Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ανδρες μονοι, γυναικες μονες....τι φταιει?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Astrovroxi, στις 27 Ιανουαρίου 2012.

  1. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Nα αποσαφηνίσω κι εγω πως εννοούσα πως αυτές τις αντιλήψεις τις προωθούν και τις αναπαράγουν οι βολεμένοι και τα φερέφωνά τους, ΑΚΑ η άρχουσα τάξη, ο,τι κι αν ψηφίζει.
     
  2. καλησπερα σε ολους και χρονια πολλα με υγεια.Θα ηθελα και εγω να παραθεσω την αποψη μου σχετικα με το ολο θεμα, οτι δυστυχως εδω μεσα αλλα και εξω, μια γυναικα μπορει με μεγαλυτερη ευκολια απο οτι ενας αντρας να βρει κατι.Ο λογος ειναι οτι εδω μεσα καλως η κακως επικρατει μια αρκετα μεγαλη ανδροκρατεια με συνεπεια οι γυναικες και με αυτα που λενε μερικοι(κακως γιατι χαλανε την πιατσα να το πω ευγενικα) αποκτουν το αισθημα του φοβου.Κατα συνεπεια εαν και εφοσον μια κοπελα/γυναικα θελησει, τοτε μονο θα μπορεσει ο αλλος να παρει το πρασινο φως.Ολο αυτο υπακουει στον νομο της αγορας και της ζητησης, μικρη αγορα(λιγες γυναικες),μεγαλο αγοραστικο κοινο(αντρες) αρα η ζητηση των γυναικων αυξανεται ραγδαια.Οποτε,ας δωσουμε ολοι λιγο μια σωστοτερη οπτικη στο θεμα, υποχωρηση της γυναικας και καλυτεροι τροποι απο τους αντρες και η χρυση τομη πλησιαζει στην ακρη του σκοτεινου τουνελ που λεγεται ανθρωπινη επαφη.
     
  3. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Καλε, ξέρεις πόσοι με έχουν πηδηξει εμένα εδώ μέσα και εγώ δεν ξέρω καν ότι υπάρχουν;
     
  4. Poihths

    Poihths Regular Member

    ναυαγιο και μοναξια
     
  5. tithon

    tithon Contributor

    ξεκάθαρο.
     
  6. tithon

    tithon Contributor

    καθώς το ξαναδιαβάζω μου δημιουργούνται και μερικές απορίες:

    ενώ το αντίστροφο θα ήταν ευτύχημα

    δεν είμαι βέβαιος για τα ποσοστά των φύλων, θα ξέρετε παραπάνω. είμαι κάπως πιο βέβαιος οτι ο φόβος δεν κρύβεται εκεί που τον εντοπίσατε.

    ενώ το ιδεατό θα 'ταν να τις αρπάζουμε απ' το μαλλί;

    εδώ, φοβάμαι, σας έχασα. θα ανέβουν οι τιμές υπονοείτε;

    ποιός θα κάνει αυτήν την παρέμβαση και ρύθμιση στην αγορά; σε τι να υποχωρήσει η "γυναίκα"; ποιός έχει κακούς τρόπους;

    αυτό είναι εξόχως διευκρινιστικό. ολωσδιόλου ξεκάθαρο.
     
  7. danos

    danos Regular Member

    Κάποτε ο θεός έφτιαξε τον αδαμ.βλεπωντας τον να τον εχει φαει η μαλακια του λεει μια μερα.
    Αδαμ θα σε φτιαξω παρέα.ολο χαρα του λεει ο αδαμ θεε μου τι πρεπει να κανω να σε βοηθησω.
    Και ο θεος του απαντά θελω ενα χερι εννα ποδι και ενα νεφρο.
    Σκέφτεται ο αδαμ και του λεει με ενα πλευρό τι παιρνω ?
     
  8. Katemou

    Katemou Εκτός λειτουργίας

    Ανδρες μονοι, γυναικες μονες....τι φταιει?
    Απο τότε που οι γυναίκες ανεξαρτητοποιήθηκαν...η μαγεία χάθηκε ως δια μαγείας.

     
  9. gazza

    gazza Regular Member

    Ολοι μονοι σαν το λεμονι
     
  10. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

     
  11. Katemou

    Katemou Εκτός λειτουργίας

    Έτσι.. θα μείνουμε με την ξυνίλα μας.. 
     
  12. RAIN

    RAIN nefelibata

    Επίσης χάθηκε η νόμιμη κακοποίηση, η καταπίεση , η αντιμετώπιση της γυναίκας ως κατώτερο ανθρώπινο είδος, .....κλπ.
    Αλλά εδώ παραδίπλα, όχι μακριά, το καθεστώς αυτό ακμάζει.
    Τι καλά.