Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αναγκη υποταγης vs αναγκη συντροφικοτητας

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Astrovroxi, στις 8 Ιανουαρίου 2012.

  1. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Versus?
    Στον πόλεμο δίχως αντίπαλο, τρώγεσαι με τις σάρκες σου.
    Το χειρότερο... δεν το καταλαβαίνεις αν δεν αρχίσεις ν'αποσυντίθεσαι και τότε είναι αργά για ν'αντιληφθείς ότι τα έβαζες με ανύπαρκτα μέτωπα.
     
  2. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Με βάση το παραπάνω, προβληματίστηκα αρκετά για το τι τελικά είναι vanilla και τι BDSM.
     
  3. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Kάθε προβληματισμός καλός είναι  
     
  4. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Kαλά, έχω πάθει πλάκα. Αυγουστιάτικα σας ήρθε σ'όλους η εμπνευση;
    15 μέρες έλειψα και ανοίξατε ενα σωρό ωραία νήματα, επαναφέρατε άλλα επίσης ωραία, διαβάζω, διαβάζω, κι όλο 5 σελίδες αδιάβαστα πόστ μου μένουν!

    Στο θέμα, νομίζω πως η πιο μεστή, η πιο ζουμερή απάντηση δόθηκε μερικά ποστ παραπάνω απο την @dark explorer .
    Και η πιο λακωνική,γι'αυτό το αγαπάω αυτό το κορίτσι! 
    Καλά τα είπε και η @margarita_nikolayevna .Αν ήθελα να βάλω ένα τίτλο στα γραφόμενα της ,αυτός θα ήταν "βδσμ με ανθρώπινο πρόσωπο"   

    Τέλος, θα ήθελα να εκφράσω την συμπάθεια και την υποστήριξη μου στον @STEFANAKOS για την αναίτια επίθεση που δέχθηκε απο κάποιους. Εχει μεστό, ευθύ λόγο και κυρίως, καλοπροαίρετο.
    Βέβαια επεσήμανα και μιά αντίφασή του.Αφορά την άποψη που διατύπωσε για τους σαδιστές.Tην παραθέτω μέσα απο τα δικά του λόγια,χωρίς δικά μου σχόλια, καλοπροαίρετα κι εγώ:

     
  5. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Δεν είναι Μπα-μπούλες οι Σαδιστές, δεν το μάθατε από μένα; : ))

     
  6. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna Δ Contributor

    Σκεφτόμουν να ανοίξω ένα σχετικό νήμα, αλλά θα προτιμήσω να ανεβάσω πάνω αυτό.
    Μια συζήτηση με μια φίλη τις προάλλες με έκανε να προσπαθώ να σκεφτώ πώς είναι μια σχέση που ο Κ και η υ (και όλοι οι συνδυασμοί, δηλαδή ο Κ και ο υ, η Κ και ο υ κλπ) δεν είναι ΚΑΙ σύντροφοι...
     
  7. I do

    I do Ευ ζην

    Ειμαστε συναισθηματα κ θελω!
    Αυτο ειναι..
    Αν αγνοησουμε κ θαψουμε κατι που ζει,ποιο το νοημα;
    Για εμενα ειτε ειναι bdsm,ειτε ειναι vanilla το μονο που αλλαζει ειναι η διαφορα στο σεξ
    Εξαλλου...ποσοι vanilla φερονται ετσι;πολλοι...
    Απλα οπως καθε τι στη ζωη:
    Το αποδεχεσαι κ ζεις με αυτο ή
    Το αποδεχεσαι κ φευγεις!
     
  8. v1979

    v1979 Regular Member

    Επιθυμία Συντροφικότητας μέσα από την Ανάγκη για Υποταγη
     
  9. akis_rnb

    akis_rnb New Member

    Μια απάντηση να υποτάσσω και να εκπαιδεύω!!