Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αμεσότητα επικοινωνίας, εκφράζουμε αυτό που θέλουμε και αν όχι γιατί;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Firstime, στις 8 Δεκεμβρίου 2016.

  1. Firstime

    Firstime New Member

    Σωστα ωρες ωρες μιλωντας εδω μεσα,νομιζω οτι οι περισσοτεροι.....οχι μονο παντρεμενοι.......σου λενε αυτο που διαισθανθουν οτι θελουν να ακουσεις....αυτο βεβαια μπορει να ισχυει για ολες τις γνωριμιες ....οχι μονο εδω.....
    Ειναι τοσο δυσκολο τελικα...να πουμε αυτο που θελουμε....και να θελουμε αυτο που θα πουμε????
     
  2. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Εμάς ρωτάς;  
     
  3. gaby

    gaby Guest

    Η τελευταία σας πρόταση αξίζει το δικό της νήμα, τόσο ουσιαστική.

    Αν είναι και Κ και γκόμενος μπορεί να μη σας το βγάζει ποτέ, πιθανότατα θα το νιώθετε όλη μέρα εφόσον το άλλο πρόσωπο είναι Κ και να σας έχει αναλάβει.
     
  4. Firstime

    Firstime New Member

    Ρωταω ολους ....τι ωθει καποιον να πει αυτο που ο αλλος θελει να ακουσει την δεδομενη στιγμη.....? Ιδιοτελεια...? Διαθεση για παραπλανηση..? Εσκεμενη ή οχι.....το αποτελεσμα οπως και να εχει πληγωνει...
     
  5. Firstime

    Firstime New Member

    Ας το θεσουμε λοιπον σε δικο της νημα...θα εχει ενδιαφερον
     
  6. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Κοροϊδία.
     
  7. _voltage_

    _voltage_ Ιδιόκτητη. Contributor

    Το στερητικο "α" ανεξάρτητα από ποια λέξη το ακολουθεί.
     
  8. Firstime

    Firstime New Member

    Μπορει.....δεν θελω να το πιστεψω....ειμαι ακομη ρομαντικη ψυχη μαλλον
     
  9. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Κι εγώ αλλά τα μάτια μου τα έχω ανοιχτά. Αυτά.
     
  10. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Μια δίκη προθέσεων δεν βοηθάει ιδιαίτερα, ο καθένας το κάνει για δικούς του λόγους.
    Από την άλλη, αν ο "δέκτης" έχει ήδη προκαθορισμένο μέσα του τι θέλει να ακούσει την δεδομένη στιγμή, προφανώς και θα απογοητευτεί και θα πληγωθεί άσκοπα - για την ακρίβεια, ο ίδιος θα έχει πληγώσει τον ίδιο του τον εαυτό.
    Θεωρώ καλύτερη τακτική να ακούει κανείς με όσο γίνεται λιγότερες προσδοκίες, με ανοικτά τα μάτια και τα αυτιά του μυαλού.
     
  11. Top30Thessaloniki

    Top30Thessaloniki New Member

    Ψάχνοντας ψύλλους στα άχυρα θα το ονόμαζα όλο αυτό. Είναι μια παραπλάνηση και από τις δυο πλευρές ότι θα υπάρξει μια τέλεια χημεία, γιατί και οι δύο πλευρές θέλουν να βρουν το τέλειο. Η αλήθεια όμως δεν αργεί να έρθει η να εμφανιστεί μπροστά μας. Ότι ποτέ δε θα υπάρχει το τέλειο. Εκεί αποφασίζουμε άμα θα αποχωρήσουμε η άμα συμβιβαστούμε.

    Υ.Σ. Ελπίζω να μη το έχασα κάπου το θέμα
     
  12. AuroraBorealis

    AuroraBorealis Άπαντα είναι μπίζνες

    Ένα ψέμα και ο λόγος που έχει ειπωθεί μπορεί να πληγώσει πολύ, ίσως τα ψέματα τις περισσότερες φορές να πληγώνουν αλλά υπάρχουν και ψέματα που κάνουν το αντίθετο, προσωπικά αμφισβητώ το ότι το αποτέλεσμα είναι όπως και να έχει αυτό που λες.

    Έχεις μετρήσει πόσες φορές έχει ακούσει/διαβάσει τα:

    Αυτό ήταν το τελευταίο μνημόνιο, δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι στις συντάξεις.
    We take your privacy seriously.
    Με μία σταγόνα fairy καθαρίζεις 100.000 πιάτα.

    Πάρα πάρα πολλές φορές ένα ψέμα κάνει ένα αναπόφευκτο αποτέλεσμα να είναι πιο διαχειρίσιμο - κάπως λιγότερο επώδυνο.

    Μερικές φορές είναι απαραίτητο για το ξεκόλλημα - διάθεση για πειραματισμό. Ουκ λίγες φορές έχω ακούσει τα "μου είπες ότι δεν θα πονέσει πολύ" και "μου υποσχέθηκες ότι δεν θα μου βάλεις δάχτυλο εκεί" στα οποία είναι πολύ σπάνιο το να μη προστεθεί ένα "αλλά ήταν ωραία, θέλω να το ξαναδομικάσουμε".

    Έχεις ποτέ ακούσει για το placebo στο bdsm? πολλές φορές το ψέμα είναι απαραίτητο για την ονειρική πραγμάτωση του ιδανικού στο bdsm του άλλου. Όταν κάποια πχ το έχει ένα και μοναδικό σκοπό να πηδηχτεί με μονόκερο και δεν πρόκειται να υπάρξει ευτυχία και ολοκλήρωση διαφορετικά, άσχετα που δεν έχει δει ποτέ μονόκερο γιατί ποτέ δεν υπήρξε μονόκερος, άσχετα που ενώ η σκέψη του μεγέθους του μονόκερου την κάνει να στάζει ανατομικά δυσκολεύεται να δεχθεί μέσα της τρια δάχτυλα, το να την πείσεις ότι απέναντι της έχει ένα pedigree μονόκερο και αχ και βαχ και θα'ναι σαν να σου μπαίνει η άνοιξη, δεν πληγώνει.

    Είναι πολλές φορές που ένα 5χρόνο θα δεχτεί πιο εύκολα ότι ο αι βασιλής είναι υπάλληλος της coca cola από ότι ένας 50χρονος/η bdsmer, γιατί να του/της καταστρέψεις το όνειρο ?