Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

"Αμηχανία"

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σαδομαζοχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Lady_No, στις 7 Μαϊου 2010.

  1. Mist

    Mist New Member

    Απάντηση: "Αμηχανία"

    συνήθως δεν μιλάω για αυτά τα θέματα,όσες φορές αναφέρθηκε κάτι τέτοιο σε συζητήσεις,όλοι την ίδια απάντηση είχαν..μα καλά,ανώμαλη είσαι;(ναι,αλλά ας μην το κάνουμε θέμα)με 1-2 άτομα μπορώ να συζητήσω για τέτοια.
     
  2. Raistlin26

    Raistlin26 Regular Member

    Απάντηση: "Αμηχανία"

    Γενικά η συγκεκριμένη συζήτηση δεν τυχαίνει τόσο εύκολα... κυρίως τυχαίνει όταν την προκαλέσω εγώ. Για δυο λόγους... Πρωτον ειναι ενας πολυ καλος τρόπος οταν στην παρεα υπαρχουν και πιο αγνωστα ατομα να δεις τις αντιδρασεις ωστε να ξεχωρισεις υποψιφιες σκλαβες  
    Ο άλλος λόγος ειναι απλα και μονο για να ικανοποιησω την ματαιοδοξια μου, βλέποντας φίλους (συνήθως καλους) , απο την μια να κατακρινουν την "ανωμαλία" που κουβαλαω, και απο την αλλη να θελουν να μάθουν και αλλα, εμπειριες, σκηνες, λεπτομέριες.  
     
  3. badkitty_slave

    badkitty_slave New Member

    Απάντηση: "Αμηχανία"

    Επειδή γενικότερα έχω ένα θέμα με τα κοινωνικά στερεότυπα(τα απεχθάνομαι!) θα υποστίριζα με θέρμη την άποψη ότι είναι επιλογή του καθενώς και κανείς δεν έχει το δικαίομα να κρίνει τις επιλογές του άλλου! Άλλωστε πολλοί από αυτούς στην πραγματικότητα πολύ θα ήθελαν να ήταν τόσο απελευθερομένοι ώστε να πειραματίζονται!
     
  4. deepscan

    deepscan New Member

    Απάντηση: "Αμηχανία"

    μιλάω πολύ ειλικρινά με ανοιχτόμυαλους vanilla φίλους μου, καθόλου με κλειστόμυαλους vanilla φίλους μου και όσο για τους απλούς γνωστούς, σε περίπτωση που αναφέρονταν σε μια άσχετη συζήτηση με χλευαστικό για οποιοδήποτε kink τρόπο, θα τους απαντούσα αυτό που πιστεύω: "whatever works".
     
  5. MasseurAthens

    MasseurAthens Regular Member

    Απάντηση: "Αμηχανία"

    Όπου φίλες, βάλτε φίλους.

    Αυτά
     
  6. θάλασσα

    θάλασσα Regular Member

    Απάντηση: "Αμηχανία"

    Συνήθως προκαλώ τέτοιου είδους συζητήσεις.. με ενδιαφέρει να ακούσω πως αντιμετωπίζουν την σεξουαλικότητα τους οι άνθρωποι..
    Ανοίγομαι μέχρι ένα πολύ συγκεκριμένο σημείο ουτώςωστε να νιώσει ο άλλος οτι του δίνω έστω την ελάχιστη τροφή για να ανοιχτεί κι αυτός..

    Δε μου αρέσει να μοιράζομαι σε παρέες το φετιχ μου και παρόλο που τις φίλες μου δεν τις θεωρώ στενόμυαλές, απο σχετικές συζητήσεις που πήγε η κουβέντα προς τα εκεί καταλαβα οτι δεν θα το έπαιρναν καλά αν τους μιλούσα για αυτό

    Θέλω να μπορώ να συζητάω τα πάντα χωρίς αναστολές και ηθικούς φραγμούς μόνο με τον άνδρα που εξερευνώ την σεξουαλικότητα μου.
    Με τους υπόλοιπους απλώς χαμογελώ..
     
  7. Cordelia Day

    Cordelia Day Guest

    Απάντηση: "Αμηχανία"

    Μιλώ μόνο σε ανθρώπους που νιώθουν τον έρωτα όπως εγώ.Δεν υπάρχει μεγαλύτερη ματαιότητα, απ'το να μοιράζεσαι λέξεις με ανθρώπους που δεν, απλά δεν.
     
  8. ~ζωή~

    ~ζωή~ Regular Member

    Απάντηση: "Αμηχανία"

    ωραία εικόνα... βασικά... ωραίο θα ήταν να υπήρχαν συννεφάκια με το τι σκέφτεται η γιαγια  

    χαχαχα αυτό θα έλεγες;; υποκρισίααααααααααα :Ρ

    χαχαχαχα     θα το εφαρμόσω!!.  

    μπράβο γονείς!!!! εντύπωση μου κάνει...


    εγώ από πολύ μικρή ηλικία έλεγα πράγματα μεταξύ αστείου και σοβαρού... για πράγματα που έβλεπα ότι έχω ανάγκη... γενικά.... ας πούμε πως σε μικρότερη ηλικία με θεωρούσα πολύ... "ανωμαλάκι".. ξέρεις... το να βλέπεις ότι θες πράγματα που μπορεί οι υπόλοιποι στην ηλικία σου να μην τα σκέφτονται καν, είναι πολύ κάπως... τα τελευταία χρόνια θα έλεγα ότι εκφράζομαι πολύ πιο ανοιχτά για πράγματα που μπορεί να σκέφτομαι πως θέλω...
     
    Last edited: 5 Φεβρουαρίου 2013
  9. SashAA

    SashAA New Member

    Απάντηση: "Αμηχανία"

    Aπαπαπα...με μια συγκεκριμενη παρεα που έβγαινα η κατάσταση ηταν τραγική.
    Βγήκαμε, ήπιαμε και 3-4 μπιριτσες...ε... δεν θα ανοίγαμε και τετοιο θεμα? Πωωωω τι ακουσαν τα αυτια μου. Να πηδηχτώ απ'το παράθυρο ημουνα ετοιμη. Είπα στην αρχη να εκφράσω τη γνωμη μου επι του θέματος αλλά επειδή στη συνέχεια καταλαβα οτι έχω να κανω με αμοιβάδες, αποφάσισα τελικα να τους αλλαξω θεμα.
    Οπως και να 'χει, αν ειμαι ανάμεσα σε μερικα ατομα που βλεπω πως μπορούν να πουν μια ενδιαφέρουσα γνώμη οπωσδήποτε θα ενθαρρύνω τη συνέχεια της συζήτησης, αλλιωωωως....
     
  10. slave dimi

    slave dimi Regular Member

    Απάντηση: "Αμηχανία"

    Οι ερωτικές δραστηριότητες των ανθρώπων είναι προσωπικά ζωτήματα, ιδιωτικές πράξεις. Δεν αφορούν τον ευρύτερο κοινωνικό κύκλο. Βεβαίως οι άνθρωποι συζητούν για τα ερωτικά πράγματα, σχολιάζουν συμπεριφορές, λένε ανέκδοτα και τα λοιπά. Μπορεί να συμμετάσχει κανείς σε τέτοιες συζητήσεις χωρίς να μετατραπεί η όλη σκηνή σε εξομολόγηση των προσωπικών του-της προτιμήσεων. Η σιωπή, η αυτοφίμωση και τα ΄εν οίκω μη εν δήμω΄ διαιωνίζουν την κουλτούρα των ταμπού, των φραγμών και των αναστολών γύρω από ζητήματα ερωτικού χαρακτήρα. Χαλαρώστε, λοιπόν, και σχολιάστε! Μιλήστε για το BDSM. Απλώς δεν χρειάζεται υποχρεωτικά την ίδια στιγμή να εκμυστηρεύεστε και τα ερωτικά σας απόκρυφα.
     
  11. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    Απάντηση: "Αμηχανία"

    Αν και παλιό, πολύ ενδιαφέρον το post...

    Προσωπικά δεν έχω μιλήσει ποτέ με φίλους ή φίλες για το θέμα, τουλάχιστον όχι εκτενώς, βλέπετε κάθε φορά που πήγαινε μία συζήτηση να "αγγίξει" το bdsm, υπήρχε πάντα κάποιος (ή κάποια) που πετούσε κάτι αφοριστικό, του στυλ: ανωμαλίες, και πωπω! μόνο στην Αμερική γίνονται αυτά, μα είναι δυνατόν να τους αρέσει να τις δέρνουν; κλπ,κλπ.

    Δεν θα ξεχάσω ένα κολλητό μου που μου διηγούταν γεμάτος έκπληξη ότι όταν το έκανε με τη δικιά του αυτή του πήρε το χέρι και το χτύπησε στο κώλο της δυνατά και του είπε: έτσι θέλω να με χτυπάς!
    Αυτός είχε σοκαριστεί, μου έλεγε και ξαναέλεγε: αλήθεια ρε σου λέω πολύ δυνατά το έκανε η γκόμενα! Είχα ψοφήσει στο γέλιο.... Τον ρώτησα: καλά εσύ δεν τις έριχνες χαστούκια στο πίσω μέρος; Ε, ναι λέει, αλλά το έκανα απαλά...(Προσπαθούσα να κρατηθώ να μην γελάω δυνατά μπροστά του...χαχαχα)...
    Του είπα πάντως σοβαρά ότι έπρεπε να πάρει ένα ζευγάρι χειροπέδες (αυτές τις vanilla με τη γούνα δηλ.), και την επόμενη φορά να τη δέσει και να κάνει παιχνίδι...
    Πάντως, επειδή με κοιτούσε περίεργα, δεν τον ρώτησα τι έγινε άλλες φορές με αυτή, ξέρω ότι μετά από λίγο καιρό χωρίσανε...

    Συμπέρασμα: υπάρχει μεγάλο πρόβλημα να μιλήσει κάποιος ελεύθερα και διεξοδικά για το θέμα....
    ένας από τους κύριους λόγους που είμαι ενεργό μέλος στην κοινότητα (πέρα από το να βρω άτομα για session) είναι ότι μπορώ να εκφραστώ ελεύθερα πάνω σε πτυχές του bdsm, ακόμα και αν αυτό γίνεται έτσι απρόσωπα (οι περισσότεροι κρύβονται πίσω από profile)....

    Φιλικά,

    Μάνος (manos291)
     
  12. noname24

    noname24 New Member

    Απάντηση: "Αμηχανία"

    προσωπικα δεν μιλαω σχεδον με κανεναν φιλο μου για την ερωτικη μου ζωη. δεν πιστευω πως θα το αντεχαν. εδω τους ειπα οτι γραφτικα σε ενα τετοιο site και μου λενε δεν χρειαζεται να μπεις σε λεπτομεριες και αλλαξανε θεμα...
    και εκτως αυτου σιγουρα οταν καποια στιγμη θα μενανε μονοι τους θα σχολιαζανε η αντι να με φωναζουμε με το ονομα μου θα λεγανε να αυτος που του αρεσει να κανει εκεινο και το αλλο.