Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αλλαγές λόγω...Εγκυμοσύνης...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Whip_Holder, στις 27 Νοεμβρίου 2011.

  1. Whip_Holder

    Whip_Holder Regular Member

    Ήταν 1 Οκτώβρη.Έρχεται με το χαριτωμένο νυχτικό της,τα μαλλία μαζεμένα σαν μπαλαρίνα.Έπινα μπύρα στο μπαλκόνι ακούγοντας lynyrd skynyrd.Ήταν ενα ήσυχο βράδυ με ενα ωραίο αεράκι...Με πλησιάζει με το γλυκό της χαμόγελο.
    -Μπορώ να Σας απασχολήσω λιγάκι Κύριε?
    Της έγνεψα να έρθει στα γονατά μου...Πήρε βαθιά ανάσα...

    -Κύριε...Είμαι έγκυος!
    Την κοίταξα και το προσωπό μου φωτίστηκε.
    Απο τότε η μικρή μου σκλάβα είναι πολλές ώρες ξαπλωμένη γιατί υπάρχει μια δυσκολία.
    Μια μέρα μαγείρευα,φασολάκια,με φακιόλι-για να γελάει είμαι Κύριος/καραγκιόζης- και στην ηρεμία του μεσημεριού μου λεεί:
    -Κύριε θα ήθελα να βρείτε άλλη σκλάβα.Εγω είμαι ανίκανη.
    Την κοιτάω βαθιά στα μάτια.Της χαιδεύω το κεφάλι.
    -Μικρή.Εξηγησέ το μου αυτό.
    -Δεν μπορώ να Σας υπηρετήσω,να είμαι υποταγμένη,να Σας κάνω αυτά που έκανα.(Ο φόβος της για το άγνωστο που έρχεται...)
    -Μικρή μου αν ήθελα μόνο εκείνα θα έπαιρνα μια sub και μια οικιακή βοηθό.Αφού μου ξεκουράζεις το μυαλό,αφληνεσαι σε εμένα,με ηρεμείς,με ακούς η υποταγή σου συνεχίζεται.
    Χαμογέλασε,έκλαψε να ηρεμήσει και κοιμήθηκε χαλαρή.
    Και θα αναρωτιέστε γιατί τα λεω ολα αυτά.
    Πιστεύω οτι πολλοί Κ θα συμφωνήσουνε με αυτήν την προσέγγιση.
    Η υποταγή δεν έχει αξία μόνο απο πράξεις αλλά ακόμα και αν αλλάξουνε πολλά λόγω συγκεκριμένων καταστάσεων που δεν είναι άρνηση της υ ή της σ τότε αν συνεχίζετε να προσπαθείτε να ακούτε σε άλλο πλαίσιο κανόνων,να έχετε την ίδια ψυχοσύνθεση τότε δεν σταματάει η υποταγή.Η υποταγή για μένα σταματάει με την άρνηση ή με την μη πηγαία ανάγκη πια να έχετε αυτόν τον ρόλο.
     
    Last edited: 27 Νοεμβρίου 2011
  2. Απάντηση: Αλλαγές λόγω...Εγκυμοσύνης...

    Κατ'αρχάς εύχομαι να πάνε ολα καλά!
    Κατά δεύτερον τέλεια περιγραφή και συμφωνώ απόλυτα με οσα είπατε.
     
  3. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Αλλαγές λόγω...Εγκυμοσύνης...

    Κατ'αρχην σας ευχομαι να υποδεχθειτε το μωρο σας με το καλο, να ειναι γερο και αυτο και η μελουσσα μαμα του.
    Η υποταγη συνεχιζεται φυσικα με μια μικρη διακοπη μονο σε καποια "πρακτικα"κομματια και τιποτα αλλο.
     
  4. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Αλλαγές λόγω...Εγκυμοσύνης...

    αποκαλυπτομαι στον Whip_Holder
    πραγματικος Κυριος !!!
     
  5. gaby

    gaby Guest

    Απάντηση: Αλλαγές λόγω...Εγκυμοσύνης...

    Υπέροχα νέα, εύχομαι τα καλύτερα  

    Αν και μη Κυρίαρχη, συμφωνώ με αυτή την προσέγγιση γενικά στα απρόβλεπτα και πάντα είχα τη γνώμη ότι σε μια καλά στημένη σχέση Κυριαρχίας - υποταγής τα απρόοπτα κάθε μορφής είναι διαχειρίσιμα, ακριβώς επειδή η Κυριαρχία και η υποταγή είναι στην ψυχή και στη σχέση και μπορούν να εκφράζονται σε κάθε περίπτωση με τον τρόπο που ταιριάζει.

    Είναι προνόμιο, κατά τη γνώμη μου, για την σκλάβα να ζει τέτοιες στιγμές με τρόπο που ταιριάζει στις ανάγκες της και με συναισθηματική ασφάλεια και είναι πολύ όμορφο να χαίρει αυτού του προνομίου.

    Όμως, αν μου επιτρέπετε, θα ήθελα να ρωτήσω τι σημαίνει για σας "άρνηση υποταγής";
     
  6. Anthimos

    Anthimos New Member

    Απάντηση: Αλλαγές λόγω...Εγκυμοσύνης...

    Άψογος σε όλα!
    Συγχαρητήρια  
     
  7. x4670

    x4670 New Member

    Απάντηση: Αλλαγές λόγω...Εγκυμοσύνης...

    με το καλο να ερθει..
    οντως ειναι κατι ομορφο απλα θα υπαρξει μια διακοπη και ολα θα φτιαξουν παλι...
     
  8. BitterSweat

    BitterSweat Premium Member

    Απάντηση: Αλλαγές λόγω...Εγκυμοσύνης...

    υπομονή και επιμονή. τα έχετε όλα και οι 2. σας εύχομαι ότι καλύτερο, ειδικά από εδώ και μπρος και προσοχή με τον/την κυρίαρχο που έρχεται με σκοπό να υποτάξει και τους 2 σας    
     
  9. xplod

    xplod Regular Member

    Απάντηση: Αλλαγές λόγω...Εγκυμοσύνης...

    Είμαι σίγουρη ότι θα είναι το καλύτερο μπεμπέ του κόσμου..με τέτοιους γονείς!    
    Με το καλό παιδάκια!
    Υ.Γ: Να μου προσέχεις το κορίτσι κύριος!!!!!   
     
  10. Whip_Holder

    Whip_Holder Regular Member

    Απάντηση: Αλλαγές λόγω...Εγκυμοσύνης...

    Αρχικά,ευχαριστούμε για τις ευχές.
    xplod α δικό σου είναι το κορίτσι?Και έψαχνα να βρω ποιανής είναι!Χαζό!
    tender lilly με χαρά να στο αποσαφηνίσω!
    Άρνηση υποταγής για μένα είναι όταν δεν έχει αλλάξει μια κατάσταση αλλά ο/η σκλάβος/α να μην θέλουνε πια να ακολουθούνε εντολές,να μην ακούνε,να μεταβληθεί η συμπεριφορά γενικά μια μεταβολή της κατάστασης.'Αλλωστε εχω δηλώσει οτι τουλάχιστον εγω-αφού ρώτησες την δική μου άποψη-απαιτώ όταν αντιμετωπίζει ο/η σκλάβος/α κάποιο πρόβλημα,έχει κάποια ένσταση να την εκφράζει.Το θέμα και την διαφορά την ορίζει ο τρόπος που θα γίνει αυτό.
    Αν,σου γεννηθεί κάποια απορία με χαρά να στο διευκρινήσω!
     
    Last edited: 28 Νοεμβρίου 2011
  11. Απάντηση: Αλλαγές λόγω...Εγκυμοσύνης...

    Με το καλο να ερθει το νεο μελος της οικογενειας στην ζωη.
    Οσον αφορα την αντιμετωπιση σας,για αλλη μια φορα σας παραδεχομαι.

    Σημαινει οτι η σχεση ειναι βασισμενη σε καλα θεμελια κ οτι κυριως ο Κ μπορει να διαχειριστει ολες τις εκτακτες στιγμες.
    Να ειναι γερο κ τυχερο το παιδακι σας ανεξαρτητως φυλου αν και ξερω τι θελετε κατα βαθος!
     
    Last edited: 28 Νοεμβρίου 2011
  12. angel42

    angel42 Regular Member

    Απάντηση: Αλλαγές λόγω...Εγκυμοσύνης...

    Θα ήθελα κι εγώ με τη σειρά μου να Σας ευχηθώ καλή συνέχεια και χαρούμενες αφίξεις στο σπιτικό Σας...