Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αλήθεια, τι θέλουμε, αλλά και τι δίνουμε σε μια D/s σχέση; .

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Vakhos, στις 3 Μαρτίου 2015.

  1. Vakhos

    Vakhos Regular Member

    Πολύς λόγος γίνεται τελευταία και εκφράζονται παράπονα εκατέρωθεν, για την ποιότητα Κυρίαρχων
    και υποτακτικών. Επειδή πιστεύω ότι η ποιότητα , αλλά και η διάρκεια μιας οποιασδήποτε σχέσης
    εξαρτάται από το δούναι και λαβείν, θα ήθελα να σκεφτούμε, τι θέλουμε να παίρνουμε, αλλά και τι
    είμαστε διατεθειμένοι να δώσουμε, ώστε να υπάρχει ισορροπία συναισθημάτων, μέσα στην ασυμμετρία
    της σχέσης.

    Προσωπικά έχω εκφράσει σκέψεις πάνω στο θέμα αλλά θα τοποθετηθώ αργότερα με λεπτομέρειες.
    Θα είναι πολύ ενδιαφέρον να συγκεντρώσουμε απόψεις από όλα τα φύλλα και όλα τα στάτους.
     
  2. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Εγω ενα εχω να πω.....Επειδη ο ανθρωπος απο την φυση του ειναι αχαριστος και οτι και να εχει δεν του ειναι αρκετο ποτε ποτε (και οχι μονο τα μπρατιδια),
    καλο ειναι να συνεχιζουμε να γκρινιαζουμε για το θεμα για να εχουμε και με κατι να ασχολουμαστε τελος παντων βρε παιδι μου εδω μεσα!!!!!        
     
  3. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    πιστευω οτι το θεμα υπερβαινει το κ/υ και ειναι γενικοτερο. τα ιδια παραπονα εκφραζονται και στο βανιλοκοσμο.
     
  4. Vakhos

    Vakhos Regular Member

    Ναι αλλά εδώ υπάρχει η μαγική ασυμμετρία, που για πολλούς γέρνει τη ζυγαριά μονόπατα.
    Οπότε αξίζει να το εξετάσουμε έτσι.
     
  5. Vakhos

    Vakhos Regular Member

    Είναι βολικό όπως το θέτεις, αλλά δε λείπουν και θέματα προς ασχολία νομίζω.
     
  6. lexy

    lexy .ti.va.

    Το κουβάρι ευθύνεται.

    Μπλέχτηκε το κίνκυ με το BDSM, σα να μπλέκεις συνθετικό με κασμίρ - η σειρά τυχαία. Το τοπ μπλέκεται με το Κ, το μπότομ με το υ, το υ με το σκλαβί... μπλεξίματα, γενικώς.

    Δεν πιστεύω πως οφείλεται στις υψηλές, εκατέρωθεν, προσδοκίες. Οφείλεται στις "ό,τι να'ναι" προσδοκίες.
     
  7. Τα πάντα ρει.
     
  8. Ana Steel

    Ana Steel 7.585,145,542...

    Θέτοντας ως δεδομένο, ότι οποίο "τίτλο" και αν φέρει ένας άνθρωπος, δεν παύει να έχει κλειδωμένους σκελετούς στην ντουλάπα του. Είναι λογικό να μεταφέρει ανασφαλειες, φόβους, ψυχικά σημάδια σε κάθε σχέση του.
    Τώρα γιατί έχουμε την πεποίθηση πως ο κάθε κυριαρχικος-κυριαρχος είναι και ο απόλυτα σωστός είναι μεγάλη απορία...
    Απλη μεγέθυνση λοιπόν των σχέσεων ανδρών και γυναικών στα πλαίσια τις bdsm σχέσης...
    Μάλλον ζητάμε περισσότερα από αυτά που είναι διατεθειμένος να μας δώσει ο άλλος. Και όταν ανακαλύψουμε ότι δεν μπορεί να μας τα προσφέρει τον στήνουμε στην γωνία και του χρεώνουμε όλα τα αρνητικά...
     
  9. Καλό είναι να προσγειωνομαστε στην πραγματικότητα πολλές φορές. Έχουμε πολλές απαιτήσεις καμιά φορά και δεν είναι καλό αυτό.
     
  10. Ana Steel

    Ana Steel 7.585,145,542...

    Αναμφίβολα έχεις δίκιο... Αλλά τις περισσότερες φορές δεν το κάνουμε.. Και αυτό γίνεται το κομβικό σημείο, εκκίνησης πολλών προβλημάτων..
     
  11. Vakhos

    Vakhos Regular Member

    Εμείς τι έχουμε δώσει;. Μήπως και ο άλλος έχει την ίδια ανάγκη με μας;. Το κουβεντιάζουμε;.
    Προσπαθούμε να το λύσουμε;.
     
  12. Πολύ σωστά. Εντωμεταξυ δεν ξέρω εάν είναι σχετικό με το θέμα αλλά έχει χαθεί η μαγεία του αγνώστου, η μαγεία να πας για καφέ με κάποια -ον και να μην γνωρίζεις τι γουστάρει ο άλλος. Και μετά μαζί να ανακαλύπτει ο ένας και ο άλλος σιγά σιγά τα ερωτικά τους μονοπάτια τα οποία μαζί θα περπατήσουν και θα ανακαλύψουν, εξερευνήσουν. Ακόμα και από την αρχή, ξεχνώντας τις οποίες εμπειρίες και γνώσεις τους. Και ίσως έτσι ανακαλύψουν και καινούργια πράγματα.