Καλλιθέας πως "Η ιστορία της Ο" προοιωνίζοταν πρακτικές OCEAN, που κατά την άποψή τους επιβεβαιώθηκε από την επελθούσα πετρελαϊκή κρίση.
    Φήμες πως διακεκριμένα παρεπιδημούντα, ευγενούς αλλά και ταπεινότερης καταγωγής στο παρόν φόρουμ άτομα, παρευρίσκονταν στην διαμαρτυρία, άλλα κραδαίνοντας διακριτικώς μελανά κρόπια και ένια κολαρωμένα με την αλυσίδα να χάνεται στο μπούστο, ελέγχονται ως αναληθείς.
    Να τα λες όλα, όχι μισά πράματα..!
     
  5. Bahar

    Bahar ...dark necessities are part of my design

    Εγώ το βλέπω από τη θέση της σκλάβας... Γτ μια σκλάβα να ζητήσει αποδέσμευσή?? Κι αν πραγματικά φτάσει σε τέτοιο σημείο τι πρέπει να κάνει ο Αφέντης της?? Να της μιλήσει και να συζητήσει μαζί της τί είναι αυτό που τηβ οδήγησε να ξεστομίσει ένα τέτοιο "θέλω" (γτ θέλει πολύ πόνο για να το πεις αυτό, από προσωπική εμπειρία...) Μετά λοιπόν από αυτή τη κουβέντα ο Κ, ή μάλλον ο σωστός Κ, μπορεί να κρίνει αν πραγματικά η αποδέσμευση πρέπει να συμβεί ή οχι. Και μη γελιόμαστε, και το D/s μια σχέση μεταξύ ανθρώπων είναι οπότε τα σημάδια όταν δε πάει καλά φαίνονται...
     
  6. lexy

    lexy .ti.va.

    Έχω τη βεβαιότητα πως ο Κ ήδη το γνωρίζει όταν πρόκειται να δεχτεί τέτοιο αίτημα και έχει αποφασίσει, εκ των προτέρων, τον τρόπο δράσης ή αντίδρασης.
     
  7. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    μην είσαι και πολύ σίγουρη...
     
  8. lexy

    lexy .ti.va.

    αν όχι, τότε δεν το "είχε" ούτε το "έχει" το υ του.
     
  9. ManMasterFirst

    ManMasterFirst Ποτέ μη λες ποτέ Μπορεί να εκπλαγείς...

    Ή απάντηση είναι απλή και αυτονόητη: όποιος έχει τη δύναμη να το κάνει!
     
  10. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Όπου Κ, βάλτε Αναξίμανδρος, Ευτέρπη, Γιόχαν, Φραγκίσκη.
    Όπου υ, βάλτε Διομήδης, Φωτεινή, Δημήτρης, Νάσια.

    Όταν "τελειώσει" σ' έναν/μια απ' τους/τις παραπάνω, ή πια δεν καλύπτονται απ' τον/την άλλο/η.
    Αν βρουν κάτι για κείνους/ες καλύτερο/πιο καϋλωτικό/πιο γυαλιστερό.
    Αν απλούστατα ο/ή ένας/μια απ' τους/τις δύο/τρεις/εκατό απ' τους/τις παραπάνω βαρέθηκε.

    Τι κάνει - θεωρητικά και ίσως (φυσιο)λογικά- σ' αυτές τις περιπτώσεις ο/η κάθε Αναξίμανδρος/Διομήδης/Νάσια/Φραγκίσκη που θα τύγχανε και Κ ή υ?

    Θα την έκανε Αλέκος, μεσω mail, μέσω sms, δια φωνής ( τηλέφωνο ή μούρη με μούρη ).
    Θα την σκαπούλαρε, με δυο λόγια, με ένα ποταμό λογιών.
    Θα εξαφανιζόταν σαν τον ατμό στα τζάμια.

    Σε κάθε μια απ' τις προαναφερθείσες περιπτώσεις την απόφαση του/της να φύγει, θα την είχε ήδη λάβει.
    Για να μην πω ότι θα ήταν ήδη φευγάτος/η.

    Άρα? Η όποια αίτηση αποδέσμευσης θα ήταν μια τυπικότητα, ένα " για τα μάτια του κόσμου ".

    Κι εδώ δύο δικές μου ερωτήσεις ( ή καλύτερα, επανάληψη τους. Όπως και αυτή μου η " παρέμβαση " ), οι ακόλουθες τρεις.

    1) Το υ την κάνει ή δεν την κάνει πάραυτα Λούις, αν αιτηθεί στο Κ αποδέσμευση και αυτό το τελευταίο του την αρνηθεί?

    2) Το Κ δεν αποσύρει την Κυριαρχία του? Γιατί εγώ έτσι τα γνώριζα.
    Ότι αποσύρεται εκείνο, όχι ότι αποφασίζει ν' αποδεσμεύσει.
    Ναι, παιχνίδι λέξεων, δεν είναι Γιάννης, είναι Τζόνι ( και για να μείνω στο θέμα του νήματος, Γουόκερ ).

    3) Το υ που ζητά αποδέσμευση, δεν είναι κείνο που " στέλνει " το Κ για βρούβες? ( Για κάποιους/ες είναι σημαντικό, ποιος/α θα " στείλει " πρώτος/η ).

    * Όλα τα παραπάνω είναι προσωπική άποψη.
    Ευτυχείτε ( καιρό είχα να γράψω το disclaimer και μου είχε λείψει ).  
     
    Last edited: 7 Μαρτίου 2017
  11. ninahaze

    ninahaze Regular Member

    Νομίζω πως από τη στιγμή που η Υ θέλει αποδέσμευση παύει να είναι Υποτακτική σε αυτόν. Άρα μόνο αυτός μπορεί να το κάνει..
     
  12. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    1. Την κάνει κι ας είναι ο "άλλος" ο γιος-του-πάρτα-όλα...
    2. Ο παραδοσιακός δεν την αποσύρει, για λόγους πουλ-μουρ. Αιτιάται απίθανες παπαριές για τον λόγον αυτό...
    3. Είναι το αντίστοιχο του (2) από τα "κάτω"...

    Πιο απλά. Σε περιπτώσεις "πάπαλα" ισχύει ό,τι ισχύει παντού.
    Με την πρόσθεση ενός ομιχλώδους βουδουσουμοσκεπτικού, λάστιχο σφεντόνας ανάλογα με τις πεπεοιθήσεις του καθενού, απλά έχουμε πιο "χαριτωμένες" ιστορίες για στιγμές χαλάρωσης.
    Οι πιο ζόρικες είναι κλινικά ερευνητέες και για τα δυο μέλη της σχέσης.

    Οι ελάχιστες περιπτώσεις που εξελίχθηκαν με αξιοπρέπεια, νομίζω πως δεν φκιάνουν διψήφιο αριθμό...

    Δήλωση (και για μερικά άτομα ίσως και τρολιά):
    Τυχαίε αναγνώστα, όχι, η δική σου δεν είναι από αυτές...
    Αλλιώς δεν θα διάβαζες το νήμα αυτό..!