Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ανομαλαις ερωστυσεις

Συζήτηση στο φόρουμ 'Τέχνη' που ξεκίνησε από το μέλος MasterK77, στις 8 Φεβρουαρίου 2018.

  1. MasterK77

    MasterK77 Regular Member

    Οπως ελεγε και ο Πουτσομουξ (Auston P. Udsοmeux, ο μελλοντικος αμπελαρχιδοφιλοσοφος, που δεν ειναι δημοφιλης) σε μια συζητηση με τον Πιππασο (Pippaso Kipasso, τον καλιτεχνη, αρκετα δημοφιλης για τις εντονες και ακρατητες καβλες του)  
    'Φιλαρακο ακου το σεσσιο πουκανα ψες με την συντροφισσα...'
     
    Last edited: 4 Απριλίου 2018
  2. MasterK77

    MasterK77 Regular Member

    ΣΗΜΕΙΟ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑΣ / ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ 1.0
    Random reader, επεσες ισως τυχαια σαυτο το μυνημα.Αγνοησε αν θες τις προηγουμενες ερωστυσεις, δεν χρειαζονται για να μπεις στο πνευμα της συζητησης ή διαβασε τες για το κεφι σου.Τα σημεια επαναφορας θα εμφανιζονται σαν σταθμοι που και που (σαν reminders για μελλοντικους random readers) με σημαντικες ενημερωσεις (σαν firmware updates).

    Απλοι κανονες.Ρωτα οτι θες. Εχεις 4 ερωτησεις (4 ερωτησεις = 4 ερωστυσεις, 4 ερωστυσεις = 1 τετριμινο).Εκτος αν σου πω οτι μπορεις να κανεις παραπανω.Για οποιαδηποτε ερωστυση.Δεν με νοιαζει αν ακουγεται unfair αυτο, πρεπει ναναι - ειναι λιγο και δεν ειναι. Μαστερ οβ δε νηματος ειμαι σαυτη την ερωστυση, σεβασου τους κανονες αν παιξεις και σου υποσχομαι fair play (και fair απονομη και ευκαιριες διεκδικησης τετριμινος).

    Η ερωστυση σε αυτο το σημειο βρισκεται στη φαση που εξεταζαμε το πως βρισκεις κυριαρχικο ατομο.Μαστερ, αφεντη, μαστορα, οπως και να το πεις με οποια γνωσιακη διαθλαση (ρωτηστε τους νεους γιαυτο, χα!). Ρωταω ποια στρατηγικη ακολουθεις, ποια πολεμοφοδια. Αν θες συνεχιζεις απο εδω ή σε εντελως διαφορετικο σημειο αναφορας.

    Το σεσσιο μας συνεχιζεται κανονικα.Ποιος ποια θα αντεξει την δελουμπιαν προθερμανση και αν τα καταφερει να φτασει μεχρι το αφτερκεαρ?
     
    Last edited: 4 Απριλίου 2018
  3. MasterK77

    MasterK77 Regular Member

     
    'Στακαρεις' επρεπε να λεει
     
    Last edited: 5 Απριλίου 2018
  4. MasterK77

    MasterK77 Regular Member

    'Προτιμω ερωτησεις που δεν μπορουν να απαντηθουν, παρα απαντησεις που δεν μπορω να κανω ερωτησεις αναφορικα με αυτες'

    Ειπε καποιος Ριτσαρτ, who was a Fyne man.Surely he was joking, or was he not?
     
  5. MasterK77

    MasterK77 Regular Member

    -Whats your opinion on gay marriage?
    -I have no idea, but i know that marriage can get as gay as fuck sometimes

     
  6. AlexanderV

    AlexanderV Contributor




           (εναλλάξ ή και ταυτόχρονα!)

    Πολύ δημιουργικό.
     
  7. AlexanderV

    AlexanderV Contributor



    Κι εγώ είμαι εκ φύσεως αριστερόχειρας, αλλά από κλασική ανασφάλεια που με δέρνει μου σβούριξε στην εφηβεία κι έμαθα να γράφω και με το δεξί.
    Λοιπόν, εκτός από αναζωογονητικό για τον εγκέφαλο και πρακτικό (σημειώνεις ταυτόχρονα διαφορετικά πράγματα), είναι και άκρως μπερδευτικό (για τους άλλους). Η διαφορά γραφικού χαρακτήρα μεταξύ τους ενός και του άλλου είχε ως συνέπεια να με ρωτάνε ενίοτε στις εξεταστικές τι έχει συμβεί και να πρέπει να τους κάνω επιτόπου επίδειξη, ενώ μία φορά μεταξύ ενός φίλου μου κι εμού υπεγράφη από την πλευρά μου ένα χρέος που δημιούργησα στο πόκερ, καθώς είχε απίστευτο κ@#ο εκείνο το βράδυ. Το κειμενάκι συμπληρώθηκε και υπεγράφη με το αριστερό και αργότερα, όπως καταλαβαίνεις η επίδειξη του γραφικού μου χαρακτήρα με το δεξί μου έδωσε το πλεονέκτημα να αρνηθώ το χρέος  ! Φυσικά το πλήρωσα, αλλά η έκφραση του προσώπου του ήταν όλο το χαρτί 
     
  8. MasterK77

    MasterK77 Regular Member

    Μ'αρεσε το κολπο με την υπογραφη, θα το χρησιμοποιησω (αν θα πληρωσω δεν ξερω ομως... ψηνομαι να μην   )
    Ηταν ομως οντως ανασφαλεια που σε εκανε να στραφεις στο δεξι? Σου ειχε πει καποιος κατι ή ηταν καθαρα δική σου η επιλογη να μαθεις να γραφεις με αυτο? Οπως αναφερε και η Brenda για τον αδελφο της, ακουσα απο διαφορα ατομα παρομοια περιστατικα, και καποια στα οποια τα ατομα δεν ειχαν κανενα προβλημα ή πιεση απο το περιβαλλον τους.

    ps, και γω αριστεροχειρας ειμαι, δεν ειχα ποτε ιδιαιτερο προβλημα με αυτο. Το εκμεταλλευομαι ομως σε καποιες περιστασεις (southpaw με orthodox σταση) και οπως και εσεις, πειραματιζομαι με διαφορες δεξιοτητες.

    Χμμ, εαν το ενα χερι ειναι το 'δυνατο', το dominant που λενε, τοτε το αλλο πως θα ηταν καλο να ονομαζεται?
     
  9. AlexanderV

    AlexanderV Contributor





    Αγαπητέ @MasterK77,

    Κι εγώ μπήκα στον πειρασμό να μην πληρώσω , αλλά αντιστάθηκα (καθ' ότι τότε ακόμα νεαρά παιδιά και δεν είχαν υπεισέλθει οι αποκλίσεις που επιφέρουν οι διαφορετικές κοινωνικο-οικονομικές προσδοκίες, φιλοδοξίες και εκδηλώσεις [ή μιμήσεις, όπως το δει κάποιος] εκμαθημένων μοτίβων του αντίστοιχου κοινωνικού υποβάθρου).

    Το περιβάλλον μου το τελευταίο που το ένοιαζε ήταν με ποιο χέρι γράφω (καθότι τα χέρια στο περιβάλλον μου αντιμετωπίζονταν ως εργαλεία άλλης χρήσης και προτεραιότητας...). Δεν είχα, όμως, ποτέ εμπιστοσύνη στον εαυτό μου για να υποστηρίξω τα σημεία που απέκλινα (από το πιο φαινομενικά αθώο, όπως είναι το χέρι που γράφεις μέχρι τα πιο ουσιαστικά). Επομένως για να μη σε ζαλίζω με προσωπικές ανούσιες λεπτομέρειες, αποφάσισα να μάθω τον τρόπο γραψίματος των πολλών. Γι' αυτό και μίλησα για δέρνουσα ανασφάλεια. Πράγμα το οποίο εγείρει ένα ενδιαφέρον βουδουσουμικό ερώτημα: "αντανακλά η δέρνουσα ανασφάλεια μαζοχιστική ή ενδόστροφη σαδιστική τάση"?

    Χαίρομαι που συναντώ ένα fellow αριστερόχειρα. Γι' αυτό δεν ησυχάζεις και είσαι σβούρας? (έχω πέσει πάνω σε αρκετά μηνύματά σου και διέπονται από δύο χαρακτηριστικά: 1. απουσία διάθεσης αντιπαράθεσης, αλλά μάλλον δημιουργικής σύνθεσης και 2. θέτεις αδιάκοπα ερωτήματα [το αδιάκοπα ως επίρρημα και όχι ως επιθ. προσδ. του "ερωτήματα", αλλά μπορείς να ερμηνεύσεις και με τη δεύτερη εκδοχή, γιατί όχι?])

    Επίσης, ναι, ό,τι μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως εργαλείο αιφνιδιασμού εναντίον πιθανού aggressor (και μόνο) καλλιεργείται κι εμπεδώνεται (για το southpaw που ανέφερες).

    Καλή η τελευταία ερώτηση. Αν το ένα χέρι είναι ξεκάθαρα κυρίαρχο στο βαθμό χρησιμότητας, τότε το άλλο θα μπορούσε να θεωρείται υπο-dominant  , διότι δεν τελεί σε σχέση ευθείας αλληλεπίδρασης με το άλλο ως αυτοσκοπό και προτεραιότητα (για να το χαρακτηρίσεις sub), αλλά αμφότερα έχουν ως κοινό σκοπό την εξυπηρέτηση του υπόλοιπου σώματος. Άρα τελικά μήπως ούτε το άλλο θα πρέπει να χαρακτηρισθεί ως dominant  ?
     
  10. MasterK77

    MasterK77 Regular Member

    ΤΕΤΡΙΣ
     
  11. AlexanderV

    AlexanderV Contributor

    Ναι αγαπητέ, ΤΕΤΡΙΣ, αλλά δεν είμαι σίγουρος τι συμβολοποιείς με αυτήν τη λέξη. Σημαίνει "χάμος, άντε βρες άκρη", όπως το αντιλαμβάνομαι, ή αντανακλά κάτι περισσότερο?
     
  12. MasterK77

    MasterK77 Regular Member

    Η ανασφαλεια προερχεται απο τις τασεις?Ή η ανασφαλεια δημιουργει τις τασεις? Πως το εννοεις?