Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αγγελίες Συγκατοίκησης μελών του community

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κοινωνία' που ξεκίνησε από το μέλος Lady in Corslet, στις 27 Μαϊου 2016.

  1. Lady in Corslet

    Lady in Corslet Mind the gap...

    Έχω μιλήσει με διάφορα μέλη κατά καιρούς.
    Πολλά από αυτά λόγω οικονομικών είναι αναγκασμένα να ζουν με τους δικούς τους γιατί δεν μπορούν να ανταπεξέλθουν στις οικονομικές υποχρεώσεις ενός ολόκληρου σπιτιού και ό,τι άλλα έξοδα μπορεί να συνεπάγεται κάτι τέτοιο.

    Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να δυσκολεύουν πολύ και οι συνευρέσεις για sessions ή η διενέργεια άλλων πρακτικών που έχουν να κάνουν με το bdsm ευρύτερα. (Βλ. το να κάνουν κάποιο κλύσμα με την ησυχία τους, το να εκτελέσουν κάποια εντολή που πιθανόν να έχουν, το να έχουν το pet τους κουλουριασμένο στα πόδια τους την ώρα που βλέπουν τηλεόραση ...το οτιδήποτε)

    Δεν ξέρω αν έχει ξανασυζητηθεί κάτι τέτοιο (και αν υπάρχει κάτι αντίστοιχο, παρακαλώ τους mods να διαγραφεί το παρόν νήμα) αλλά πιστεύω ότι θα ήταν χρήσιμο να υπήρχε ένα section με αγγελίες για συγκατοίκηση μεταξύ μελών όπου υπάρχει αλληλοκατανόηση, σύμπνοια και κοινά ενδιαφέροντα κλπ.

    Ποια η γνώμη σας για κάτι τέτοιο?
     
  2. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    Δεν είναι άσχημη ως ιδέα ..
    Το φαινόμενο της συγκατοίκησης, ειδικά στο φοιτητόκοσμο που μένει μακριά σε άλλη πόλη από αυτή της καταγωγής του, είναι τα τελευταία χρόνια κανόνας ..

    Ενδεχομένως όμως κάτι τέτοιο να είναι αρκετά δύσκολο, και να προϋποθέτει ότι οι συγκάτοικοι θα είναι όχι απλά γνωστοί, αλλά κυρίως φίλοι ..
    Γιατί ακόμα και μία "σχέση" συγκατοίκησης στηρίζεται στην αλληλοκατανόηση και φυσικά στις αμοιβαίες υποχωρήσεις ..


    ΥΓ: Λες να βάλω αγγελία συγκατοίκησης το καλοκαίρι που θα μετακομίσω ????
     
  3. Lady in Corslet

    Lady in Corslet Mind the gap...

    Η ιδέα προέκυψε από τις πολλές αγγελιες για συγκατοικηση που έχω δει σε συνδυασμο με το δυσκολο κομμάτι όσων ασχολουνται με το bdsm και τη δυσκολια να συνυπάρξουν ευχάριστα και απελευθερωμένα με άτομα που δεν ασχολουνται με αυτό.
    Προσωπική μου άποψη, σαφώς και να βάλεις  
     
  4. Siren_Peisinoe

    Siren_Peisinoe Ανενεργή επί του παρόντος.

    Χμμμ.
    Είμαι αρκετά σκεπτική για την συγκατοίκηση.
    Αλλά και τι να κανεις;
    Ωραία ιδέα πάντως
     
  5. halkidikiotis

    halkidikiotis reflexology, therapy massage tantra

    Σούπερ νήμα από τα καλύτερα..! Κάποια να έρθω Αθήνα βόρεια προάστια ?? Βέβαια φιλοξενω κ εγώ.
     
  6. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Χαχα καλο.

    Σκέψου να συγκατοικείς με κλεπτομανη....
     
  7. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    γιατι Madam Siren τι προβλημα εχετε?
     
  8. E. Dantes

    E. Dantes Uno, nessuno e centomila

    Καλυτερη μορφη τετοιας συγκατοικησης ισως να ειναι οι τρεις σε μεγαλο σπιτι: μεγαλυτερηδυνατοτητα επιλεκτικης απομονωσης η συγχρωτισμου. Πολλα μεγαλα σπιτια ανω των 100 τ.μ. επειδη ειναι στα αζητητα λογω πιο υψηλου ενοικιου, μπορουν να προκυψουν καλη επιλογη για συγκατοικηση τριων.
    Δυσκολιες ισως ειναι το να ταιριαξουν και οι τρεις, καθως και θεματα χρησης μπανιου (αν το σπιτι εχει μονο ενα) και κοινων χωρων/εγκαταστασεων (πχ τηκεορασης) καθως και το μοιρασμα εργασιων νοικοκυριου και καθαριοτητας.
     
  9. ΠανοςΧανια

    ΠανοςΧανια Regular Member

    πολυ ωραια ιδεα!
     
  10. E. Dantes

    E. Dantes Uno, nessuno e centomila

    Οι κλεπτομανεις κλεβουν κυριως σε μαγαζια και δημοσιους χωρους, εκει ειναι η εξαψη.
    Ισως χειροτερο ειναι να συγκατοικεις με υπνοβατη η με το αντιθετο σου (πχ τσαπατσουλομπιχλας με OCD η υποχονδριο) η με επιδοξο συμμετεχοντα σε talent show.
     
  11. open_mind

    open_mind Regular Member

    Αυτό το τελευταίο ειδικά... χαχαχαχα
    Δύσκολο πράγμα πάντως η συγκατοίκηση, συμφωνώ με τον @manos291 πρέπει να υπάρχει και φιλία.