Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΑΠΟΛΑΥΣΗ ΝΑΙ, ΚΊΝΔΥΝΟΙ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος sideways, στις 4 Ιουλίου 2008.

  1. sideways

    sideways New Member

    Ισως να φανεί αστείο, αλλά πολλές φορές αναρωτιέμαι αν υπάρχουν επιπτώσεις από τη συχνή χρήση stap on. Eίμαι crossdresser και κάθε φορά ζητάω όλο και μεγαλύτερα όργανα από την αφέντρα μου. Υπάρχουν άραγε κίνδυνοι υγείας? π,χ μελλοντική ακράτεια ή καρκίνος του εντέρου? Λέω δεν ξέρω...
     
  2. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Κατ' αρχην ας ξεχασουμε τον καρκινο του εντερου.
    Δεν εχει να κανει με την διεισδυση αλλα με την προδιαθεση του οργανισμου απο εσωτερικους η και εξωτερικους παραγοντες τροφες, κλπ.
    Ασφαλως και απαιτειται σχολαστικη καθαριοτητα στα οργανα που μπαινουν στο ορθο γιατι μια σοβαρη μολυνση ειναι δυνατον να προκαλεσει αποστημα ή και συριγγιο.
    Η ακρατεια επερχεται μονον απο την χαλαρωση του εσωτερικου σφιγκτηρα ο οποιος εχει οπως και ο εξωτερικος μεγαλη ελαστικοτητα, την οποια χανει σιγα-σιγα οσο το ατομο γερνα.
    Εαν απο την διεισδυση πολυ χοντρου οργανου προκληθει ρηξη των σφιγκτηρων ασφαλως και απαιτειται χειρουργικη επεμβαση προς αποκατασταση της βλαβης.
    Ειναι ασφαλως δυσκολο να συμβει δεν ειναι ομως απιθανο.
     
  3. sideways

    sideways New Member

    Φαντάζομαι πως η σταδιακή εξάσκηση με πιο χοντρά οργανα θα είναι ακίνδυνη. Σωστά?
     
  4. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Σωστα, ομως μην ξεχνας ποτέ οτι το σωμα σου και επομενως και η περιοχη εχει καποιες αντοχες που καλο ειναι να μην τις υπερβαινουμε.
    Εννοω εαν δεις οτι δεν το αντεχεις μην το κανεις μονο και μονο για να πεις πως το εκανες.
    Να θυμασαι πως πανω απο ολα ειναι η υγεια σου, το ζητουμενο ειναι να ευχαριστηθεις και οχι να σακατευτεις. 
     
  5. sideways

    sideways New Member

    Οντως. Μια φορά είχα ζητήσει από την Αφέντρα μου να μου βάλει το τρίτο δονητή. Το μετάνιοσα οικτρά... Δεν το ευχαριστήθηκα καθόλου και έκανα μέρες να συνέλθω. Νομίζω πως ούτε σε εκείνη άρεσε ιδιαίτερα!
     
  6. Kits

    Kits Contributor

    Απάντηση: Re: ΑΠΟΛΑΥΣΗ ΝΑΙ, ΚΊΝΔΥΝΟΙ?


    Παρ' ολα αυτα στον εβαλε ομως... 
     
  7. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: ΑΠΟΛΑΥΣΗ ΝΑΙ, ΚΊΝΔΥΝΟΙ?

    Ο κίνδυνος, όποιος κίνδυνος, είναι αφ' εαυτού απόλαυση. Η ακίνδυνη 'απόλαυση' δεν είναι απόλαυση, είναι υπνωτικό. Με την εξαίρεση της Τέχνης.
     
  8. camera_obscura

    camera_obscura Regular Member

    Well αγαπητέ Dolmance, ίσως η Orlan και η Abramovic να είχαν ορισμένες αντιρρήσεις πάνω σ' αυτό το τελευταίο. Ομοίως δε ο Wole Soyinka και μερικοί άλλοι. Εξαιρείται ο χαϊδεμένος Salman.
     
  9. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: ΑΠΟΛΑΥΣΗ ΝΑΙ, ΚΊΝΔΥΝΟΙ?

    Έχεις δίκιο: Με την εξαίρεση ίσως της Τέχνης - αλλά όταν το καλοσκεφτείς και εδώ δεν ελλοχεύει κίνδυνος διανοητικός, ψυχικός, κατάρρευσης προτύπων κλπ;
     
  10. female

    female Contributor



    Marina Abramovic

     


     


     


     


    Orlan


     


     


     


     
  11. Afrodyte

    Afrodyte Regular Member

    Απάντηση: ΑΠΟΛΑΥΣΗ ΝΑΙ, ΚΊΝΔΥΝΟΙ?

    Απ τοι καταλαβες αγαπητε νηματοθετη εδω μεσα το μονο που μπορουμε να σου πουμε ειναι θεωρητικες αμπελοφισοφιες.Μεχρι εκει φτανουν οι γνωσεις μας,γιατροι δεν ειμαστε εξ αλλου.Αν παρ ολα αυτα εσυ επιμενεις να ρωτας εδω μεσα τι να σου πω.Καλα να παθεις. 
    Σχετικα με το θεμα τωρα δεν σου εχω απαντηση εκτος αν θες να σου συστησω κανα ιατρικο σαιτ.Εκει θα σου απαντησουν εικαζω,χωρις να σε συμβουλευουν και να σε κρινουν.
     
  12. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Μήπως λέω εγώ τώρα, μήπως η επίσκεψη σε κανέναν σεξολόγο θα ήταν το καλύτερο από όλα χωρίς να ζητάς γνώμη από εδώ για κάτι τόσο σοβαρό? Η υγεία είναι πάνω από όλα και δεν χωρά οποιασδἠποτε "κακομεταχείρισης" το σώμα μας, ειδικά αν είμεθα ανενημέρωτοι επί των κινδύνων.