Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αδέσποτο. Επιλογή ή οχι;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος dina, στις 2 Δεκεμβρίου 2016.

  1. el pastigio

    el pastigio Bis vivit qui bene vivit

    Συμφωνούμε απόλυτα......Η πόρτα και το ριλιζ όμως τι σχέση έχουν.????
     
  2. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Ξαναδιάβασε, έγινε λόγος για "χωρίς εξήγηση".
     
  3. el pastigio

    el pastigio Bis vivit qui bene vivit

    Έχεις δίκιο δεν το πρόσεξα...τότε συμφωνούμε σε όλα.... 
     
  4. Justmeandme

    Justmeandme Status astatus


    1) Και είναι επιλογή και δεν είναι.
    Κοίτα, γενικά είμαι της άποψης πως κανένας άνθρωπος δεν θέλει από επιλογή να είναι μόνος. Η μοναξιά είναι βαρύ φορτίο. Αναγκάζεται λόγω διαφόρων συνθηκών να πορεύεται μόνος του κανείς.

    2) Ανήκεις σε κάποιον γιατί θέλεις να ανήκεις σε Αυτόν/ην τον κάποιο/α. Ναι, υπάρχει η επιθυμία/ανάγκη να ανήκεις αλλά όχι στον καθένα. Δεν στην γεννά και "ταΐζει" ο καθένας την επιθυμία άσχετα αν -ενδεχομένως- υπάρχει μία ροπή προς αυτήν την κατεύθυνση. Αν υπάρχει η ροπή, θέλεις να ανήκεις, το επιθυμείς απλά δεν μπορεί να συμβεί με τον καθένα.

    3) Δεν έχω ιδέα τι μπορεί να συμβαίνει σε κάθε υ που έτσι λειτουργεί/αντιδρά. Κι εμένα με έχει απασχολήσει κατά καιρούς αυτήν η σκέψη. Το έχω δει να συμβαίνει και σε δικό μου υ άτομο. Μάλιστα, σε βαθμό που κατανοώ πλήρως γιατί Κ άτομα δεν θέλουν να σχετιστούν μαζί του κι απωθούνται.
     
  5. Dracon

    Dracon Jack of All Trades & Master of Most...

    Η μόνη υγιής, μη-ψυχαναγκαστική κατάσταση. Άριστη τοποθέτηση.
     
  6. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor