Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Αντίποινα

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος bumblebee, στις 11 Οκτωβρίου 2018.

  1. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Ούτε ως σκέψη, @Nikos_34_Thess ;
     
  2. lizard_

    lizard_ his only purpose is A's pleasure

    σαφώς και έχω κάνει αντίποινα, και ζημιές, στο παρατρίχα της καταστροφής. έτσι με χάχανα έφτασα εδώ που είμαι? απλά εδώ μας αρέσει πολύ η μελούρα του τι θα έπρεπε κλπ οπότε τι να λέμε τώρα...
     
  3. Nikos_34_Thess

    Nikos_34_Thess Regular Member

    Ως σκέψη υπάρχουν πολλά πράγματα που αν αναλυθούν δεν βγάζουν και τόσο νόημα ...
     
  4. whisperer

    whisperer Regular Member

    χειροτερο αντιποινο ειναι η μουρμουροτσουλιαση ,που στα κανει καρπουζια,ακομα χειροτερο κι απο τις μπαμιες του @tithon ,ξερετε αυτο που καθεσαι να δεις ενα μπασκετακι με την ησυχια σου κι εκεινη την ωρα θυμαται να διατυπωσει τυχον παραπονα, τι φρονιμα καθεται και ποσο αδικο ειναι που δε την αφηνεις να παιξει με το μουνακι της οποτε θελει κλπ
     
  5. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Τι μου θύμισες...

    Μάθημα #1
    Μάθημα #2
    Μάθημα #3
    Πάθημα
     
  6. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Μούτρα κρατάτε για αντίποινα ; Απομονώνεστε ως αντίποινα ;
     
  7. mad_hatter

    mad_hatter You can always take more than nothing

    Ως αντιποινο ποτε κανενα απο τα δυο. Απομόνωση μια και μοναδικη φορα ομως ηταν τιμωρια και για εμένα και για εκείνον. Ηταν το σκοινί που τεντώθηκε και η θα εσπαγε η θα άντεχε.
     
  8. skia

    skia Contributor

    Συνηθως αν εχω θυμωσει με κατι, το λεω, χωρις διπλωματιες και χωρις να με απασχολει αν παρεξηγηθω. Δε με αφορα να κρατησω μουτρα. Στην περιπτωση, που δεν πω κατι, σημαινει οτι εχω τους λογους μου.
     
    Last edited: 22 Οκτωβρίου 2018
  9. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Ναι... μουτράκια, ανώριμη συμπεριφορά τύπου "θέλω το αρκουδάκι μου τώρα! κλαψ κλαψ", χειριστικότητα θυματοποίησης και αυτοκαταστροφής...
    Έχω παρατηρήσει ότι η καλύτερη μέθοδος διαχείρισης για να μη μου πρήζονται οι ωοθήκες είναι η αδιαφορία και το θέατρο του παραλόγου τύπου "Εντάξει petαρίδι, με συγχωρείς για όλα, θα είμαι πιστή δούλη σου, άμε τώρα στο καλό να φάω τη μακαρονάδα μου"  
     
  10. MindFeeder

    MindFeeder Η ζωή Μου, να το ξέρεις, είναι επικηρυγμένη. Contributor

    Πιστεύω πως αυτό που συζητάμε είναι η αντίδραση (δυσανασχέτηση του υ) με κάτι και όχι αντίποινα.
    Αντίποινα (κυριολεκτικά) δεν μπορούν να υπάρξουν.
    Για παράδειγμα, αν ξέρω ότι σιχαίνεται το ποδόσφαιρο και την βάζω να παρακολουθήσει δίπλα μου το ματς της ομάδος με το κασκόλ στο λαιμό,
    αντίποινα είναι να καταφέρει να με πείσει να κάτσω μαζί της να δούμε το ῾῾Πάμε Πακέτο῾῾ (που παρεπιπτόντως το σιχαίνομαι) και να κλαίμε αγκαλιασμένοι. Ε δεν θα τα καταφέρει.

    Η πιο σύνηθες αντίδραση είναι αυτή που είπε η @περσεφόνη: Επαναλαμβανόμενα Αυτοματοποιημένα Μάλιστα:

    Κ: Μπορείς να μου πεις γιατί έχεις πάλι μούτρα; Δεν συμφωνείς με αυτό που λέω;
    υ: Μάλιστα
    Κ: Τι μάλιστα;
    υ: Μάλιστα, και βέβαια συμφωνώ
    Κ: Καλά εσύ πριν διαφωνούσες, τώρα πως συμφωνείς;
    υ: .... (σιωπή)
    Κ: Λοιπόν, έγινε κάτι και άλλαξες γνώμη;
    υ: Συμφωνώ σε ότι πείτε, Μάλιστα.
    Κ: Τι μάλιστα; Κόψε το μάλιστα και πες μου!
    υ: Μάλιστα ...
     
  11. tithon

    tithon Contributor

    τίποτε, τίποτε. σε βδσμική μεταγλώττιση;  
     
  12. rea..

    rea.. Contributor

    Ναι.