Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΑΠΟΡΙΑ ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος slaveonios, στις 18 Μαρτίου 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. slaveonios

    slaveonios New Member

    ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ το προηγουμενο topic περι του τι ειναι bdsm πολυ εκφρασαμε την γνωμη οτι ειναι κατηθαρα παραλαγη σεξ .
    ερχομαι λοιπον να θεσω το ερωτημα γιατι με ενδιαφερει η αποψη σασ μιασ και παλιοτερα εχω ερθει σε ριξει με πολλουσ ομοϊδεατεσ για το θεμα
    μια επαγγελματιας αφεντρα ειναι πορνη ναι ή ου?
     
  2. Syrah

    Syrah Contributor

    Καλησπέρα, σου γράφω παρακάτω ενημερωτικά τί ισχύει σύμφωνα με την ελληνική νομοθεσία σχετικά με την πορνεία, και όχι την άποψή μου, καθώς το ερώτημα που θέτεις δεν είναι κρίσεως αλλά γνώσεως.
    Μία γυναίκα που προσφέρει σεξουαλική ικανοποίηση έναντι χρημάτων είναι εξ ορισμού πόρνη. Ο τρόπος με τον οποίο καταφέρνει να ικανοποιήσει σεξουαλικά τον πελάτη της (κάνοντας σεξ, με πεολειξία, προσφέροντας τα πόδια της, μαστιγώνοντας ή εξευτελίζοντας) δεν αλλάζει το επάγγελμά της.

    Και για να μην είμαστε τόσο γενναιόδωροι με τους χαρακτηρισμούς, υπενθυμίζω ότι η λέξη "επαγγελματίας" προυποθέτει επιστημονική ειδίκευση (για ό,τι αφορά στους επιστημονικούς - τεχνικούς τομείς) και άδεια εργασίας. Στην περίπτωση της πόρνης "Αφέντρας" θα πρέπει να υπάρχει άδεια εργασίας, βιβλιάριο υγείας, και να κόβονται αποδείξεις ή τιμολόγια παροχής υπηρεσιών. Στην περίπτωση δε όπου η πόρνη προσφέρει τις υπηρεσίες της στον επαγγελματικό της χώρο, θα πρέπει τα τιμολόγια παροχής υπηρεσιών να έχουν σήμανση από φορολογικό μηχανισμό.

    Για ό,τι αφορά στις λιγοστές περιπτώσεις όπου ο πελάτης δεν διεγείρεται σεξουαλικά από το επί πληρωμή session, παρά μόνο ψυχικά και πνευματικά, τότε δεν μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε το χαρακτηρισμό "πόρνη". Ίσως οι όροι "διασκεδάστρια" ή "ψυχαγωγός" να ήταν σωστότεροι.
     
  3. skia

    skia Contributor

    προσωπικά δε μπορώ να κρίνω αν λέγεται πόρνη ή όχι.
     
  4. hermis

    hermis Regular Member

    Απάντηση: ΑΠΟΡΙΑ ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ

    Τι σχέση έχει η πόρνη με το PURE BDSM??
    Όταν μιλάμε για αγνά αισθήματα BDSM δεν χωράει η λέξη αυτή….
    Υπάρχουν και πόρνες που κάνουν fetish play και ως εκεί…

    Με εκτίμηση

    hermis
     
  5. Steisy

    Steisy Guest

    Απάντηση: ΑΠΟΡΙΑ ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ

    Πόρνη ονομαζεται μόνο η γυναίκα η οποία πληρώνεται.
     
  6. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Re: Απάντηση: ΑΠΟΡΙΑ ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ


    αν θεωρεις οτι μονο τα χρηματα σημαινουν πληρωμη ......
    τωρα αμα ανοιξεις κανενα κουτσομπολιδικο περιοδικο θα δεις πορνες ενα σωρο ... συνηθως ηλικιας εως 25 ετων με "εκλεκτο της καρδιας" απο 45 ετων και ανω .... μη ΧΕ... .....
    για μενα πορνιδιο και τσουλαρα ηταν και η Μαρια που προτιμησε τον Τακη απο τον Αντωνη , επειδη ο Τακης ειχε Varadero και Cellica και ο Αντωνης παπι κινεζικο και Φιατ .... αλλα ο Αντωνης ηταν για οικογενια και ο Τακης για βολτες .... και ο Αντωνης εχει τωρα 6 μηνο κορη και η Μαρια που καταλαβε την μαλακια που την δερνει , τωρα κωλοτριβεται του Αντωνη αποδεικνυοντας ακομη καλυτερα ποσο πορνη ειναι .... εκτοξευοντας την περιφημη ατακα ... "τελικα οι Μυτηλινιοι ειναι πολυ μαλακες και κουτσομπολιδες ... θα παω Αθηνα .." .... Ναι ρε ... να πας εκει που δεν ξερουν (ακομα) ποσο τσουλαρα εισαι ... εδω τους πηρες ολους ....
    πραγμα που μας μαθαινει οτι ....
    τελικα τι εχει καταληξει στην Αθηνα ......
     
  7. zoyzoy_

    zoyzoy_ Contributor

    Re: Απάντηση: ΑΠΟΡΙΑ ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ


    ....μάλιστα και τι μας λέει όλο αυτό; Ότι ο Αντώνης πρόκοψε  και ότι η Μαρία θα έπρεπε να τον είχε προτιμήσει! και γιατί παρακαλώ; για να τις αραδιάσει κουτσούβελα να λεει ότι εχει οικογενεια , οτι παντρεύτηκε και ότι βρήκε το νόημα της ζωής; Για να συνέλθουμε λιγάκι! Δικαίωμα της Μαρίας και της κάθε Μαρίας να δοκιμάσει όσα "φρούτα" θέλει και να πιεί και όλο το "Βόσπορο" αν της κάνει κέφι....!!!!!

    Υ.Γ. Σε αντίθεση του status που δηλώνεις , πολύ συντηριτικό σε βρίσκω:lol:
     
  8. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    ...ααα ... οχι ... zoyzoy ... συμφωνω με οσα λες .... και εκ πειρας την καλυτερη παρεα την εχω κανει με οσες εχουν "πιει" τον Βοσπορο .....
    ομως ... ομως ....
    εγω κανω κριτικη στο να υποδυθει κανεις κατι που ΔΕΝ ειναι ... αυτο ειναι πουτανια ..... Οταν μια γυναικα αλαζει πολλους εραστες υπαρχει καποιο κοστος . Σιγουρα υπαρχουν αντρες που δεν θα τους ενοχλουσε στο να προχωρησουν σε σοβαρη σχεση με μια τετοια γυναικα , μεταξυ αυτων και εγω πρωτος και καλυτερος .... ομως υπαρχουν παρα πολλοι αλλοι που ευκολα θα πουν στον φιλο τους : "με αυτην πας να κανεις κατασταση ρε ? .... η μιση πολη την εχει παρει.." ... τοτε εκεινη να εχει την αυτογνωσια και την δυναμη να αντιμετωπισει στα ισια και οχι να λεει :"οι μαλακες οι Μυτηληνιοι που κουτσομπολευουν τα παντα και χωνονται παντου" ... καποιος που μεταφερει στον φιλο του μια αληθεια , μια πραγματικοτητα , δεν ειναι ουτε μαλακας ουτε κουτσομπολης .. ειναι απλα φιλος .... και σιγουρα ποτε δεν θα δικαιολογησω την/τον οποιονδηποτε που ειχε την ευκαιρια της και την αφησε να φυγει και επειτα ψαχνει να γυρισει πισω και να κανει την χαλαστρα της επειδη η εμφανιση του/της και η γοητεια της το επιτρεπουν .... και αυτο ειναι πουτανια ....
    ... πουτανια εχουν και οι αντρες .... οταν πουλανε τα συναισθηματα τους και τον λογο τους ....
     
    Last edited: 19 Μαρτίου 2007
  9. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Τελικα δεν απαντησατε στον slaveonios!!!
    H Επαγγελματιας Domme (Pro Domme) ειναι η δεν ειναι πορνη?
    Γαμωτο δηλαδη...
    ...Και καλα Εγω να μεινω με την απορια For Ever.
    Ο αλλα ο slaveonios τι φταιει που δεν θα μπορει να κοιμηθει τις νυχτες επειδη δεν θα ξερει αν μια Eπαγγελματιας Domme ειναι μια κοινη πορνη?
     
  10. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Re: ΑΠΟΡΙΑ ΜΕ ΑΦΟΡΜΗ

    Η αληθεια ειναι οτι υπαρχει ενα μικρο προβλημα,απο την πλευρα της ομως.
    Σου λιγοστευει επικινδυνα το υλικο και αντε μετα να μετακομιζεις στην επομενη 
     
    Last edited: 19 Μαρτίου 2007
  11. slaveonios

    slaveonios New Member

    ευα να σε πληροφορισο οτι κοιμαμαι μια χαρα... εγο προσωπικα πιστευω οτι ειναι περα απο νομους και λοιπεσ βλακειεσ οταν πληρωνεσε για να δινεισ ευχαριστιση εισαι πορνη καλω η κακωσ (εδω εντασοντε πολλεσ κατηγοριεσ).......
    απλα ηθελα να δω τι πιστευει η πλεοψηφια μιασ και στην συντομη ζωη μου (δεν ειμαστε τιποτα μπροστα στην αιωνιοτητα ) εχω ακουση απειρεσ βλακεια απο πολλουσ
     
  12. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Εγω τις μονες πορνες που ξερω ειναι οι τσουλιτσες Μου τις οποιες και λατρευω.
     
Thread Status:
Not open for further replies.