Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Ανομαλαις ερωστυσεις

Συζήτηση στο φόρουμ 'Τέχνη' που ξεκίνησε από το μέλος MasterK77, στις 8 Φεβρουαρίου 2018.

  1. MasterK77

    MasterK77 Regular Member

    Τετρις ειναι το δικο μου like, τετριμινο εν τεταρτο του like.Δεν καταληξα ακομη σε τετρις με μικρα και κεφαλαια, ουτε ξερω ακριβως ποτε θα πεσει τετριμινο ή φουλ τετρις, στην πορεια θα τα βρω. Δεν συμβολοποιω, το κανω για δυο λογους.
    Σαν φορο τιμης στο παιγνιδι τετρις που βγηκε το 1984 (ναι ουτε αυτο ειναι τυχαιο) καποιου ρωσου του αλεξεη.
    Σαν ενα παιγνιδι ρολων οπου προσπαθω να μιλησω και να σκεφτω σαν ενα συγκεκριμενο ατομο με καποια χαρακτηριστικα (παρομοιο με το method acting στο πιο kinky)
     
  2. MasterK77

    MasterK77 Regular Member

    Καποιος Αώδ του Γηρά, θυμαμαι καποτε τα σκατωσε με τ'αριστερο του (κυριολεκτικα).

    Το 'και μονο' που εβαλες σε εισαγωγικα με εκανε να σκεφτω λιγακι.Συνειδητοποιησα καποια πραγματα, οχι απο την λεξη, αλλα απο τις σκεψεις που πυροδοτησε για να την καταλαβω.
     
    Last edited: 3 Μαϊου 2018
  3. MasterK77

    MasterK77 Regular Member

    Πιο εμπειρο θα τολεγα.Σε καποια πραγματα. Να το πω dominant δεν θα τολεγα, γιαυτα ακριβως που ειπες. Δεν μου 'καθεται' καλα στον επεξεργαστη. Εκτος αν κανας περβερος βουδουσουμιαρης το ονομασε dominant γιατι μαυτο χαστουκιζει. Πασο  
     
  4. brenda

    brenda FU very much

    Εγώ χαστουκίζω και με τα δύο. Στέρεο χαστούκι...amphidominant!   
     
  5. MasterK77

    MasterK77 Regular Member

    Κλωτσαω προσεχε, και οπως λεει ο Μιρκο Κροκοπ Φιλιποβιτς, δεξι νοσοκομειο, αριστερο κοιμητηριο. Καλο, νταρκ, εν μερη αληθινο. Πο διαβαζε ο πουστης?
    Πλακα κανω, το ξερεις δεν θα σε κλωτσουσα  
     
  6. AlexanderV

    AlexanderV Contributor


    Στο άρθρο 24 του γενικού μέρους του Ποινικού Κώδικα (Υπαίτια κατάσταση άµυνας) αναφέρονται τα εξής: "∆εν απαλλάσσεται από την ποινή που ορίζει ο νόµος όποιος µε πρόθεση προκάλεσε την επίθεση άλλου για να διαπράξει εναντίον του αξιόποινη πράξη µε το πρόσχηµα της άµυνας".

    Την έχει πάρει πρέφα ο Νομοθέτης χρόνια τώρα. Αλλά τα επίπεδα πρόκλησης, όπως πολύ καλά αντιλαμβάνεσαι, διαβαθμίζονται ανάλογα με το επίπεδο αντίληψης του agent provocateur. Επομένως, από κάποιο σημείο και μετά ο εαυτός θα πρέπει να αναλάβει το ρόλο της υπενθύμισης σε όλες εκείνες τις περιπτώσεις που η πρόκληση είναι τόσο περίτεχνη που κανείς δε θα τη δει να' ρχεται και δε θα την αντιληφθεί ως τέτοια (για προσωπικούς ηθικούς λόγους πλέον - και πιθανού κάρματος αν θες -, αφού εκ νομικής απόψεως δεν έγινε αντιληπτή καμμία ενέργεια ευθείας υπαγωγής στο εν λόγω άρθρο)...
     
  7. MasterK77

    MasterK77 Regular Member

    Ναί, τόδα απο διαφορετική οπτική (αυτή των αθλοπαιδιών) και η χρήση του 'και μόνο' ενώ σε πρώτη ανάγνωση δεν έγινε αμέσως αντιληπτό, υπέθεσα ότι καταπιανόταν με το θέμα αυτοάμυνας και το επεξεργάστηκα υπο αυτό το πρίσμα. Έθεσες πάντως μια πτυχή η οποία χρήζει εξέτασης απο οποιοδήποτε άτομο κινείται σε περιβάλλον όπου τέτοιες 'στρατηγικές' χρησιμοποιούνται.
     
  8. MasterK77

    MasterK77 Regular Member

    Μα τί καβλιάρικη φωνούλα...

     
  9. MasterK77

    MasterK77 Regular Member

  10. AlexanderV

    AlexanderV Contributor


    Λοιπόν, μόλις τώρα πήρα πρέφα αυτό το ερώτημα που είχες θέσει!! Ασ' το, διαφορά φάσης...!!

    Καλή ερώτηση. Προβληματιστικού τύπου.

    Επειδή οι τάσεις έχουν πολύ-(ψυχ)αναλυθεί σε αυτό το forum ήδη, άλλοτε σε δημιουργικό και άλλοτε σε αποπνικτικό βαθμό (ανάλογα με το φορέα των απόψεων και ιδεών, όπως συμβαίνει σε όλα τα ανθρώπινα άλλωστε) δε θα το πολυζαλίσω. Επειδή η ηθολογία (η μελέτη της συμπεριφοράς των ζώων) είναι κατά είδη και περιπτώσεις άλλοτε εντυπωσιακά λεπτομερής και άλλοτε σε σπαργανικό επίπεδο, θα αποφύγω τους όποιους παραλληλισμούς και θα εστιάσω μόνο στον άνθρωπο. Και μάλιστα για να αποφύγω τυχόν αλεξιπτωτικές παρεμβάσεις από θιασώτες της ντεμέκ ψυχανάλυσης ή - στον αντίποδα - του ντεμέκ από-υποκειμενικοποιημένου ορθολογισμού, θα εστιάσω αποκλειστικά σε μένα.

    Καθ' ότι ως ζωάκι κι εγώ κουβαλώ ή κουβάλησα συμπεριφορές που προσιδιάζουν με συμπεριφορές συστηματικά επιδιωκόμενου μαζοχισμού ή σαδισμού (το αν και το πως τα ζωάκια κουβαλούν πρότυπα συμπεριφοράς που προσιδιάζουν σε σαδισμό και μαζοχισμό είναι μία άλλη συζήτηση και όποιος θελήσει να παρέμβει με ορμή Ούνου καβαλάρη ας φροντίσει πρώτα να εστιάσει στη λέξη "προσιδιάζουν"), δεν μπορώ με βεβαιότητα να σου πως που αρχίζουν και που τελειώνουν οι τάσεις που γετικο-μοριακοβιολογικά κουβαλώ ή οι τάσεις που εμπέδωσα κατά μίμηση προτύπων ή απέκτησα ως αντίδραση σε περιβαλλοντικά ερεθίσματα. Μπορώ, όμως, να πω πως η ιδιοσυγκρασία μου ήταν τέτοια που τα ερεθίσματα του προσωπικού περιβάλλοντός μου που θα προκαλούσαν ανασφάλεια σε οποιονδήποτε άνθρωπο οδήγησαν στην επίταση του ενδόστροφου σαδισμού για να μην ξεσπάσω αλλού (αν και ξεσπούσα ενίοτε), αλλά και ως ανάγκη αυτο-τιμώρησής μου. Και του μαζοχισμού ως περαιτέρω αποκρυστάλλωση και εμπέδωση του ενδόστροφου σαδισμού (πρέπει να υπάρξει μία απόλαυση στην αυτό-τιμώρηση, ειδάλλως το σύστημα θα διαλύσει στα εφ' ων συνετέθη από τις αλληλοαναιρούμενες τάσεις).
     
  11. AlexanderV

    AlexanderV Contributor

    "γενετικο-μοριακοβιολογικά"
     
  12. MasterK77

    MasterK77 Regular Member

    Υπάρχουν ομοιότητες, συσχετισμός ναι, αλλά δεν είμαι σίγουρος οτι υπάρχει ξεκάθαρη αιτία - αποτέλεσμα.
    Αν δεν υπήρχε ανασφάλεια, αλλά το αντίθετο της ή και τίποτα (πες πως με κάποιο τρόπο βγαίνει απο την εξίσωση). Θα άλλαζε ο τρόπος που εκφράζονται αυτές οι τάσεις?