Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αίμα περιόδου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Syrah, στις 2 Μαϊου 2007.

  1. Syrah

    Syrah Contributor

    Διαφέρει από τα blood plays, στο βαθμό που αυτά προυποθέτουν ότι το αίμα προέρχεται από εκούσιο τραύμα.

    Η ενασχόληση με το αίμα περιόδου, μοιάζει σε κάποια σημεία με την ουρολαγνία ή την κοπρολαγνία, καθώς, το αίμα, όπως και τα ούρα και τα κόπρανα, παράγεται από τον οργανισμό και σε τακτά χρονικά διαστήματα αποβάλλεται ως περιττό.

    α) Ποια συναισθήματα σας εμπνέει το αίμα περιόδου; Μπορείτε να εντοπίσετε τις αιτίες που σας προκαλεί τα συναισθήματα αυτά;
    β) Βλέπετε συμβολισμούς, στην κατάποση του αίματος ή στην ενασχόληση με αυτό; Αν ναι, ποιους;
    γ) Βλέπετε κάποια συσχέτιση μεταξύ των συναισθημάτων που σας προκαλεί το αίμα περιόδου και των συναισθημάτων που σας προκαλεί το γυναικείο φύλο;

    Πέρα από τις τρεις ερωτήσεις που έθεσα σε προτεραιότητα, θα ήθελα να γράψετε και οποίαδήποτε σκέψη σας αναφορικά με το αίμα περιόδου: εμπειρίες σας σχετικές με αυτό, επιστημονικές γνώσεις σχετικές με τη διαδικασία της εμμήνου ρήσεως και την ποιότητα του αίματος, γνώσεις αναφορικές στους κινδύνους που εγκυμονεί η κατάποση του αίματος, σχετικά links κ.α.

    Το νήμα δεν απευθύνεται μόνο σε ετεροφυλόφιλους υποτακτικούς άνδρες και ομοφυλόφιλες υποτακτικες γυναίκες.
     
  2. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Το αιμα της περιοδου με το αιμα απο ενα blood play εχει μεγαλη διαφορα ως προς την ποιοτητα λογο διαφορετικης προελευσης και βεβαια εχει διαφορα στην οσμη και την υφη παλι για τον ιδιο λογο.Προσωπικα μου εχει συμβει να εχω ερωτικη επαφη οταν υπηρχε περιοδος αλλα λογο τον παραπανω αρκεστηκα σε απολυτος βασικα πραγματα.
     
  3. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Δεν μπορώ να πώ οτι μ'αρέσει ή οτι δεν μ'αρέσει, μάλλον είμαι σε μια ενδιάμεση κατάσταση, καθώς το blood play είναι κάτι που με ενδιαφέρει, αλλά σε ήπιες μορφές. Τώρα για τα τεχνικά χαρακτηριστικά, θα αφήσω τις γυναίκες να μιλήσουν, καθώς είναι πιο ειδικές πάνω στο αντικείμενο, εγώ προσωπικά απλά ασχολούμαι με το να ευχαριστιέμαι το κάθε χιλιοστό του κορμιού της οποιασδήποτε κοπέλας είναι μαζί μου.
     
  4. Sado_M

    Sado_M Owner of pet kathavra

    Αυτο που ξερω σχετικα με το αιμα περιοδου ειναι οτι ο συγκεκριμενος τυπος αιματος προερχεται απο τη λειτουργεια της ωορυξιας του θηλυκου σε μηνιαια βασι. Κατα την περιοδο εκεινη δεν πρεπη να ενοχλουμε/δυσχερενουμαι με οποιοδηποτε τροπο το εκαστοτε θηλυκο/λειτουργεια, για λογους υγειας και αρμονικου κυκλου λειτουργειας ωορυξιας. Ισως καποια διαταραχη στο κυκλο της περιοδου να επιφερη ακομα και επιπτωσι στη αντοχη και αμυνα ενος θηλυκου οργανισμου. Αυτη η δικλειδα προστασιας του κυκλου περιοδου ισως να μην αφηνη περιθωρια για καποιο χαρακτηρισμο blood play με το αιμα της περιοδου, εφοσον μεσολαβουν θεματα υγειας του θηλυκου.
    Ανεξαρτητα με τα παραπανω και για χιουμοριστικους λογους, οι δρακουλες μπορουν να συλεγουν καθε βραδυ μεταχειρισμενες σερβιετες απο τα σκουπιδια, και να τις χρησιμοποιουν για τσαι τους (tea bags).  
     
  5. Mesodo

    Mesodo Regular Member

    το αίμα της περιόδου μπορεί να χρησιμοποιηθεί ανετα για οποιο blood play θελουν οι συμμετέχοντες στα πλαισια που δεν τους πειραζει η υφη ή η γευση/οσμη. Η ωορυξία εχει συμβεί πολλές μέρες πιο πριν και το αιμα που βλεπουμε ειναι τα καταλοιπα της   . Το σεξ κατά την περιόδο δεν είναι επικίνδυνο ουτε προβληματικό, ούτε επηρεάζει το θυληκό τουλαχιστον όχι με καποιο δυσαρεστο τρόπο. Το ιδιο συμβαινει και με το blood play. Εαν μια mistress θελει να faceshit στον υποτακτικουλη της με τα αιματα της περιοδου μπορει να το κανει. Όπως επίσης έάν καποιος μαστορης θέλει να κυκλοφορει η σουμπίτσα του με τα μπουτια μεσα στο αιμα μπορει να το κανει εξίσου (η σερβιέτα και το ταμπον είναι κατοπινές εφευρέσεις)...

    εγω προσωπικά έχω παιξει πολλές φορές με το αιμα της περιοδου ακομα και σε vanilla σχέσεις ειδικά με μία που τρελενόταν για όλα τα υγρά της και το ανακάτεμμα αυτών. Το τι σεντόνι είχαμε πλύνει τότε δεν λέγεται, (και ναι είναι ψέμα πως το αίμα βγαίνει πάντα όσο είναι νωπό. Μερικες φορές δεν βγαίνει με τιποτα  


    ΥΓ για εναν ανθρωπο που θελεις πολύ κανένα υγρό του δεν είναι ταμπού. Είναι μέσα στα πλαίσια της ανταλλαγής και της βρώσης του αλλου
     
  6. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/showpost.php?p=78884&postcount=38

    Στην παραπάνω απάντηση περιλαμβάνεται και το αίμα της περιόδου. Μετά την όραση μου , η γεύση μου είναι η πιο ευαίσθητη αισθήση που έχω. Επικοινωνεί άμεσα σχεδόν με το κέντρο των ηδονών μου.

    Θα θέσω όμως μία όχι και τόσο διαφορετική οπτική. Πως σας φαίνετε , η επάλειψη με το αίμα της περιόδου της και ο εξαναγκασμός της κατάποσης , μίας υποτακτικής που δυσφορεί στην οσμή και στην γεύση των δικών της υγρών ;
     
  7. dentman

    dentman Guest

    Θεωρώ ότι το αίμα περιόδου υπάγεται στο blood play διότι, ανεξάρτητα από την.. πηγή του, τον τρόπο παραγωγής του, την υφή του, τη ροή του, το αν αποτελεί φυσική διεργασία του οργανισμού, ΔΕΝ ΠΑΥΕΙ να είναι αίμα!!
    Δεν ξέρω αν σε καμιά προηγούμενη ζωή μου ήμουν σκύλος (ρόλο που έχω παίξει σ'αυτή τη ζωή   ) αλλά η μυρωδιά και η θέα του αίματος της εμμηνορρυσίας (ή εμμηνόρροιας, αν προτιμάτε) με τρελαίνει!! Η ηδονή εκτινάσσεται στα ύψη.. Ίσως να συνδέεται με αρχέγονα ένστικτα, ίσως με κάτι άλλο, δεν το'χω ψάξει κι ούτε με ενδιαφέρει τόσο η θεωρία του πράγματος..Η πράξη (που είναι όλα τα λεφτά) λέει ότι... ματωμένα μπουτάκια δώσ'μου και πάρε μου την ψ..η (ψυχή εννοώ!!!)  

    Δεν φαντάζεσαι πόσο σε καταλαβαίνω !!!
     
  8. Miss_Kirlian

    Miss_Kirlian Regular Member

    Μεγάλο θέμα άγγιξες τώρα Ηλία μου...

    Καταρχάς, είμαι της άποψης ότι αν υπάρχει τέτοιου είδους παιχνίδι, τότε αυτό θα πρέπει να γίνεται την πρώτη-δεύτερη ημέρα της περιόδου, όσο το αίμα ακόμα είναι καθαρό όπως λέμε.Δηλαδή η γεύση, η οσμή κτλ είναι καθαρά.

    Προσωπικά , το αίμα το λατρεύω. Όχι της περιόδου, γενικώς το εννοώ. Και έρωτα με περίοδο έχω κάνει- να σημειώσω ότι το σεξ με περίοδο είναι τέλειο για μια γυναίκα γιατί εσωτερικά είναι περισσότερο ευαίσθητη και αισθάνεται τα πάντα πολύ πιο έντονα.

    Όσο γι αυτό που λες, Ηλία , για την κατάποση, θα το έκανα με κανονικό αίμα,αλλά όχι περιόδου...νομίζω.... 
     
  9. Mesodo

    Mesodo Regular Member

    σαδιστικό Ηλία, σαδιστικό με έναν σαδισμό που θέλει να σπάσει τα ταμπού της προ-νεωτερικότητας. Είναι πολύ γοητευτικό μεν (και το συμμερίζομαι) αλλα ξέρεις και οι γαλλοι στην αλγερια με εναν ίδιο τρόπο μπήκαν ;-)


    @dentman ναι τα ματωμενα μπουτακια ειναι τέλεια, αυτή η φιλη μου γουσταρε τοσο πολύ να ανακατεύει το σπέρμα και το αίμα και να το απλωνει παντου... αλλα η μυρωδιά του δεν είναι το ίδιο ευχαριστη σε ολες τις γυναικες, χωρίς να μπορω να πω πως είναι σε καποια που ήξερα αποκρουστική.
     
  10. Syrah

    Syrah Contributor

    Mesodo αν το να υποχρεώσει κανείς τη σκλάβα του να καταπιεί το αίμα της περιόδου της είναι σαδιστικό, τότε ποια η απάντησή σου στο ερώτημα (β) του αρχικού μου post;

    Σε απάντηση της ερώτησης του Ηλία γράφω το παρακάτω: Ο τρόπος για να γνωρίσουμε τον εαυτό μας σε πρώτο επίπεδο είναι χρησιμοποιόντας τις αισθήσεις μας, για να αντιληφθούμε τα χαρακτηριστικά (και τη μοναδικότητα) του σώματός μας. Κατά τη δική μου αντίληψη μία γυναίκα που αποφεύγει/φοβαται/σιχένεται τα υγρά της, πιθανώς αντιμετωπίζει με παρόμοιο τρόπο και τις άλλες ψυχοσωματικές πτυχές του εαυτού της. Αυτή είναι και η προσωπική μου απάντηση στο ερώτημα (γ) που έθεσα στην αρχή (σε ότι αφορά τις γυναίκες μόνο). Θεωρώ επομένως ότι το να υποχρεώσει κανείς τη σκλάβα του να γευτεί το αίμα της, είναι μία προσπάθεια (την ορθότητα της οποίας δεν κρίνω προς το παρόν) να τη φέρει ένα βήμα πιο κοντά στο σώμα της.
     
  11. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Πιο κοντά στην φύση της και στη σωματική της οντότητα. Ένα από τα πρώτα βήματα για να αποδεχθεί αυτό που είναι. Και με την βοήθεια επιπλέον δράσεων , στο τέλος να το λατρέψει.
     
  12. Elysium

    Elysium Contributor

    Πιστεύεις το ίδιο και για τα ούρα;