Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αμφι/Παν-σεξουαλικές υ γυναίκες στο BDSM σχετίζεσθαι

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Dark_Explorer, στις 2 Μαϊου 2017.

  1. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Αυτό το νήμα στριφογύριζε στο μυαλό μου για να το ανοιξω καμιά τριετία.
    Σαν χθες θυμάμαι τον διάλογο σε μια καφετέρια με μία σκλάβα αρκετά έμπειρη.
    Της έλεγα χαρακτηριστικά: "Κάθε αμφισεξουαλική γυναίκα υποτακτική που έχει τύχει να συναναστραφώ, μου δίδει και μια διαφορετική εκδοχή της ομοφυλόφιλης πλευράς της. Θα έλεγα ότι υπάρχει πιο προσεγγιστικός κοινός παρονομαστής αναφορικά με την απόδοση της υποτακτικότητάς τους παρά με την ομοφυλοφιλία τους σε συνάρτηση με το BDSM σχετίζεσθαι."

    Θα με ενδιέφερε να αναγνώσω από γυναίκες υποτακτικές, την δική τους ερμηνεία για την κλίση τους προς το ίδιο φύλο. Εκφράζουν διαφορετική ερωτική πλαισίωση ή συνεχίζουν να είναι υποτακτικές; Το πλαίσιο της αμφισεξουαλικότητάς τους ορίζεται αποκλειστικά από άνδρα Κ όπου ρουλετάρει το παίγνιο; Αισθάνονται ότι με το ίδιο φύλο θέλουν να λειτουργήσουν Κυριαρχικά ή και ως kinky αλλά χωρίς να παραδίδουν έλεγχο;
    Η ηδονίζουσα ματιά διαφοροποιείται στο ομοφυλοφιλικό σχετίζεσθαι;

    Δε θα ήθελα, προς το παρόν, να αναφέρω τις εκδοχές που έχω ακούσει για να μην προδιαθέσω.
    Αναμένω λοιπόν...

    Ευχαριστώ.
     
  2. katerina

    katerina Regular Member

    Προσωπικα, οταν ξεκινησα, η εμπειρια με γυναικα και ο σωματικος πονος ηταν αυτα που με γοητευαν...
    Γιατι δεν εψαχνα απλως να κανω σεξ με γυναικα και τραβηξα δυσκολοτερο μονοπατι?
    Χρειαζομουν αλλοθι -την εποχη εκεινη- φυσικα!  
    Ως χαζο βλαμενο χαπατο τοτε, ελεγα : Δεν θα με κυριαρχισει δεν δεν δεν... τελικα εκφραστικα τοτε με τον πιο φυσικο και αισθησιακο τροπο χωρις πιεσεις και σκαλωματα.
    Οπως επισης χρειαζομουν αλλοθι για τον μαζοχισμο μου, στα 10 μου ηταν ευκολο να καιω το δερμα μου στα κρυφα, στα 30 μου χρειαζομουν να το κανει καποιος αλλος  
    Ναι, πιστευα οτι επρεπε να υπαρχει ανδρας Κ για να ειμαι ο εαυτος μου, λαθος μου. Ειμαι η ιδια και με γυναικα Κυριαρχικη ανευ παρουσιας αρσενικου Κ. Το απολαμβανω εξισου πολυ.
    Αυτο που δεν αλλαξε καθ' ολη την πορεια μεχρι και σημερα ειναι οτι ειμαι παντα παθητικη, παντα μαζοχιστρια (οχι μονο σωματικα) , αλλα υποτασσομαι σπανια θα ελεγα...

    Ευτυχως το ενστικτο μου με επιβεβαιωνει παντα, μου βγηκε σε καλο.

    Ελπιζω να απαντησα ευστοχα στους προβληματισμους σου  
     
  3. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Καταρχάς, να ευχαριστήσω για τον οβολό σου στο νήμα.

    Το παραπάνω που έγραψες ως κατακλείδα, δεν εννόησα σε τι αναφέρεται. Αν έχεις την διάθεση, θα το εκτιμούσα να επεξηγήσεις.
     
  4. katerina

    katerina Regular Member

    Tιποτα το ιδιαιτερο, απλως οτι φαντασιωσεις ειχα σχετικα με τις ομοφυλοφιλικες τασεις και τον μαζοχισμο μου, τις τολμησα ... Δεν ειχα τοσο κριτηριο τη λογικη (ειναι σωστο να το κανω, ειναι τα σωστα ατομα κτλ...) ενιωθα ασφαλης και ανετα ? το εκανα. Εκ του αποτελεσματος μου βγηκε σε καλο . Aυτο  
     
  5. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Δεν είμαι σίγουρη ότι κατάλαβα.
    Θεωρείς ότι είναι πιο επισφαλές στο να αφεθείς σε μία γυναίκα σαδίστρια από ότι σε έναν άνδρα αλλά παρ'όλα αυτά το τόλμησες και δεν το μετάνιωσες;
     
  6. woman2woman

    woman2woman Regular Member

    Νομίζω πως η Κατερίνα εννοεί γενικότερα οτι τόλμησε Να κανει πράξη τις φαντασιώσεις της και όχι συγκεκριμένα με γυναίκα.. Άλλωστε πως θα μπορούσε να ναι πιο επισφαλές;;
    Απο σωματικής διάπλασης κ μόνο, οι άντρες έχουν ένα αβαντάζ..
     
  7. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Θα προτιμούσα να μου απαντήσει η ίδια.
    Το νήμα αφορά εξειδικευμένα τις ομοφυλόφιλες γυναικείες BDSMικές συνευρέσεις.
    Το ζήτημα της σωματικής διάπλασης είναι εξατομικευμένο.
     
  8. katerina

    katerina Regular Member

    Αυτό ακριβώς εννοω ... απλώς ειμαι στη δουλεια και δυσκολεύομαι να το αναπτύξω...
     
  9. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Τότε τοποθετείσαι πιο γενικά και οχι τόσο στο θέμα του νήματος.
    Κρατάω, ωστόσο, στοιχεία της πρώτης σου τοποθέτησης κι εν καιρώ, οταν βρεις χρόνο και διάθεση, θα χαρώ να επανατοποθετηθείς.
    Καλό απόγευμα.
     
  10. katerina

    katerina Regular Member

    Σε τι θα ήθελες να επανατοποθετηθω?
    Νομίζω πως δεν έχω να προσθέσω κάτι....
     
  11. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Εσύ μόνη σου είπες ότι λόγω εργασίας δεν μπορείς να αναπτύξεις περαιτέρω τις σκέψεις σου.
    Όπως και να ΄χει, αν δεν έχεις τελικώς κάτι περαιτέρω να προσθέσεις, κρατάω αυτή σου την τοποθέτηση:
    Ευχαριστώ και πάλι.
     
  12. ellianna

    ellianna Regular Member

    Καλησπέρα κατ'αρχάς...
    Το νημα σου είναι αρκετά ενδιαφέρον και μπορώ να πω πως με τριγυρνουσαν αυτές οι σκεψεις και εμένα.
    Εγώ δηλώνω,εκφράζομαι και είμαι υποτακτική με τον Κ μου.
    Σε κάποιες εμπειρίες μου με άλλες γυναίκες,έπειτα από προτοπη Του,έχω λειτουργήσει και με τους 2 τρόπους.
    Σε κάποιες λειτουργησα ως υποτακτική γιατί ήταν τόσο έντονο αυτό που μου έβγαλαν που δεν μπορούσα καν να σκεφτώ κάτι άλλο.
    Σε κάποιες άλλες όμως,βρήκα τον εαυτό μου να θέλει να κυριαρχήσει επάνω τους και αυτό μου έκανε τρομερή εντύπωση και εμένα γιατί στο σύνολο μου είμαι καθ'όλη υποτακτική.
    Οπότε,φαντάζομαι έχει να κάνει και με το άτομο.
    Ελπίζω να βοήθησα κάπως!