Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αγένεια

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος íɑʍ_Monkeץ, στις 25 Νοεμβρίου 2016.

  1. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Παρατηρώ, ότι οι υποτακτικοί/ες είναι αγενείς/προσβλητικοί .
    Από την άλλη υπάρχει και μια πλειοψηφία υποτακτικών που δεν είναι καθόλου αγενείς.

    Eίμαι σχεδόν βέβαιη ότι υπάρχουν αγενείς Κ και υπό απλά αναρωτιέμαι αν είναι για το πρόσωπο ή αν είναι για το status του καθένα. Γιατί συμβαίνει άραγε;

    Νταξ, πολλοί από εμάς είμαστε και καλά παιδιά.   *-*

    Ποιοι εκτίθενται περισσότερο οι Κ ή οι υπό;
     
  2. Illustration

    Illustration .... Sandman is looking for your soul.

    Η αποστολη του Κ ειναι να φροντίζει ωστε ο υ να ειναι υπακουος. Τα λαθη διορθώνονται
     
  3. jim28

    jim28 Regular Member

    Χμμμ σωστή είναι η διπίστωση σου. Η άποψη μου είναι πως στο διαδίκτυο το λογικό είναι να υπάρχει ανοχή ως προς κάποια αυθάδεια υποτακτικου.
     
  4. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Πως γίνεται οι υποτακτικοί/ες να είναι αγενείς/προσβλητικοί αλλά μία πλειοψηφία(πόσες πλειοψηφίες υποτακτικών υπάρχουν?) τους να μην είναι?
     
  5. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Όλοι είναι δλδ, αν έβαζα εξ αρχής ότι όλοι είναι αγενείς θα γινόταν χαμός φυσικά, γτ με ρωτάς δε φαίνεται αυτό;
     
  6. Seras Victoria

    Seras Victoria Danger! Danger! High Voltage! Contributor

    Θεωρώ ότι υπάρχουν χαρακτηριστικά των ανθρώπων που πρέπει να έχουν όλα τα στάτους.
    Δεν δέχομαι σαν δικαιολογία το ότι μία υ είναι ανεκπαίδευτη και άρα είναι θέμα χρόνου και σωστού Κ αλλά ούτε δέχομαι έναν Κ ποιότητας κατώτερης του αναμενόμενου.

    Δεν μπορεί μία υ να είναι αγενής και να περιμένει/ουμε τον Κ να της μάθει τα στοιχειώδη ούτε ένας Κ να μην έχει ένα έστω βασικό επίπεδο ανθρώπινης συμπεριφοράς στην συναναστροφή του με τους αλλους ανθρώπους.

    Βελτίωση μπορεί πάντα να υπάρξει αλλά για εμένα ξεκινάμε πάντα πάνω από τη βάση σε τέτοια θέματα.
     
    Last edited: 25 Νοεμβρίου 2016
  7. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Έχω συναντήσει και αγενή και ευγενικά άτομα σε όλα τα στάτους αλλά δεν ξέρω να πω τι είναι οι περισσότεροι.

    Το μόνο συμπέρασμα που έχω βγάλει είναι οτι γενικά το φύλο μου αντιμετωπίζει κάπως πιο εμμονικά και βιαστικά το bdsm από ότι το δικό σου φύλο ασχετως στάτους.
     
  8. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Μπα, θα έλεγα το αντίθετο αυτή την αίσθηση έχω, μπορεί και λάθος θα φανεί. : -)
     
  9. stratos83

    stratos83 Regular Member

    Η ευγένεια συνιστά συχνότατα τον πιο επιδέξιο οπορτουνισμό: μόνο οι ευγενικοί άνθρωποι κατορθώνουν να κρατούν πάντοτε και συγχρόνως όλες τις πόρτες ανοιχτές.

    Παναγιώτης Κονδύλης, 1943-1998, Έλληνας φιλόσοφος
     
  10. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Η αντίληψη μιας αγενούς συμπεριφοράς είναι μεταβαλλόμενη.
     
  11. Lady Nawashi

    Lady Nawashi ...I'll whip your body and kiss your soul...

    Θα έπρεπε πρώτα να ορίσουμε τι θεωρεί ο καθένας μας αγένεια και ύστερα να πούμε τι έχουμε παρατηρήσει.
    Προσωπικά θα συμφωνήσω, θεωρώ ότι ένα αρκετά μεγάλο κομμάτι είναι αγενές.
    Αλλά όχι επειδή δεν χρησιμοποιούν για παράδειγμα πληθυντικό. Έχουν αγενή συμπεριφορά και ορισμένες φορές, προσβλητική. Όχι μόνο σαν υ, σαν άνθρωποι.
     
  12. zoeleene

    zoeleene D̶̸̡̀͏įs̡t̵͞͏o̢̢̕ŗ͝t̨̢e̢͘͜͞͞d̴̸͜͝҉

    ...Η ευγένεια δεν είναι ευθύνη του οποιουδήποτε υποτακτικού. Όπως δεν είναι και ευθύνη του κάθε υπάλληλου. Ή του κάθε νεότερου στους μεγαλύτερούς του.
    Η ευγένεια είναι ευθύνη του ανθρώπινου είδους.

    Εκτός αν μιλάμε για συγκεκριμένο είδος "αγένειας" που υπάρχει, και άρα χρειάζεται διευκρίνιση, το οποίο θα σήμαινε πως -ω, θεοί!- το θέμα αυτό είναι υποκειμενικό.