Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αναζήτηση στο BDSM

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος íɑʍ_Monkeץ, στις 6 Απριλίου 2018.

  1. rea..

    rea.. Contributor

    Δεν το έχω δει να συμβαίνει, ακόμα και σαν στέρηση επηρεάζει όλη την προσωπικότητα.
     
  2. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    You are pegging the question καθώς υποθέτεις εκ των προτέρων ότι κάποιος άλλος άνθρωπος δεν μπορεί να νιώσει πληρότητα με διαφορετικό από το δικό σου τρόπο.

    Πάντων χρημάτων μέτρον εστίν άνθρωπος, των μεν όντων ως έστιν, των δε μη όντων ως ουκ έστιν
     
    Last edited: 6 Απριλίου 2018
  3. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Πολλοί άνθρωποι απαρνούνται τη σεξουαλικότητά τους, τουλάχιστον στη θεωρία. Τώρα το κατά πόσο το καταφέρνουν στην πράξη και πόσο αυτό τους επηρεάζει δεν είμαι αρμόδιος να απαντήσω. Εγώ προσωπικά δε θα την πάλευα αλλά αυτό δε σημαίνει ότι πχ ένας βουδιστής μοναχός δεν θα το καταφέρει ή δε θα νιώσει πληρότητα όπως εκείνος την εννοεί.
     
  4. ilias1

    ilias1 https://vimeo.com/61962404 Contributor

    Το κριτήριο είναι να ταιριάζεις, να είναι ενδιαφέρον ατομο, να έχεις κοινά στοιχεια, να περνάς καλά μαζί του.

    Το να ταιριάζει bdsmικα περιλαμβάνεται πιστευω στα προηγουμενα.

    Οπότε δεν έχει διαφορά το βανιλοψαξιμο από το bdsmψαξιμο.
     
  5. rea..

    rea.. Contributor

    Δεν αναφέρομαι σε ζητήματα πνευματικής "πληρότητας".. που είναι επίσης μεγάλη συζήτηση και έχω επιφυλάξεις.
    Η πληρότητα είναι γενικά μεγάλη λέξη, και δεν αναφέρομαι σε αυτές τις έννοιες. Ούτε θεωρώ ότι ένας άνθρωπος που έχει καλύψει τις σεξουαλικές του ανάγκες είναι πλήρης.

    Από εμένα και εσένα ( με την υπέροχη πένα σου) και κάθε άνθρωπο που έχω γνωρίσει ως τώρα, η σεξουαλικότητα καθορίζει και προσδιορίζει την ταυτότητα μας. Δεν βλέπω πως οι επιθυμίες και ανάγκες μας μπορούν να απομονωθούν από αυτό που είμαστε.
    Ακόμα και όταν πάλευα με αυτήν την ανάγκη μου..και έχω παλέψει σκληρά και μακροχρόνια, με καθόριζε. Ανήκω στην κατηγορία των ανθρώπων που έχω "απαρνηθεί" την σεξουαλική μου προτίμηση για μεγάλο χρονικό διάστημα μάλιστα (τραγικά μεγάλο), στην πράξη δεν απομονώθηκε ποτέ αυτή η άρνηση από την υπόλοιπη προσωπικότητα μου.
     
  6. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Σκέπτομαι την αλήθεια της φράσης "θύω στον έρωτα"… αν δεν απαρνηθεί κάποιος την σεξουαλικότητά του τότε απαρνιέται κάτι άλλο - κρίσιμο και αυτό - χάριν της σεξουαλικότητάς του. Κάποτε αυτό το άλλο θα απαιτήσει το μερίδιό του.

    Όσον αφορά το αρχικό ερώτημα που επανέφερε η @Μαντλίν, γνωρίζω την απάντηση λιγότερο από ποτέ   Νομίζω ότι αναζητά κανείς με την διαίσθησή του και μόνο, επιλέγοντας, βέβαια, πού έχει νόημα να ψάξει γιατί κανείς δεν ψάχνει για τα κλειδιά του εκεί που έχει φως αλλά εκεί που νομίζει ότι του έπεσαν ή έστω εκεί που υποθέτει ότι θα βρει άλλα που να του κάνουν, (απατηλά) καλοί οι παραλογισμοί αλλά κακά τα ψέματα. Γι αυτό και έρχεται εδώ πέρα, για να βρει κάποιον να κάνει BDSM. Είναι βέβαιο ότι στην πορεία κατά περίπτωση και κατά καιρούς θα κάνει πίσω σε αυτό, για πολλούς λόγους, κουράστηκε, χόρτασε, αναρωτιέται γιατί έμπλεξε, πικράθηκε, δεν βλέπει μέλλον, έχει άλλες προτεραιότητες και λοιπά. Αλλά αυτό δεν κάνει την όλη κατάσταση non-BDSM και αν αυτό που κουβαλάει μέσα του ήταν BDSM τότε BDSM ταίρι θα αναζητά είτε το θέλει είτε όχι. Ακόμα και χωρίς BDSM.
     
  7. -Volt-

    -Volt- Contributor

    Δεν υποθέτω τίποτα, ρώτησα συγκεκριμένα εσένα που σε κάθε απάντηση καταλήγεις πως αυτό είναι άλλη συζήτηση, ουσιαστικά αναγγέλοντας τη. Επομένως, ως οικοδεσπότης δεν πρέπει ν' απαντήσεις και για τον εαυτό σου;
     
  8. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Συγνώμη, δεν το είχα καταλάβει. Στην απάντηση που σου έδωσα έκανα το συνήγορο του διαβόλου οπότε οι απαντήσεις μου ήταν θεωρητικές. Εγώ σαν Arioch δε θα μπορούσα να ζήσω έτσι.
     
  9. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Πριν καμιά εικοσαριά και χρόνια προσπαθούσαν να πουλήσουν..:
    Σοκολάτες δίνοντάς τους ονοματεπώνυμο...
    Τσιγάρα σκίζοντας ένα μόβ πανί...
    Βότκα τυπώνοντας ένα μπουκάλι...
    Ο συρμός επεβλήθη...
    Τα προϊόντα μάπα...
     
  10. Λύσανδρος

    Λύσανδρος Hide' n' seek... Contributor

    Πολύ πριν από καμιά εικοσαριά χρόνια ξεκίνησαν να προσπαθούν κάτι τέτοιο.
    Και η στόχευση αδυνάτισε προς το προϊόν και δυνάμωσε προς απλώς το πλασάρισμά του.
    Εφήμερη πάντως προσπάθεια διαστρέβλωσης της πραγματικότητας.
    Όπως όλες σιγά-σιγά ξεφουσκώνει κι αυτή.
     
  11. m1chal1s

    m1chal1s The pain is for pleasure

    Η αναζητηση στο βανιλα κοσμο μπορει να γινει σε ενα μπαρ, σε μια παραλια, στον χωρο εργασιας, σε μια κοινη παρεα οπουδηποτε. Στον bdsm κοσμο δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα. Δεν θα σου πει ευκολα καποιος οτι ειναι υ ή μαζοχιστης. Ουτε θα βρεις ευκολα παρεες και μερη με ανθρωπους που εχουν bdsm προτιμισεις (τουλαχιστον στην Ελλαδα). Οποτε οι επιλογες αναζητησης λιγοστευουν.
     
  12. Oχι απλα λιγοστευουν οι επιλογες αναζητησης.... Γινονται αμυδρες.