Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

"Αμηχανία"

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Lady_No, στις 7 Μαϊου 2010.

  1. Lady_No

    Lady_No Regular Member

     

    Ποιά είναι η αντίδραση σας στην περίπτωση που στην παρέα σας η οποία δεν έχει ιδέα για τις προτιμήσεις σας αναφέρετε ώς θέμα ταμποο το Σ/μ. Συμετέχετε περιπαιχτικά, προσπαθείτε να αλλάξετε θέμα ή δηλώνετε με ήπιο τρόπο ότι δεν θα σας πείραζε μία τέτοια εμπειρία?
     
  2. Maley

    Maley Contributor

    Απάντηση: "Αμηχανία"

    ελα μωρε s/m και μαλακιες τωρα..τι ειναι αυτα που λετε βρε παιδια..ανωμαλοι εισαστε..(λεμε τωρα)
     
  3. Απάντηση: "Αμηχανία"

    Δεν συνηθίζω να μιλάω με τις φίλες μου, τα των ερωτικών μου.Ποτέ δεν το έκανα.Οπότε σε μια τέτοια συζήτηση που θα γινότανε μπροστά μου το πιθανότερο είναι να έλεγα πως το τι κάνει ο καθένας στην ερωτική του ζωή είναι δικό του θέμα και δεν αφορά κανέναν.
    Να συμπληρώσω όμως, με αφορμή την φωτογραφία που ετέθη στο νήμα, πως ακόμη και η γιαγιά που την βλέπουμε να πλέκει μπορεί το κρεββάτι της να παίρνει φωτιά να βγάνουν τα μαστίγια κτλ.Και να είναι και πιο s/m από την αλυσοδεμένη δίπλα.Δεν σημαίνει πως ότι προκαλεί ειναι και καλύτερο.
     
  4. XplorR

    XplorR Regular Member

    Απάντηση: "Αμηχανία"

    Φοβερό θέμα!!
    Τρελαίνομαι για το γεμάτο υπονοούμενα ανασήκωμα των φρυδιών!!! 
     
  5. Brand

    Brand The Most Successful Delete

    Αν και δεν μου έχει τύχει σε τέτοιο επίπεδο, συνήθως απλά δεν συμμετέχω. Δεν έχω υποχρέωση άλλωστε. Εξάλλου υποψιάζομαι πως με τα μυαλά που κουβαλάω, όσοι με γνωρίζουν θα απέφευγαν να με ρωτήσουν κάτι συγκεκριμένο.
     
  6. atasai

    atasai Regular Member

    Η εμπειρία μου λέει ότι οι άνθρωποι που συνήθως ξεκινούν τέτοιες κουβέντες εναντίον των "ανωμαλιών", είναι ενοχικοί κρυφο-"ανώμαλοι" που ψάχνουν να ακούσουν καμιά διαφορετική γνώμη μπας και το διαχειριστούν (ναι το ξέρω ότι είμαι υπερβολική, αλλά το έχω βιώσει ουκ ολίγες φορές με συνοδεία εκμυστήρευσης στην πορεία.λολολολ).

    Δεν υπάρχει λόγος αμηχανίας, λοιπόν. Μπορείς απλά να τσιμπάς μαγουλάκι λέγοντας "ατιμούλικο"!
     
  7. danos

    danos Regular Member

    Απάντηση: Re: "Αμηχανία"

    Με κάνεις και κοκκινίζω   
    Πάντως ασχέτως αυτού και αν και έχει ξανασυζητηθεί το θέμα αυτό , πιστεύω ότι κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να δώσει εξηγήσεις για την σεξουαλική του ζωή
    Σε προσωπικό επίπεδο οι φίλοι μου ξέρουν με τι ασχολούμαι
    Όταν τυχαίνει συζήτηση με άσχετους η αδιάφορους προς εμένα, απλά τους δουλεύω:tongue2:
     
  8. whipmarks

    whipmarks Regular Member

    Θημηθηκα την εποχη που υπηρχαν ακομα σινεμα που παιζαν πορνο.Που και που παιζαν και ταινιες s/m,θυμαμε χαρακτηρηστικα οταν ανδρες Υποταζαν γυναικες η αιθουσα ηταν γεματη ενω ταινιες στυλ Helga η Αφροδητη με τις γουνες η αιθουσα ηταν αδεια.Εξαρτατε λοιπων και απο πια σκοπια βλεπει κανεις το αντεικημενο.Αλλα απο την αλλη δεν υπαρχει και λογος να συζητας με ατομα τα οπια δεν κατεχουν το αντεικημενο..
     
  9. Syrah

    Syrah Contributor

    Οι στενοί μου φίλοι και φίλες γνωρίζουν τις σεξουαλικές μου προτιμήσεις από πολύ μικρή ηλικία. Σε ανθρώπους με τους οποίους δεν διατηρώ ιδιαίτερα στενούς δεσμούς δεν κάνω λεπτομερείς αναφορές, εντούτοις εννοείται πως αν ερωτηθώ σχετικά ή αν προκύψει συζήτηση επί του θέματος, τοποθετούμαι με ειλικρίνεια.

    Υπήρξε άλλωστε αυτός ανέκαθεν για εμένα ο πλέον αποτελεσματικός τρόπος εύρεσης ερωτικών συντρόφων με συμβατά status.

    Επίσης σε αρκετά μικρότερη ηλικία διατηρούσα s/m εξοπλισμό σε διακριτικά μέρη του σπιτιού μου, όχι όμως "κρυμμένο" από τους γονείς μου. Γενικώς, είμαι διακριτική αλλά δεν κρύβομαι.
     
  10. Lady_No

    Lady_No Regular Member

    Απάντηση: Re: "Αμηχανία"

    Θα ήταν ενδιαφέρον να μας πείς πώς άρχιζες την κουβέντα όταν η ερώτηση ήταν αν ασχολήσε..
    Αυτό με τον εξοπλισμό που ανέφερες μου θύμισε το δικό μου παρελθόν, δεν ξέρω αν είχε σχέση με τις σεξουαλικές μου προτιμήσεις αλλά απο πολυ μικρή έκανα συλλογή απο χειροπέδες...
     
  11. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: "Αμηχανία"

    ποτε δεν ντραπηκα για τις οποιες επιλογες μου και παντα τις κοινοποιω με θαρρος και ειλικρινεια.
    εδω δηλωνω αντιδημοκρατης το bdsm θα κολλησω ?
     
  12. larcenciel

    larcenciel Regular Member

    Απάντηση: "Αμηχανία"

    σε καποιους συγκεκριμενους φιλους δεν εχω προβλημα να τους μιλισω αφου και αυτοι κουβαλαν τα ιδια μυαλα με μενα.
    Σε ατομα ξενα αποφευγω να παρω θεση ,δεν επιθυμω να γινομαι θεμα συζητησης,οχι πως αν το μαθαιναν θα ειχα τρομερο προβλημα ,ξερουν αλλωστε οτι γενικα ειμαι στον κοσμο μου.