Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ανομαλαις ερωστυσεις

Συζήτηση στο φόρουμ 'Τέχνη' που ξεκίνησε από το μέλος MasterK77, στις 8 Φεβρουαρίου 2018.

  1. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    πες το και σ' αυτούς που τρώνε πολλά μικρά γεύματα τη μέρα για να αυξήσουν λέει το μεταβολισμό...
     
  2. lotus

    lotus Silence

    Πολλά?
    Κανονικά χρειάζονται 4 γεύματα για να μη μπλοκάρει ο μεταβολισμός και αυτό είναι άλλος μηχανισμός δεν σχετίζεται με τις αναπνοές.
    Αν παραλείπεις γεύματα ο οργανισμός μπαίνει σε alarm και δεν κάνει καύσεις.
    Το μόνο κοινό με τις αναπνοές είναι ότι επίσης αν δεν ανασαίνεις σωστά δεν κάνεις σωστές καύσεις
     
  3. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    δεν συμφωνώ μ΄αυτό, χωρίς να είμαι και σίγουρος βέβαια, δεν είμαι γιατρός. νομίζω οτι είναι το ίδιο concept. παράλληλο. όσο περισσότερο δουλεύει το σύστημα τόσο το χειρότερο. προσωπικά είχα και γαμώ τα αποτελέσματα με ένα γεύμα τη μέρα. άσχετα αν το μαλάκησα και δεν το συνέχισα.
     
  4. MasterK77

    MasterK77 Regular Member

    Αυτα ειναι!!
    Για να δουμε πως θα εξελικτει.
     
  5. tithon

    tithon Contributor

    με πόση διάρκεια;  
     
  6. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    χαχαχαχαχαχαχαχα
     
  7. MasterK77

    MasterK77 Regular Member

    Βιωνω και τα δυο με διαφορετικη αναλογια σε αθλητικες απαιτησεις. Ποια ειναι αυτη η αναλογια δεν μπορω να πω παρα μονο πως την αντιλαμβανομε, καθως θα ηταν χρονοβορο και με ψηλο κοστος το να γινονταν εργαστηριακες μετρησεις. Ο υπεραερισμος που αυτοβουλα θα δημιουργησει καποιος που εκτελει μια ασκηση αναπνοης και η υπεροξυγονωση που θα επιφερει στο ακινητο ή κινητο σωμα ειναι κατα πολυ λιγοτερη απο οτι χρειαζεται για να νοιωσης αυτη την μεθη.
     
  8. MasterK77

    MasterK77 Regular Member

    Δοκιμασα παλια την Warrior diet του Ori Hofmekler και δουλεψε μια χαρα. Την προσαρμοσα λιγο και καποιες εβδομαδες τον χρονο εφαρμοζω το ενα γευμα την ημερα αναλογα με την πρακτικοτητα της καθημερινοτητας. Το σωμα προσαρμοζεται και με ενα και με εξι γευματα την ημερα σχετικα γρηγορα, εαν αυτο επαναλαμβανεται σταθερα, συστηματικα ( τουλαχιστον για 2- καλο για 12 εβδομαδες).
     
  9. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    ακριβώς, αλλά δεν γίνεται να προσπαθείς να κάνεις slow down με την αναπνοή, και ταυτόχρονα να τρως πχ εξι γεύματα προσπαθόντας να σπιντάρεις το μεταβολισμο. είναι παράλληλα αυτά(?).

    και γενικά δεν έχω καταλάβει. αυτό το concept του κορόιδευε τον οργανισμό για να κάνει περισσότερες καύσεις, γιατί είναι καλό? γιατί είναι καλό πχ τις καύσεις που θα έκανε το σώμα σε μια βδομάδα κανονικά εσύ να το βάλεις να τις κάνει σε τρεις μέρες?

    δεν τα λέω σε σένα αυτά, παρά το κουότ, ας απαντήσει όποιος σκαμπάζει.
     
  10. MasterK77

    MasterK77 Regular Member

    Ναι, ειναι παραλληλα αν και αρχικα δεν φαινεται αυτο ξεκαθαρα. Οπως με την ασκηση.Τι ανεβαζει η ασκηση?Καρδιακη λειτουργια, απο 70-75 κτυπους το λεπτο σε 130-160.Μα καλη καρδια σημαινει καρδια που δουλευει με λιγοτερους κτυπους, οχι περισσοτερους, αρα γιατι να τους ανεβασουμε με ασκηση?
     
  11. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    τώρα που τα κοιτάς αυτά, θα δεις ιστορίες απο μοναχούς βουδιστές κλπ που λένε οτι δεν έτρωγαν τίποτα. απολύτως τίποτα. εγω είμαι λίγο δύσπιστος με αυτά, δεν πιστεύω ότι δεν έτρωγαν τίποτα. μπορώ όμως να πιστέψω οτι δεν έτρωγαν σχεδόν τίποτα. και έφτασαν 100+
     
  12. MasterK77

    MasterK77 Regular Member

    Κατι σαν τους κιαη μαστερς που εδερναν κοσμο με την αυρα τους  
    Γιαπονεζικα βιτσια.