Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αναζήτηση Αφέντη-Κυρίαρχου.........

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Astrovroxi, στις 15 Αυγούστου 2010.

  1. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor


    εύλογη απορία γιά μία "νέα" υποτακτική-σκλάβα.Πως θ αναγνωρίσει,που θ αναζητήσει τον Κύριό της?
    Αφήνομαι στα λόγια και στις συμβουλές των έμπειρων μελών αυτής εδώ της κοινότητας γιά να βοηθήσουν εμένα και κάποια άλλα καινούργια μέλη που πρόσφατα ανακάλυψαν τα πραγματικά θέλω τους και προσπαθούν να τα πραγματοποιήσουν
     
  2. thanasis

    thanasis Contributor

    Ως προς το πού, εδώ είναι μια πολυ καλή αρχή.

    Ως προς το πώς, βρες ποια κυριαρχικά μέλη σε εκφράζουν ως προς απόψεις, αισθητική, εκφράζεθαι και φέρεσθαι γενικότερα. Κάνε μια διακριτική και ανθρώπινη (όχι του στυλ "πέφτω στα πόδια σας, Κύριε, και σας εκλιπαρώ για λίγη προσοχή"... ) προσέγγιση και μόνο για την γνωριμία, ακόμα κι αν δεν βρεις Κύριο, σίγουρα θα ανακαλύψεις πολλά ενδιαφέροντα άτομα.

    ΥΓ. Μην βιαστείς να πέσεις με τα μούτρα στον "πολλα υποσχόμενο κυριαρχικό που σου γυάλισε". Πάρε χρόνο να τον γνωρίσεις. Μάθε πώς να παίρνεις μέτρα προφύλαξης (δεν αναφέρομαι σε αντισύλληψη).
     
  3. anima0

    anima0 Regular Member

    Απάντηση: Αναζήτηση Αφέντη-Κυρίαρχου.........

    Παρά τις σοφές συμβουλές του Θανάση, διαβάζοντας τις εμπειρίες της Ντόρας(Σαλόνικα) θα καταλάβεις και την βάρβαρη ομορφιά του αγνώστου και αναπένταχου. Risky business, αλλά καβλωτική. Εδώ είμαστε για τα θέλω σου και τα θέλω μας βεβαίως-βεβαίως.
     
  4. thanasis

    thanasis Contributor

    Re: Απάντηση: Αναζήτηση Αφέντη-Κυρίαρχου.........

    Το ΥΓ μου (και) σε αυτά αναφερόταν. Τα references είναι σημαντικό κομμάτι των μέτρων προφύλαξης.  
     
  5. Ninevi

    Ninevi Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Αναζήτηση Αφέντη-Κυρίαρχου.........

    Δυστυχώς όχι πάντα έγκυρο. Κατά τα άλλα στο 1ο σου ποστ με κάλυψες  
     
  6. thanasis

    thanasis Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Αναζήτηση Αφέντη-Κυρίαρχου.........

      Δυστυχώς, κανένα κομμάτι των μέτρων προφύλαξης δεν είναι 100% failproof. Αυτό δεν αίρει την χρησιμότητά τους. Τα μέτρα αυτά είναι τόσο αποτελεσματικά όσο οξυδερκώς δυνάμει ευάλωτο είναι το υ που τα χρησιμοποιεί.
     
  7. Ninevi

    Ninevi Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Αναζήτηση Αφέντη-Κυρίαρχου.........

    Δεν ξέρεις πόσο σύμφωνη με βρίσκει αυτό περί χρησιμότητας. Πολλές φορές ζητάω references για να βγάζω συμπεράσματα για αυτούς που μου τα δίνουν και σχεδόν ποτέ γι αυτόν που ρωτάω  
     
  8. Savazios

    Savazios Regular Member

    Απάντηση: Αναζήτηση Αφέντη-Κυρίαρχου.........

    Κατ' αρχήν άλλο υποτακτική, άλλο σκλάβα.. Όσο αναφορά τον μελλοντικό Αφέντη σου..Προχώρα εσύ..Χαλαρά..Θα σε βρεί αυτός..
     
  9. sw

    sw

    ...συμφωνω πολυ με τον thanasis

    σου δινω εδω καποια links απο παλαιοτερα ποστς μου, που μπορουν να σου φανουν χρησιμα, στο γενικοτερο πλαισιο των ερωτικων/σεξουαλικων σου αναζητησεων, με αναφορες στον "ιδιαιτερο" χωρο μας.

    1.https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/26416-σεξουαλική-συμβατότητα-2.html#post310306

    2. https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/26416-σεξουαλική-συμβατότητα-2.html#post310456

    3. https://www.greekbdsmcommunity.com/...ι-μια-γυναικα-ειναι-αφεντρα-7.html#post318294 ...κανε τις σχετικες αντικαταστασεις και αντιστροφες των στατους του ποστ μου... ισχυουν ολα παρομοιως για την δικη σου περιπτωση (Dom /Master με fem sub/slave).

    ...καλες και εποικοδομητικες σκεψεις, συλλογισμους, στοχασμους, αποφασεις, πραξεις με εκπληρωση και ικανοποιηση !!!  

    ...οσο ψηλοτερος ειναι ο στοχος σου (φαινομενικα ανεφικτος) τοσο ψηλοτερος απο τα εμποδια που θα σου παρουσιαστουν. ετσι δεν θα χασεις την επαφη με το οραμα σου και τα εμποδια θα φανταζουν αμελητεα.

    ...μη συμβιβαστεις!

    ...μη βιαστεις να "προσφερθεις" ...περιμενε να κατακτηθεις!

    Καλη επιτυχια!


    (για μας ηρθε!   -οχι αμεσως- ...γιατι οχι και για σενα; )


    Γι ργος

    ΥΓ ...πολυ μου αρεσει που ρωτας!  
     
    Last edited: 16 Αυγούστου 2010
  10. Astrovroxi

    Astrovroxi Το κοπρογατο Contributor

    Απάντηση: Re: Αναζήτηση Αφέντη-Κυρίαρχου.........

    σας ευχαριστω πολυ
     
    Last edited: 19 Αυγούστου 2010