Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αίτια και αντιδράσεις

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος MasterJp, στις 15 Οκτωβρίου 2007.

  1. Soraya

    Soraya Guest

    αν και το νήμα δεν θα έπρεπε να παρεκκλίνει κι άλλο ας τοποθετηθώ (οχι τπτ άλλο λυπάμαι και τις κοτσίδες μου)
    παρατήρησα ότι εδω και αρκετές σελίδες αναλώνεστε σε ένα και μόνο περιστατικό που ανέφερε η σοκολάτα ΠΑΡΑΛΕΊΠΟΝΤΑΣ όμως σημαντικά κομμάτια.
    1ον δεν έχουμε την κατάθεση του ίδιου του Κ έτσι ώστε να καταντοήσουμε το λόγο η τους λογους για το ότι έκανε ο Κ
    2ον δεν έχουμε την ακριβή κατάθεση του υ έτσι ώστε να κατανοήσουμε το γιατί το υ δέχτηκε μια τέτοια εντολή.
    3ον δεν γνωρίζουμε τα συναισθήματα που γεννήθηκαν στο μυαλό της υ εκείνη τη στιγμή και αν τελικά αυτό ήταν κάτι που τη βοήθησε.

    Προσωπικά μπορώ να σκεφτώ πολλές παραμέτρους για λόγους, αιτίες, αποελεσματικότητες κτλ...
    Δεν το κάνω όμως γιατί μιλάμε για μια ιστορία που δεν είναι δικιά μας
    Για βιώματα που δεν είναι κτήμα μας
    Και αποτελέσματα που δεν φέραμε εμείς έτσι ώστε να τα αναλύσουμε...

    Καλό θα ήταν κατά την γνώμη μου λοιπόν ο καθένας να μοιραστεί ότι έχει κι όχι να αναλώνεται σε ότι διαβάζει, ακούει ή βλέπει  
     
  2. Guruni

    Guruni aohuhzp lpzhp

    όχι την πρώτη φορά. Επικίνδυνο τις υπόλοιπες.
     
  3. Guruni

    Guruni aohuhzp lpzhp

    γιατι το M/s πρέπει να σημαίνει απαραίτητα ακραία φετιχιστικά πράγματα; (ρητορική)
     
  4. Guruni

    Guruni aohuhzp lpzhp

    ακριβώς, αν όλο αυτό και η υποταγή και η κυριαρχία δεν σε κάνει να αισθάνεσαι καλά μη το ΚΑΝΕΙΣ!! Δεν είναι απλά ο τρόπος σου για να σχετίζεσαι, είναι για άλλους, όχι για ΕΣΕΝΑ!!
     
  5. Guruni

    Guruni aohuhzp lpzhp

    Το ερώτημα του @underherfeet είναι σαρκαστικό μεν, αλλά διασκεδαστικό δε.

    Το θέμα εδω @gaby δεν είναι όμως γιατί δίνει αυτή την εντολή το Κ, θα έχει τους λόγους του όποιοι και αν είναι αυτοί, αλλά το τι θα κανει το σ. Το σ λοιπόν θα εκτελέσει την εντολή χωρίς να αναρωτηθεί το γιατί, γιατί πολύ απλά δεν το αφορά. Το υ μπορεί και ν' αρνηθεί και ν' αναρωτηθεί και οτιδήποτε, το σ όμως όχι.

    Γι αυτό @underherfeet είναι επιλογή κάποιου να γίνει σ και ξέρει ότι από εκεί και πέρα δεν θα ξαναέχει δικαίωμα επιλογής αν αυτό δεν του δοθεί. Όσο και να σου ξενίζει ή σου ξινίζει αυτό.
     
  6. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    @Guruni,
    η άποψή μου έχει ήδη διατυπωθεί στο #153 , και βεβαίως περιλαμβάνει το στάτους "σ".
     
  7. Guruni

    Guruni aohuhzp lpzhp

    δεν αντιλεγω οτι την εχεις διατυπώσει, τώρα γιατί θες να το τονίζεις ξανά, δεν ξέρω.
     
  8. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Γιατί προσπαθώ να καταλάβω που κατάλαβες οτι με ξενίζει η μου ξινίζει. Απλά διαφωνώ και εξηγώ γιατί.
     
  9. Guruni

    Guruni aohuhzp lpzhp


    έκατσες και ''χτύπησες'' άνθρωπο-συνομιλητή σου εδώ με αυτό, με την έκφραση αγάπης του για τον γονιό του , το ξενίζει και ξινίζει ήταν light. Ντροπή σου @underherfeet !! (όποια πρόθεση και να είχες)
     
  10. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Η αποψη μου ειναι οτι υπαρχει ηθικη επειδη (ή οπου) δεν υπαρχει αγαπη  
    Μπαμπας ΜΟΥ διαχρονικη λατρεια   
     
  11. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    H πρώτη πρόταση είναι ένα νήμα -πολύ ενδιαφέρον - μόνη της. Περιμένω την εισήγηση για να τοποθετηθώ!
    Η δεύτερη...σου έδωκε το λάικ μου!  
     
  12. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Ερώτηση:

    ...η σκλάβα υποτάσσεται και η υποτακτική υπακούει; Αυτή είναι η διαφορά τους;