Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αναζητήσεις υποτακτικών. Ποιός ο σωστός τρόπος?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος lara, στις 26 Μαϊου 2006.

  1. Astarty

    Astarty Contributor

    «Γιατί δεν με θες κυρά μου επειδή είμαι ψαράς...»
    Ο σωστός κυρίαρχος που απαντάει στην αγγελία κάνει και παράπονα όταν απορριφθεί.
    Kαι καλά που κάνει παράπονα μουσικά γιατί διαφορετικά θα τον κατηγορούσανε σαν κάτι τύπους που παίζανε σε ένα τηλεπαιχνίδι του ΑΝΤ1 και στεκόταν στην ουρά με τα σωβρακάκια τους για να τους διαλέξουν τα κοριτσάκια.

    Αλλά ευτυχώς αυτοί δεν ήταν του BDSM ενώ οι κυρίαρχοι του BDSM ουδέποτε θα καταδεχόνταν να μπουν σε μια τέτοια διαδικασία.
    Με ένα απλό σερτς μπορούμε όλοι να καταλάβουμε ότι στις αγγελίες που γράφουν οι σκλαβίτσες ουδείς σοβαρός κυρίαρχος έγραψε ποτέ από κάτω.

    Για του λόγου το αληθές παραθέτω:

    https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/showthread.php?t=5239 (33 απαντήσεις)

    https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/showthread.php?t=5263 (23 απαντήσεις)

    Το παραπάνω πληκτρολογήθηκε από την Αστάρτη και υπαγορεύτηκε από τον Χάινριν ο οποίος βαριόταν να κάνει login.
     
  2. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Αναζητήσεις υποτακτικών. Ποιός ο σωστός τρόπος?

    Kαι δε μπορούσε η Αστάρτυ να αφήσει τη μικρή-προσωπική της πινελιά;;; 

    Φαντάζομαι πόσο ισοπεδωτικός,είναι ο λόγος του Χάινριχ  

    Κατα τ¨άλλα θα συμφωνήσω στο μεγαλύτερο τμήμα του μηνύματος  





    Υ.Σ. Μόνο για την Αστάρτυ,μην το διαβάσει κανείς άλλος...Στα πόδια του καθόσουν ,όταν το έγραφες το μήνυμα;;;;;(Χωρίς παρεξήγηση εεεεεεεεεεεεεεεεεεεε;)
     
  3. Dome of Affection

    Dome of Affection Contributor



    ορθα σκέπτεται το μυαλό και γράφουν τα δάκτυλά Σ/σας ! νομίζω....
     
     
  4. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Αναζητήσεις υποτακτικών. Ποιός ο σωστός τρόπος?

    Η πλάκα είναι πως κάποια posts σβήστηκαν και υπάρχουν ξεκρέμαστες απαντήσεις  

    Άραγε,να τα διαγράψανε πριν το post αυτό ή είχαν διαγραφεί από τότε;    
     
  5. G_E

    G_E Contributor

    Τα θέλω της αδέσποτης σκλάβας υπάρχουν. Ας τα επεξεργαστεί και ας αποφασίσει σιωπηλά κι ας δειξει διαθεσιμότητα εκεί που τα θέλω της την τραβάνε.

    Αυτό που δεν μπορεί να γίνει (σε ότι με αφορά) είναι η «προβολή όρων και προϋποθέσεων».
     
    Last edited: 28 Μαϊου 2006
  6. zinnia

    zinnia Contributor


    σε βρισκω υπερβολικη αλλα οκ.. δεχομαι εστω αυτη την παρατραβηγμενη οπτικη σου για χαρη του θεματος.. αν και νομιζω πως οχι μονο μια με υποτακτικες τασεις ουτε μια απλη βανιλα δεν θα τολμουσε να εκφραστει ετσι , γιατι απλα θα ηξερε την καταληξη..

    Αν εκφραστει καποιος τοσο ακομψα , το πλεον σιγουρο που θα παρει ειναι, (μεταφορικα) και ποτέ μεσα της..τον πουλο.
     
    Last edited: 28 Μαϊου 2006
  7. latexsub

    latexsub New Member

    Προσωπικά πιστεύω πως η προσέγκιση απο τον/την κάθε υποτακτικό/ή είναι καθάρα αυθόρμιτη, πρέπει να είναι καθαρά ο ευατός του/ης.
    Οταν ο υποτακτικος πλήσιάσει Τον/Την Κύριαρχο/η και υπάρξει το ανάλογο ενδιαφέρον τότε θα υπάρξει και το ανάλογη περίοδος συνενήσης (negotiation).
    Με λίγα λόγια ο υποτακτικός δηλώνει την παρούσια του στον Ανάλογο/ή Κυρίαρχο/η και το ενδιαφέρον του προς Αυτόν/η.
     
  8. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Αναζητήσεις υποτακτικών. Ποιός ο σωστός τρόπος?

    Μα αυτό είναι το ενδιαφέρων της υπόθεσης...Πως θέλοντας και μη ,ο καθένας είναι καθαρά ο εαυτός του .. 
     
  9. Astarty

    Astarty Contributor

    Re: Απάντηση: Αναζητήσεις υποτακτικών. Ποιός ο σωστός τρόπος?

    Incomplete δεν άφησα το άρωμα μου λες;
    Ξέχωρα από την φάτσα μου που μοστράρεται δίπλα στο κείμενο, τσεκάρες την ορθρογραφία; <smiles>

    Αστάρτη

    Υ.Γ. Ουδεμία παρεξήγηση.
     
  10. Afentis_Epi8ymiwn

    Afentis_Epi8ymiwn Regular Member

    Απάντηση: Αναζητήσεις υποτακτικών. Ποιός ο σωστός τρόπος?

    Όπως σε όλες τις σχέσεις, έτσι και στο bdsm, δεν πρέπει να χάνετε το «φλερτ». Το φλερτάρισμα είναι το αφροδίσιο όταν πρωτογνωρίζεσαι με κάποιον. Αμα ξεκινάει μια γνωριμία με «είμαι αυτό, δώσε μου εκείνο, θέλω το άλλο…..» τότε χάνετε όλη η γοητεία.

    Από την άλλη, άμα θέλω να «δηλώσω» κάτι, θα πω τι «είμαι» και όχι τι θέλω να «είσαι»
     
  11. latexsub

    latexsub New Member

    Re: Απάντηση: Αναζητήσεις υποτακτικών. Ποιός ο σωστός τρόπος?


    Συμφώνω απόλυτα! Δεν πρέπει να χάνεται η μαγεία τις εγκεφαλικής επάφης!!
     
  12. Incomplete_

    Incomplete_ Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Αναζητήσεις υποτακτικών. Ποιός ο σωστός τρόπος?

    Δύναται bdsm χωρίς εγκεφαλικές αναζητήσεις , προεκτάσεις και κατευθύνσεις επί της επαφής;