Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αγένεια

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος íɑʍ_Monkeץ, στις 25 Νοεμβρίου 2016.

  1. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Υπεύθυνη υποκειμενική απάντηση.

    1. Chat. Παράλληλος φορουμόκοσμος, όπου τις σπάνιες φορές που έχω μπει δέχομαι μηνύματα από παντελώς άγνωστα νικς. Ενδιαφέρον ανθρωπολογικά. chat bar visible: no.

    2. Πιμί
    2.1 Oυδέτερα και συμπυκνωμένα, "γεια", "τι κάνεις", "που μένεις;", leave conversation.
    2.2 Αγενή, "σκύψε", "είσαι έτοιμη για μένα;", "σύρσου", από leave conversation μέχρι unleash hell, ανάλογα τα χάπια της ημέρας.
    2.3 Ευγενικά, συνήθως απάντηση, ας είναι "δεν ενδιαφέρομαι, ευχαριστώ". Αν η ανταπάντηση εμπίπτει στο 2.2, well, ας πρόσεχαν. Σημειωτέο ότι με αυτόν τον τρόπο έχω ανοίξει ενδιαφέρουσες κουβέντες με αξιόλογα άτομα κάθε φύλου και στάτους.
    3. Ντικ πικ. Ότι έχει ευχαρίστηση ο καθένας, ή ότι νομίζει ότι έχει πέραση, περισσότερο το συνάντησα στο φετ. Συνήθως σιωπή, ντιλήτ μπαν μπλοκ, αλλά έχω απαντήσει και με πικ μεγαλύτερου ντικ, με την λεζάντα "αυτό είναι το δικό μου". Αποτελεσματικό.
     
    Last edited: 26 Νοεμβρίου 2016
  2. Μυθοπλαστης

    Μυθοπλαστης τώρα που οι λέξεις παλεύουν να με βλάψουν.

    Δεν σας πιστεύω , οτι παίζει κάτι τέτοιο.... βρε που παμε.. βρε που παμε.  
     
  3. Ermioni

    Ermioni Regular Member

    Δε θα μπορούσα να εκφράσω καλύτερα τη γνώμη μου επί του θέματος...Να προσθέσω ότι η ευγένειά μου/αγένειά μου ή ο σεβασμός μου δε φαίνεται από τη χρήση ή τη μη- χρήση του γραπτού πληθυντικού ή του γραπτού μάλιστα σε έναν άσχετο/ άγνωστο που μου έχει στείλει ένα καταβατό και τα απαιτεί όλα αυτά με το καλησπέρα σας...
     
  4. danos

    danos Regular Member

    Βρε αι στο διαολο που υπρχουν αγενης ανθρωποι
     
     
  5. Ermioni

    Ermioni Regular Member

    Άλλοι το χρησιμοποιούν και για να ειρωνευτούν επίσης...
     
  6. Μυθοπλαστης

    Μυθοπλαστης τώρα που οι λέξεις παλεύουν να με βλάψουν.

    συμφωνώ... ( απούσα η γλώσσα του σώματος - μάτια. στάση κορμού κτλπ ) σιγα μην βγαλεις ακρη  
     
  7. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    O ενικός κι ο πληθυντικός δεν έχουν να κάνουν με την ευγένεια, είναι κώδικες συμπεριφοράς στα πλαίσια του πολιτιστικού προφίλ μιάς κοινωνίας.
    Αν ήταν θέμα ευγένειας θα ΄πρέπε να πιστεύουμε πως οι αρχαίοι ημών πρόγονοι ήταν αγενέστατοι στο σύνολό τους.
     
  8. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    Εγώ δεν προβληματίζομαι καθόλου ..
    Προφανώς και η ευγένεια δεν εκφράζεται με τη χρήση πληθυντικού, όχι μόνο εντός αλλά και εκτός Forum ..
    Δλδ επειδή κάποιος είναι Κ προέλευσης θα θεωρήσει αγένεια μία υ προέλευσης (με την οποία δεν έχει Κ/υ σχέση) να μην του μιλήσει στον πληθυντικό?
    Μία προσέγγιση είναι η εξής (την έχω διατυπώσει και αλλού .. και επιμένω σε αυτήν):

    Το status ενός ατόμου δεν είναι μονοσήμαντο, αλλά σχετικό ως προς τη σχέση του με κάποιο άλλο άτομο/α.

    Με απλά λόγια, εγώ είμαι Κ για την υ Μου .. και μόνο.
    Και η υ Μου έχει Κ εμένα .. και μόνο .. (εκτός εάν αποφασίσω κάτι διαφορετικό ..   )
     
  9. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Ο λεγόμενος πληθυντικός αγένειας, σατανικό! 
     
  10. Ermioni

    Ermioni Regular Member

    Μαντλίν ξέρεις τι...δεν έχω δει κανένα μάστερ να απαντάει στην ερώτησή μου (όχι ότι είναι υποχρεωμένοι κιόλας!)...πολύ φοβούμαι μη μας λιθοβολήσουν...   
     
  11. subwhat

    subwhat Gandalf's property, not for sale Contributor

    Ξέρεις πόσοι Κ εδω μέσα, το απαιτούν? Ειδικά στο τσατ!!!!! (ξέρεις νομίζω...)

    Δεν θα το ξεχάσω αυτό, είχα γελάσει πολυ. Τσατ, τρίτη γραμμή, μετά το καλησπέρα
    "Θα με αποκαλείς Κύριο και γράψε ΤΩΡΑ ζητώ ταπεινά συγγνώμη απο εσας Κύριε"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Γέλασαν και οι πέτρες!!!!!!!!!!!!!!!!!
     
  12. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Όταν ήμανε μικρός, 6-7 χρονώ, ήθελα να γίνω αστροναύτης.
    Μόλις ένας κολλητός με είπε αστροναύτη πρώτα τον σφαλιάρισα και μετά έκοψα να λέω πολλά-πολλά για τση αστροναύτες, τα κράτησα για μένα.
    Μετά δεν ήθελα να πάω καν στην Αμερική και πάπαλα...
    Στον δρόμο όμως μέχρι τα 25 μου είχα μάθει πολύ καλή φυσική, σάιενς πώς το λένε..?
    And it had nothing to do with my f@!#$@ business...
    Μια χαρά...