Αλληλεπίδραση (?)

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος subwhat, στις 7 Οκτωβρίου 2017.

1. lexy

lexy Member

Γιατί κολακεύεστε ή βεβαιώνεστε και δεν χαίρεστε μόνο;

tithon likes this.
  2. cadpmpc

cadpmpc Member

@lexy
    Οι φούθκες, αργά ή γρήγορα, είναι για να θπάνε...
    Αυτόθ είναι ο ρόλοθ τουθ....

Όσο πιο γρήγορα τόσο πιο καλά...
    Ακόμα και αν είναι πανέμορφες και βολεψιάρικες...
    Αλλιώς θα ήταν κάτι άλλο, ξέρω γω, βάρκες, καρότσια, μολύβια, παπούτσια, τέτοια...
    Αααα... δεν βλέπουν όλοι ούτε όλες τις φούσκες ούτε όλα τα μεγέθη τους και τα χρώματά τους τα λαμπιριστά...
    Γενικά όμως, όποιοι βλέπουν φουσκες να τις σπάνε...

lexy likes this.
  3. tithon

tithon Member

αυτό. η λέξη μου έλειψε.

lexy likes this.
  4. margarita_nikolayevna

margarita_nikolayevna ...the moon has turned to gold!

5. margarita_nikolayevna

Ξέρω 3 άτομα μόνον που το έχουν πει αυτό ανοικτά, συμπεριλαμβάνοντας τον εαυτό τους :)
    Έχω τη χαρά και την τιμή να τα ξέρω και τα τρία προσωπικά :)
    Έχω την τύχη να τα αγαπάω και τα τρία και να με αγαπάνε :)
    Σμουτς :love:

6. margarita_nikolayevna

Επειδή είναι ερωτήματα που με έχουν απασχολήσει χρόνια (και still going :) ), σκέφτηκα ότι ίσως θα ήθελες να δεις ότι όντως έχεις μόνη σου τις απαντήσεις σε αυτά που σε ενοχλούν :)
    Είπες ότι δεν υπάρχουν δυο ίδιοι άνθρωποι. Και σωστά :)
    Άρα ακόμη και αν υπάρχει η ερμηνεία του "ίδιου", ξέρεις ότι δεν ισχύει. Αν κάποιοι θέλουν να την πιστεύουν, κάνουν λάθος. Τι να κάνουμε όμως; Υπάρχουν και άνθρωποι που δεν τους αρέσει λέει η καλοψημένη μπριζόλα!! Είναι δυνατόν;;;;;;; (Οκ, κόβω το χιουμοράκι κι επανέρχομαι :) )

Επίσης, όπως λες, κανένας δεν φιλτράρει με τον ίδιο τρόπο. Άρα η ομοίωσις, σε επίπεδο αντίληψης είναι αδύνατη. Ακόμη και αν σε επίπεδο συμπεριφοράς λοιπόν υπάρχουν ομοιότητες, αφού δεν υπάρχει ίδιο σε επίπεδο αντίληψης, δεν υπάρχουν ταυτόσημοι άνθρωποι. Εξ ου και η ταυτότητα είναι κάτι το μοναδικό.

Όσο και αν αντανακλούν, πάντα υπάρχει μέσα στην αντανάκλαση το προσωπικό στοιχείο του καθενός, όπως λες :)

Μπορώ να δω όμως μια περίπτωση που η αναπαραγωγή, για κάποιο διάστημα (που ποικίλλει από άτομο σε άτομο), μπορεί να γίνεται και να είναι αποδεκτή, από μένα τουλάχιστον: βλέπω ότι κάνεις κάτι καλύτερα από μένα, πχ ο Κ κάνει κάτι καλύτερα από μένα. Θέλω κι εγώ να το κάνω έτσι. Δεν μπορώ όμως. Γιατί ακόμη δεν ξέρω, δεν έχω την απαραίτητη γνωσιακή δομή, δεν έχω σπάσει την αδράνεια της προηγούμενης συμπεριφοράς μου επί αυτού, δεν ξέρω ρεπαιδιμου πώς να το κάνω. Τότε, μια λύση (εγώ την έχω χρησιμοποιήσει προσωπικά) είναι να αναπαράγω. Κώδικα όπως προειπώθηκε πολύ εύστοχα. Αναπαράγω σχεδόν άκριτα.Χμ, είναι άκριτα; Όχι δεν είναι. Γιατί έχω βάλει την επιθυμία του "εγώ θέλω να κάνω κάτι όπως Εσύ γιατί θεωρώ ότι το κάνεις καλύτερα από μένα". Άρα έχω κρίνει, ιεραρχήσει, επιλέξει, απλώς "μηχανοποιώ" μέρος της διαδικασίας μέχρι να την κάνω δική μου. :)

cadpmpc, lexy and estelwen like this.
  7. subwhat

subwhat This property is not for sale

Ακατανόητο μου είναι γτ δεν τρώνε καλοψημενη την μπριζόλα. Αν διακρίνω όμως κάτι που μου είναι ακατανόητο,δεν σημαίνει ότι το καταδικάζω.
    Το συζητάω για να το κατανοήσω.

Ως προς τα υπόλοιπα. Ενδιαφέρουσα η εκδοχή της αναπαραγωγής που ανέφερες. Μάλλον την εντάσσω σε αυτό που ανέφερα προηγουμένως