Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αγάπη είναι...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κοινωνία' που ξεκίνησε από το μέλος brenda, στις 22 Αυγούστου 2015.

  1. red&black

    red&black Ότι δεν είναι "ξεκάθαρο" μας γίνεται "εμμονή"...

    Αγάπη σημαίνει να βοηθάς να πηγαινει μπροστά και συ να είσαι από πισω Κ όταν το καταφέρει να είσαι δίπλα να της κρατάς το χέρι...το ίδιο θα κάνει και εκείνος/εκεινη την επόμενη φορά...
    Αγαπη σημαίνει Ακόμα Κ αν δεν μπορείς να ακολουθήσεις να προσπάθεις γτ μπορει και θα σου δείξει το δρόμο...Ο ένας τραβάει τον άλλο...
    Στην αγάπη πάντα μα πάντα το εγώ Κ το θέλω το βάζεις πιο κάτω...Στην αγάπη το εγώ γίνεται ΕΜΕΙΣ και το θέλω ΘΕΛΟΥΜΕ...
    Αγάπη είναι στα εύκολα να είσαι ένα και στα δύσκολα μια γροθιά...
    Αγάπη είναι να φωτιζεις το σκοτάδι του/της γτ αξίζει να δεις έστω και στιγμιαία τα μάτια του/της να λάμπουν...να δεις το χαμόγελο στα χείλη του/της που τόσο λατρεύεις...
    Αγάπη είναι να δίνεις Όχι να πέρνεις...Αγάπη είναι να πολεμάς μέχρι τελικής πτώσεως ακόμα Κ αν φοβάσαι...Αγάπη είναι να ρισκάρεις ακόμα και εάν την έχεις πατήσει...ακόμα και να υπάρχει κακό παρελθόν από άλλες ψεύτικες αγάπες...Αγάπη είναι να σου στέλνει Καλημέρα και καληνύχτα (και να γνωρίζεις ότι δεν θα σου απαντήσει)μόνο Κ αι μόνο για να ξέρεις ότι είναι εκεί για σένα ...
    Η αγάπη είναι Πόλεμος Κ στο πόλεμο μόνος δεν πήγε κανείς...Έχει μαύρο και κόκκινο...Έχει σκοτάδι Κ φώς...
    Αγάπη είναι Εσύ και γω...Εγώ και συ...Τπτ άλλο δεν έχει σημασία....τα υπόλοιπα λύνονται όταν υπάρχει το ΕΜΕΙΣ....  
     
    Last edited: 15 Νοεμβρίου 2018
  2. Dimonius

    Dimonius Εγώ είμαι μην απορείς που δεν είσαι εσύ

    Από που να τραβήξω την αγάπη και που να την ισιώσω.Να την φορέσω το βράδυ σε ένα δείπνο που θα τελειώσει πρόσκαιρα ή να την κάμω σκουπίδια από ψεύτικες υποσχέσεις. Να την αλείψω στο ψωμί ένα χειμωνιάτικο πρωινό που χει ζεστασιά . Πλάι σε ένα φιλί να την ζωγραφίσω σαν χρυσάνθεμο λιωμένο από τις κακουχίες και όπως αγκαλιάζουν τα κορμιά την δυσοσμιά να ξεπετιέται και ένα όνειρο. Αλλά πως να την κρατήσω στα χέρια σαν η μάνα μου με παίρνει μαζί της από μικρό παιδί. Πως να την ξεστομίσω στον σκληρό πατέρα μου. Ή φοβάμαι μην μου την αποφύγει σαν δειλός . Σε ένα γράμμα την έκλεισα μήπως και ταξιδεύει παντοτινά να βρει εκείνη. Αναρωτιέμαι πως αγαπούσαν η πως εκδήλωναν την αγάπη τους οι πρόγονοι μας; αν κατάφερναν να σιωπήσουν και εκείνοι στην αποτυχία τους. Ποίος μπορεί να ορίσει την αγάπη; Να την οριοθέτησει και να την κόψει σε άλλες πιο μικρές ψαλιδιές; Να την μεταχειριστεί ως μια σκληρή αλήθεια; ποιος θα μπορέσει να την φέρει μαζί του ένα πρωινό του Νοέμβρη; ποιος είναι τόσο γενναίος που να θέλει να φωνάξει το σ αγαπώ; και ποιος να το πιστεύει; όλα αυτά τα χρόνια παρόλο που οι περισσότεροι συνηθίζουν να λένε πως αγαπιούνται εγώ δεν γνώρισα κανέναν απλά είδα και ένιωσα ανθρώπους να ζουν απο συνήθεια, συγκατάβαση και σκοπούς. .. αλλά τι ξέρω εγώ για το αν αγαπιούνται πραγματικά εκείνοι .δεν ξέρω τίποτα μόνο υποθέσεις κάνω. Δεν εχω καταλήξει ακόμη αν αγαπώ η με αγαπούν. Άλλωστε η αγάπη δεν είναι μόνο ένας ορισμός δεν σημαίνει επειδή μου το είπες πως ισχύει. Και άλλες τόσες μου το έγραψαν το ζωγράφησαν η το τραγούδησαν .Γιατί κανένα από δαύτα δεν στέριωσε; Γιατί ξεβάφτηκαν με τον καιρό αφήνοντας μονο σημάδια και κάποιες στιγμές; τα παραμύθια και τα εγκλήματα πάθους δεν είναι αρκετά για να την δικαολογήσουν με σαφήνεια. οι ποιητές και οι ρομαντικοί δεν ξέρω αν έχουν καταφέρει μέχρι σήμερα να την δαμάσουν. Εγώ κοιμάμαι όρθιος μαζι της και ας θεωρώ πως είναι η ανάγκη για επιβίωση των ανθρώπων (και ίσως μια ακόμη λέξη στο λεξιλόγιο που έτυχε να περιέχει τόσο δυνατά νοήματα και σιωπές)
     
  3. red&black

    red&black Ότι δεν είναι "ξεκάθαρο" μας γίνεται "εμμονή"...

    Πςςςςςςςςςςςςς....τι είπες τώρα βρε παιδί???? 
     
  4. red&black

    red&black Ότι δεν είναι "ξεκάθαρο" μας γίνεται "εμμονή"...

  5. Mr__despicable

    Mr__despicable Regular Member

  6. brenda

    brenda FU very much

  7. prodigal sub

    prodigal sub ΠαΝούργα Premium Member

  8. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

  9. red&black

    red&black Ότι δεν είναι "ξεκάθαρο" μας γίνεται "εμμονή"...

  10. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

  11. p0ltergeist

    p0ltergeist Regular Member

    καπου το ειχα πετυχει, αλλα επειδη δε θυμαμαι και βαριεμαι να ψαχνω θα το γραψω

    "εισαι το σουβλακι μου σε εναν κοσμο γεματο μπαμιες"
     
  12. Maswiz

    Maswiz Premium Member

    Τι ειναι η αγνή αγάπη; είναι το να νοιάζεσαι για κάποιον, να σε ενδιαφέρει να είναι καλά, να μην έχει καθόλου στεναχωριες, να χαμογελάει, να είναι ευτυχισμένος. Να κάνει τα πάντα για να το πετύχεις αυτό με όλες σου τις δυνάμεις. Να είσαι εκεί να διώχνεις τη συννεφιά από το πρόσωπο του, να παίρνει την πίεση από μέσα του, να σκουπιζεις να δάκρυα του, να ηρεμείς την ψυχή του. Να φροντίζεις να του δείχνεις ότι ανά πάσα στιγμή θα είσαι εκεί, πρώτη προτεραιότητα, χωρίς εξαίρεση. Και όλα αυτά χωρίς να περιμένεις κάποια αντάλλαγμα. Να μη περιμένεις την οποία ανταπόκριση για να συνεχίζεις. Το να θέλεις σαν τρελός να είσαι μαζί του για να απογειωθούν όλα, αλλά να μην είναι αυτοσκοπός. Αυτοσκοπός είναι ο άλλος, να είναι καλα.. Ανιδιοτέλεια.. Εξαλλου από ένα σημείο κ μετά παύει να υπάρχει πόνος, παρά μόνο αγάπη και περισσότερη αγάπη....